Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Світ Юрського періоду 2": відповідь за тих, кого створили

"Світ Юрського періоду 2": відповідь за тих, кого створили

Якщо ви є фанатом динозаврів, ця стрічка вам точно сподобається. І навіть якщо ні — також.

Якщо вам не вистачає видовищ — сміливо відправляйтеся до кінотеатру, оскільки у прокаті вже можна подивитися продовження пригод людей та клонованих динозаврів у стрічці "Світ Юрського періоду 2". Цього разу головний герой Оуен Грейді та його колишня дівчина Клер намагатимуться врятувати своїх підопічних від неминучої загибелі на острові, де ось-ось станеться виверження вулкану.

Студія Universal вирішила не зупинятися на першій частині "Світу Юрського періоду", що вийшла 2015 року під керівництвом американського режисера Коліна Треворроу, якому вдалося досить цікаво вписати світ динозаврів до сучасного контексту. Перша стрічка зібрала $1,6 млрд та поклала початок чудовій трилогії. Тоді фільм порівнювали з "Глибоким синім морем" (1999), у якому акули порозумнішали і намагалися вирватися на волю. Можливо, з цим також частково пов’язане бажання авторів зняти продовження історії про динозаврів, щоб якомога чіткіше донести до глядача свій меседж про відповідальність людини за створених тварин.

У "Світі Юрського періоду 2" Треворроу обійняв лише посаду сценариста, а головним режисером виступив іспанець Хуан Антоніо Байон. Здається, його завдання полягало саме в тому, щоб зняти сіквел, який би виявився страшнішим за першу частину та паралельно зачепив важливі теми. Адже головною у фільмі є проблема вибору — зберегти життя тваринам чи дозволити природі вирішувати самій, якою повинна бути роль держави тут, чи має людина право брати на себе роль природи і займатися генетичними експериментами. І все це — під соусом пригод, "поперчених" елементами горору.

ЮП3
Giphy.com

Події відбуваються на острові Нублар, де і живуть динозаври. З моменту останніх подій минуло чотири роки, і за цей час на острові встиг активізуватися вулкан, що дуже скоро має знищити все живе. Захисниця динозаврів Клер Дірінг намагається знайти кошти, щоб врятувати своїх підопічних. І їй це вдається завдяки бізнесмену Елі Мілсу. Однак той наполягає зберегти лише найважливіші види динозаврів, серед яких самка велоцераптора на ім’я Блу. Спіймати її може лише одна людина, тому Клер звертається по допомогу до колишнього тренера велоцерапторів — Оуена. Через любов до Блу він погоджується. Однак після прибуття Оуена на острів стає зрозумілим, що вулкан от-от вибухне, тому діяти треба негайно.

Цього разу ви не побачите пусту біганину навипередки між людьми і динозаврами. Звісно, це все буде, але події розвиватимуться настільки стрімко, що глядачі навіть забували про свій поп-корн. В принципі, як і у більшості фільмів такого жанру, не всі дії персонажів у тій чи іншій ситуації піддаватимуться логічному поясненню. Однак повороти сюжету неодмінно здивують.

Якщо говорити про виконавця головної ролі Кріса Пратта, який нині незмінно асоціюється з харизмою та добрим комізмом, уособленням чого став його марвелівський супергерой Зоряний Лорд ("Вартові галактики", 2014), у цьому фільмі їх трохи замало. Тоді як справжньою рятівницею стрічки можна назвати акторку Брайс Даллас Говард, якій дісталася роль тендітної Клер. Їхній дует гармонійно вписується у стрічку, змушує глядача співпереживати та місцями чекати на розвиток романтичних стосунків.

ЮП1

Також на екрані знову з’явиться неперевершений Джеф Голдблюм, який знімався у перших двох частинах "Парку Юрського періоду". Цього разу йому дісталася роль провидця, який має попередити світ про неприпустимість протидії природі. І хоча поява його персонажу майже епізодична, саме він несе головний меседж стрічки — не слід експериментувати над природою. Вона сама регулює усі життєві процеси та вирішує долю окремих елементів, що попадають під знищення. Тоді як людина навпаки, не думаючи про наслідки, створює те, що потім її вбиває. Власне, людському фактору і присвячений чи не весь фільм. Жага до збагачення, чорні ринки, залучення криміналітету — все це відбувається не лише на екрані, але й у реальному світі. 

Рано чи пізно людині доводиться відповідати за свої помилки. Зазвичай вона сама вирішує, як діяти у тій чи іншій ситуації. Інше питання — за яких умов доведеться приймати рішення щодо власної долі та життя тих, хто був створений у наукових лабораторіях. І далі вже постають питання охорони тварин, особливо існування того чи іншого виду, а також якою має бути роль держави у вирішенні цього питання. Не дарма назва фільму має приставку "Полегле королівство" — хто знає, можливо, саме це чекає на кожного з нас у недалекому майбутньому, якщо діяльність людини й надалі нищитиме планету.

ЮП2
Giphy.com

Якщо ви є фанатом динозаврів та "Юрського періоду", ця стрічка вам точно сподобається. Якщо ні — то нагадає про важливі речі, адже людина продовжує залишатися рушійною силою світу.

Наостанок скажу, що жодна із частин про клонованих динозаврів не обійшлась без одного персонажа — науковця Генрі Ву, який є головним творцем усіх тих давніх істот. Кожного разу сценаристи залишають його живим, оскільки саме він постійно повертає динозаврів у світ. І через таку його вдачу ми, скоріш за все, невдовзі побачимо "Світ Юрського періоду 3".

Приєднуйтеся також до групи ТСН.Блоги на facebook та слідкуйте за оновленнями у розділі! 

Залиште свій коментар

Вибір редакції