Консервовані персики з коньяком

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Цей рецепт — просто знахідка, яку ви неодмінно оціните взимку.

До різноманітних персиків в цукровому сиропі я придивлялась дуже давно. Мене стримувала велика кількість цукру в сиропах, до того ж у сезон хороших персиків я часто бувала у роз'їздах. Цей рецепт адаптовано зі спеціалізованого американського журналу про заготівлі. Він спокусив мене помірною кількістю цукру, що, правда, через це потім доводиться пастеризувати банки з персиками.

Персики вийшли настільки смачними, що я вже зробила їх дві партії. Адже вони просто знахідка зимою — вони ідеалльно пасують до десертів, для оздоблення та перекладання між коржами тортів, для фруктових салатів та морозива. А ще їх не соромно подати навіть самостійно в якості десерту після ситної вечері.

Коньяк ще більше нейтралізує солодкість і робить ці персики в сиропі дуже ароматними з приємним, легким, п'янким посмаком. Можна, звісно, робити персики в сиропі без коньяку, збільшивши кількість самого сиропу, але це не те саме. Коньяк додає вишуканості смаку цієї простої заготівлі. 

Дивіться відеорецепт як консервувати персики:

Такі персики можна використати в десерті "Персик Мельба" замість печених. Він дуже підходить для цього десерту і якщо в морозильній камері є ванільне морозиво та заморожена малина — тоді готувати його можна буде за лічені хвилини будь-якої пори року.

Кілька слів про технічні нюанси приготування. Можна розкладати персики по 1 л, 1,5 л і 2 л банках. Це оптимальні розміри для половинок фруктів. Лиш коли будете використовувати банки більше, ніж 1 л, кількість алкоголю, яку вливаєте в кожну банку, збільшуйте пропорційно.

Далі слід долити доверху сироп, його точна кількість залежить від того, як щільно викладете персики в банки. Якщо сиропу не вистачить, можна доварити невелику його кількість, дотримуючись заданих пропорцій цукру та води. Якщо сироп залишиться, можна його додати до будь-якого компоту. Чим більша банка, тим довше її потрібно пастеризувати. На кожні додаткові 0,5 л додайте 5 хвилин додаткового часу пастеризації.

Інгредієнти:

  •  4 банки по 1 л;
  •  3 кг персиків;
  •  300 грам цукру;
  •  750 мл води;
  •  240 мл коньяку.

Для приготування потрібно:

1) Персики розрізати навпіл.

2) Довести до кипіння велику кількість води й партіями опустити половинки персиків на 1 хв. Дістати з гарячої води й помістити у велику миску з холодною водою та льодом. Зняти шкірку. 

Консервовані персики з коньяком, для блогів_2
picantecooking.com

2) Цукор та воду довести до кипіння.

3) Персики розкласти по стерилізованих банках й у кожну банку влити по 60 мл коньяку.

Консервовані персики з коньяком, для блогів_3
picantecooking.com

4) Залити персики доверху банок цукровим сиропом й закрити стерилізованими кришками.

5) На дно великої каструлі покласти кухонний рушник або спеціальну решітку для пастеризації. На рушник (або на решітку) поставити банки з персиками так, щоб вони не торкалися одна одної. Залити гарячою водою до 3/4 висоти банок. Довести до кипіння воду, зменшити вогонь, щоб вода спокійно побулькувала, і пастеризувати 10 хв для банок об'ємом 1 л від моменту закипання води.

Консервовані персики з коньяком, для блогів_4
picantecooking.com

5) Банки акуратно дістати, витерти насухо і перевернути догори дном. Накрити ковдрою чи покривалом і залишити так до охолодження.

Консервовані персики з коньяком, для блогів_1
picantecooking.com

Персики в сиропі будуть готові через 1-2 тижні.

Зберігати в коморі.

Смачного!

Більше рецептів читайте на picantecooking.com 

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Вибір редакції