7 книг, які варто придбати на "Форумі видавців 2019"

7 книг, які варто придбати на "Форумі видавців 2019"

Фото: ТСН.ua

Цей навігатор допоможе не загубитися сереж книжкових новинок, тим паче, що вони вийшли у різних жанрах і стилях.

У розмаїтті книжок і авторів, які зазвичай будуть представлені на цьогорічному "Форумі видавців" у Львові, можна справді загубитися, тож навігатор наразі просто необхідний. Тим паче, що новинки вийшли у різних жанрах і стилях — від психологічного трилера, фентезі та детектива до культурологічної есеїстики і геополітичних порад.

ҐАБРІЕЛЬ ҐАРСІЯ МАРКЕС. СКАНДАЛ СТОРІЧЧЯ.  Л.: Видавництво Анетти Антоненко, 2019

Фото: ТСН.ua

До книжкової серії "Writers on Writing", в якій публікується ця збірка колумбійського класика, видана за підтримки Українського культурного фонду, увійдуть досі не перекладені українською публіцистичні твори та есеїстика всесвітньо відомих авторів й українських письменників. Зокрема щодо культового автора "Ста років самотності" та "Осені патріарха" це цілком доречно, адже Маркес від початку був газетярем; журналістика в певному сенсі була його першим коханням і, як усі перші кохання, найтривкішим.

Ця професія стала його першою опорою як письменника, тож не дивно, з яким професіоналізмом виписані ці тексти. Серед яких і "Злидні письменника", і "Мій особистий Гемінґвей", і "Як написати роман?", а також "Дорожні байки" з "Магічними Карибами" та цілою колекцією з газетярського доробку. В якому справа Рудої Дженні перемежається з виступом Че Гевари, а музика Бартока звучить разом з піснями "Бітлз".

"Еміліо Ґарсія Р’єра, який поділяв мою думку і є критиком та істориком кіно із дещо надприрод­ною проникливістю, особливо після другої чарки, сказав мені тими днями: "Я слухаю “Бітлз” з певним острахом, бо відчуваю, що згадуватиму їх усю решту свого життя".

ЯНУШ ЛЕОН ВИШНЕВСЬКИЙ. ЗМІЩЕННЯ СПЕКТРА.  Х.: Фабула, 2019

Фото: ТСН.ua

Цей роман — справжня літературна сенсація, адже українські читачі перші у всьому світі мають змогу познайомитись з продовженням бестселеру "С@мотність у Мережі", оскільки роман польського письменника не вийшов ще навіть у його рідній Польщі! За сюжетом, Якуб — студент факультету інформатики в університеті. Він не знає, що в житті його матері було велике кохання, яке й досі її хвилює.

Тим часом його дівчина раптом помічає дивовижні зв’язки між книжкою, яку саме читає, і життям свого коханого. Вона починає пошуки і на­штовхується на таємницю. Хто насправді є батьком хлопця? Чи має вона право знайти відповідь на це питання? Заплутані стосунки, родинні таємниці, різні країни — і кохання, що перемагає час і долає всі перешкоди. Герої наново переживають давно забуті емоції, прагнуть розібратись у власних почуттях і зрозуміти, чи правильний вибір вони колись зробили.

"Одинадцять років він перебував у стані очікування того, що жінка, яка мене народила, все ж таки повернеться, — зауважує одна з героїнь. — Коли він втратив надію, почав утікати від згадок. Здебільшого від тих найкращих, а тим самим найболісніших, пов’язаних з Гамбургом. І головним чином саме через це ми повернулися до Польщі".

ВАСИЛЬ ШКЛЯР. ХАРАКТЕРНИК.  Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2019

Фото: ТСН.ua

Новий роман популярного автора, якого називають "батьком українського бестселеру", і який на основі документальних джерел вкотре творить яскраву історичну реальність з життя "лицарів списа і шаблі" — це чергова захоплива подорож у сиву давнину. За сюжетом, у другій половині ХVІІ століття в Запорозькій Січі сталася неймовірна подія, яку зафіксовано в архівах тодішньої Московії і яку не оминув увагою жоден доскіпливий хроніст козаччини.

Тож славний кошовий Сірко, кинувши виклик самому цареві, розпочинає велику, вкрай небезпечну гру з Москвою. І треба зробити неможливе, аби в цьому поєдинку зберегти козацьку честь і гідність матері Січі.

"Тут навіть хтось пригадав (чи не Карпо Вишенька проговорився), що Чадуєв і Щоголєв, бувши в Кишеньці, нахвалялися привести на Січ воєводу Ромодановського з військом, щоб забрати царевича, а Січ спалити. — Що? Спалити Січ?!!! — Вирвати їм язики! — Ми зараз покажемо, кого треба спалити! Гнів затопив майдан. Здавалося, цього вогню вже не погасить ніхто".

ОЛЕНА ДЕРЕВ'ЯНКО. ДОСЛІДИ ЯСНОМИСЛЕННЯ. Ч. 1, 2. — К. : Саміт-книга, 2019

Фото: ТСН.ua

Авторка цих двох збірок — відома вчена, політична консультантка, гуру керування репутацією з міжнародним іменем і громадська діячка, тематика статей і есеїв якої справді вражає. Це філософське розмаїття іноді можна порівняти зі "Спробами" Монтеня, або зі стилем Террі Пратчетта, якого вона обожнює. І це не дивно — моторика оповіді, професійна впевненість і меткий стиль справді вражають. Геополітика, менеджмент, рідний Київ, жіноча дружба.

"Після прочитання книги виникло питання, чому вона не з'явилася раніше", — дивується Леонід Кравчук. "Відчуваєш, ніби в середньовіччі раптом з’явився Кант і розповів про принципи мислення та світосприйняття", — уточнює Дмитро Дроздовський, головний редактор журналу "Всесвіт".

"Очевидна і енциклопедичність знань, і безумовний талант", — додає головний редактор журналу "Радуга" Юрій Ковальський. Тож тут і поради можновладцям ("головне — щирість в усвідомленні свого боргу, правильна мотивація політичної діяльності"), і прогнози на майбутнє ("на думку Атталі, в найближчі 50 років з нашим світом станеться кілька малоприємних трансформацій", і поради початківцям ("про те, чому кидаючи фекалії на вентилятор, складно залишитися в білому фраку".

Але головне, окрім професіоналізма, щира увага до читача. "Якщо я щось упустила — додайте, якщо переборщила — пропустіть, якщо не згодні — посперечайтеся", — запрошує авторка.

ОЛЕСЬ ДОНІЙ. ТРАНСФОРМАЦІЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ ІДЕЇ.  К.: Наш Формат, 2019

Фото: ТСН.ua

"Трансформації", про які мова у цій збірці стосуються насамперед не життя, а виживання української нації в різних "державних" умовах. Оскільки жити завжди доводилося на "рідній, не своїй землі", то варіацій на тему майбутнього у наших провидців було чимало — від гетьманської архаїки до новизни президентської республіки.

"Українські мислителі до кінця не прописали те, на яких засадах має існувати новостворена держава, і на яких саме ідейних основах повинно творитися нове суспільство, — зауважує укладач збірки Олесь Доній. — Тому Україна час від часу засвідчує чергову здатність до боротьби (майдани, відсіч російській агресії), однак збільшує своє відставання від країн євроспільноти. Можливо, варто не лише міняти політиків, а й навчитися працювати над цілями? Може, слід навчитися коригувати ідеї?"

Загалом 30 відомих українських істориків, філософів, політологів, культурологів дають у ній власні відповіді на питання про те, як розвивалася "українська ідея", чому і на якому етапі вона загальмувала, і що слід зробити, щоб "українська ідея" знову стала "українською мрією".

ВИКТОР ХОРУНЖИЙ. САЛОН "САНТА МУЭРТЕ".  К.: Space One (Спэйс Ван), 2019

Фото: ТСН.ua

Цей роман — екзотична і захоплива історія про життя і смерть, про кохання і те, на що люди здатні заради нього. Зокрема — головний герой, юнак на ім’я Себастіян, закоханий в чарівну Камілу — як він поставиться до роду діяльності дівчини? Адже звіряння в любові до такого незвичайного ремесла, як своєрідні ритуальні послуги, може відштовхнути будь-кого, не лише молодого плейбоя.

Утім, всі моральні та етичні аспекти узгоджені, адже автор роману має юридичну освіту. Усе це гарантує напружену оповідь, мелодраматичний ліризм і містичну лінію в романі про Смерть і Кохання, а межові ситуації мають всі ознаки одночасно і "темної" літератури, і динамічного чтива.

"Пораженный, просто шокированный увиденным, Себастьян время от времени отрывался от завораживающего зрелища порхания девичьих рук и вглядывался в ее лицо. Девушка работала увлеченно, позабыв, казалось, обо всем на свете. На него она взглянула лишь раз, и то мельком, одарив рассеянной улыбкой, — и опять занялась мертвым стариком. Именно он был сейчас центром ее внимания, и Камилла явно получала удовольствие от своего занятия".

ЮЛІЯ ЧЕРНІНЬКА. ЛИЦАР СМАРАГДІЄВОГО ОРДЕНУ. ІНКВІЗИТОР.  К.: КМ-Букс, 2019

Фото: ТСН.ua

…Після всього, що трапилася з малим і відважним героєм у першій книжці цієї фантастичної епопеї, він став добре малювати. Всі дивувалися казковим істотам, які жили на його малюнках, навіть не здогадуючись, що він просто фіксує побачене в чарівному світі, де він побував. Невже надзвичайні пригоди більш не повторяться?

Минуло сім місяців від того часу, і одного разу по нашого героя таки прийшли його давні друзі — вірний кіт Вовко-Славко і мудрий Гільдус Племіус. Як було не прийти, коли славне місто Люберн у небезпеці? Тож чарівні метаморфози тривають, героєві знову доведеться рятувати світ і своїх друзів, а вороги стали ще більш підступні та жорстокі.

"— Вітаємо вас, правителі чудового міста Люмберн, — вживається у знайомий образ наш герой. — Я, Смарагдієвий Лицар, прийшов до вас, щоб заручитися підтримкою на порятунок міста і його мешканців од чумної пошесті та інших негараздів". Крім того, слід додати, цей захопливий роман може врятувати також від осіннього спліну та нудьги, тож мерщій у мандри світом неймовірних пригод!

Повʼязані теми:

Наступна публікація