5 книжок нон-фікшн, які варто придбати на Форумі видавців-2018

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
5 книжок нон-фікшн, які варто придбати на Форумі видавців-2018

ТСН.ua

Це світові бестселери, гідні того, щоб поповнити домашню бібліотеку.

На цьогорічному 25-му Форумі видавців, який відбудеться 19-23 вересня у Львові, як і зазвичай, презентуватиметься багато книжок. Утім, деякі з них заслуговують на окрему увагу, а також на те, щоб гідно поповнити наші домашні бібліотеки. Зокрема, нові видання нон-фікшн — це насамперед світові бестселери, які допоможуть порозумітися і з сучасним життям та його технологіями, і зазирнути у майбутнє, і не забути про минулі досягнення людства.

ЗБІҐНЄВ БЖЕЗІНСЬКИЙ. ВЕЛИКА ШАХІВНИЦЯ. — Х.: Фабула, 2018

ТСН.ua

Цю книгу, присвячену темі американського лідерства, свого часу з нетерпінням чекали, адже її автор — колишній радник у справах національної безпеки — пропонував далекоглядний, тверезий і точний виклад стратегічних інтересів США після закінчення холодної війни. Як і більшість ревних прихильників зовнішньої політики, які звикли до холодної війни, він змушений був — через розпад Радянського Союзу — значно розширити свою перспективу.

Не дивно, що глави в цій культовій книжці називаються "Китай: не глобальний, а регіональний", "Японія: не регіональна, а міжнародна", "Нове геополітичне оточення Росії", а також — що найголовніше — "Короткий шлях до світового лідерства". Зокрема Євразія, на думку автора, це шахівниця, на якій і надалі триватиме гра за глобальне верховенство, і до цієї боротьби буде залучена геостратегія — тобто, стратегія управління геополітичними інтересами.

"Варто зазначити, — нагадують нам, — як ще в 1940 році два претендента на глобальну владу, Адольф Гітлер і Йосип Сталін, недвозначно погодилися (в таємних переговорах в листопаді того року), що Америка повинна бути витіснена з Євразії". І, звичайно, слід пам'ятати, що в концепції Бжезінського і, відповідно, в цій книжці, важливе місце належить Україні, оскільки нам випало жити в одному з геополітичних "опорних пунктів" світу.

ДЖОЙ ІТО, ДЖЕФФ ХАУ. ПЕРЕДБАЧЕННЯ: ЩО НАМ ГОТУЄ НАЙБЛИЖЧЕ МАЙБУТНЄ — Х.: Віват, 2018

ТСН.ua

Ця книжка з’явилася, тому що ми переконані: для будь-якого періоду розвитку людства характерний власний набір загальних припущень і переконань. Ідеться не про погляди чи ідеології. Ідеться про припущення (несвідомі, а точніше — передсвідомі за своєю природою): сила краща, ніж слабкість; знання краще, ніж незнання; особистий талант прийнятніший, ніж несхожість.

Тож в епоху, коли дві революції — одна технологічна, друга комунікаційна — з’єднались, вивільнилася вибухова сила, що змінила саму природу інновацій, змістивши їх із центру (від уряду та великих компаній) на периферію (до 23-річного виконавця панк-року та технологічного генія, який живее в Осаці, Японія).

Таким самим "оновленим" чином у цій книжці нам пропонують цілком новий погляд на знання й освіту, синтез технічних, природничих і гуманітарних наук. При цьому автори не зациклені на тому, що чекає на наше суспільство, а вже міркують, як готуватися до майбутніх викликів, і пропонують дев’ять основних принципів, з усвідомлення яких сучасній людині разом з однодумцями варто розпочинати будь-який проект. Завдяки практичним прикладам і даним передових досліджень та філософських концепцій, ця книжка допоможе адаптуватися й досягти успіхів у нашому непередбачуваному світі.

ВОЛЬФҐАНҐ ШИВЕЛЬБУШ. РЕЧІ І ЛЮДИ. — К: НІКА-ЦЕНТР; Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2018

ТСН.ua

Даремно ми вважали, що історія наших стосунків зі світом споживання, речей і взагалі міщанським побутом високого градусу завершилася легкокрилою казкою Жана Бодріяра. Своєрідною реплікою на "Суспільство споживання" французького Мікі Мауса філософії (постмодернізму) сприймається ця книжка найоригінальнішого історика нашого часу, в який мова про найновіший феномен "надспоживання".

Насправді це не новий термін, і перевиробництвом нас уже лякали, але цього разу відомий німецький історик культури вперше звертається до царини економічних теорій і уявлень. У центрі його нової розвідки — поняття споживання, яке дослідник виводить за межі вузького економічного контексту і виявляє його філософські і навіть міфологічні якості.

Усе це нагадує обмін речовин між людьми і речами. Тож не дивно, що в контексті розмови філософія виявляється пов’язана з економічною теорію та історією медицини, біологією, алхімією, хімією і навіть анатомією.

"У випадку споживання їжі все зрозуміло, — розпочинає свою розповідь автор. — Їжа з’їдається, перетравлюється, засвоюється, тобто знищується у її початковій формі і перетворюється на речовини в тілі споживача. А от як уявити собі споживання речей неїстівних? Стіл, стілець, спідниця, черевики — вони не з’їдаються, наче бутерброд, а натомість використовуються і споживаються". Дізнатися можна, лише прочитавши цю на диво цікаву і актуальну книжку німецького історика-чарівника.

ІЦХАК КАЛДЕРОН АДІЗЕС. УПРАВЛІННЯ ЖИТТЄВИМ ЦИКЛОМ КОРПОРАЦІЙ. — Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2018

ТСН.ua

У цій книжці одного з провідних світових експертів із менеджменту та автора 27 бестселерів, перекладених 30 мовами, презентовано теорію життєвих циклів організацій та прин­ципи управління організаційними змінами. Ця теорія та принципи дають змогу відрізнити нормальні проблеми в організації від аномальних та вчасно втрутитися, щоб забезпечити організаціям фінансовий розквіт.

І теорія, і принципи пояснюють, чому організації ростуть, старі­ють та помирають і що з цим робити. Вони описують та аналізують звичайний шлях зростання організацій та оптимальний шлях, яким ор­ганізаціям слід іти, щоб уникнути типових проблем зростання й старіння. Майже все у цій книжці — справжньому посібнику з виживання у бізнесі — взято з життя його автора.

Наприклад, швидко ухвалювати рішення він навчився від двох своїх синів.

"Коли вони були малі, то завжди змушували мене брати їх до галереї ігрових автоматів, — дізнаємося ми подробиці такої стратегії. — Там вони більшість часу проводили за улюбленою грою: авто­мобільними перегонами. На свій подив я зрозумів, що хоча жоден із них ніколи у своєму житті не водив машини, вони завжди перемагали мене в перегонах. Секрет полягав утому, що вони грали в цю гру так багато разів, що знали комп’ютерну програму напам’ять. Вони знали, коли проїде машина і де є повороти. А оскільки я не знав, що трапиться наступної миті, то кожен поворот для мене був кризою. Я потрапляв в аварію. Так, знаючи дорогу попереду, ми можемо їхати швидше, бо робимо це проактивно. Аналогічно, якщо ми можемо спрогнозувати зміни, то знатимемо, що чекає на корпорацію попереду, і проблеми не стануть для нас несподіванкою".

ГЕНЕФА ШВИДАНЕНКО, ОЛЬГА ПЕСТРЕЦОВА-БЛОЦЬКА. БІЗНЕС-ЕКОНОМІКА: 9Z. — К.: Віпол, 2018

ТСН.ua

Ця книжка поєднує корисні матеріали, висновки та рекомендації, засновані на багаторічному досвіді одного з провідних українських фахівців з економіки професора та бізнес-консультанта підприємств. Обидві авторки легко, яскраво й образно діляться з читачами ідеями та кейсами з фінансового менеджменту і фінансового аналізу, побудови управлінського обліку і бюджетування на підприємствах, а також інструментами прийняття рішень щодо управління витратами.

"Управління є не що інше, як налаштування інших людей на працю", — підказує нам епіграф з Лі Якокка до одного з розділів книжки, — і це стосується якраз "легкості" та "яскравості" викладу матеріалу.

Що ж до "образності", то з цим в авторок ще ефективніше. "...А тепер побачимо, що ти знаєш, — мовить вчителька у відомій повісті Астрід Ліндгрен. — Ти вже велика дівчинка і, мабуть, багато що вмієш. Почнемо з рахунків. Скажи мені, Пeппi, скільки буде сім додати п'ять? — Пеппі вражено глянула на вчительку й відповіла невдоволено: — Ну, якщо ти сама цього не знаєш, то чого я маю рахувати замість тебе?"

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу! 

Наступна публікація