"Дулітл" — видовищне кіно для всієї родини

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Фільм відповідає усім вимогам якісного "кіно для усіх". Зіркові актори, гарна графіка, карколомна історія, чіткий поділ на зло і добро.

Вікторіанська Англія. Посеред полів десь далеко від шумної столиці стоїть величезний маєток, в якому живе дивний чоловік з довгою заплутаною бородою. Це — доктор Дулітл, який має унікальний дар.

Відлюдкуватий дивак вміє розмовляти з тваринами. З багатьма з них він потоваришував, і вони живуть тут-таки, у маєтку: величезний білий ведмідь, якому завжди холодно і через що він гріється біля каміна. Чималих розмірів горила, щоправда, надміру боягузлива. Качка, папуга та ще з десяток звірів допомагають доктору лікувати тварин, які приходять за медичною допомогою. А також — не збожеволіти остаточно: багато років тому ветеринар втратив під час морської подорожі свою кохану.

Але усамітнення доктора порушує дівчина з королівського палацу: королева Англії хвора та потребує допомоги. Так починається подорож Дулітла разом з друзями за ліками для королівської особи, сповнена пригод та випробувань.

"Історія доктора Дулітла", яку британський письменник Г’ю Лофтінг написав та прикрасив власними ілюстраціями 1920 року, була однією з найпопулярніших дитячих книг міжвоєнного періоду. Настільки популярна, що Корній Чуковський запозичив історію, змалювавши з Дулітла свого "доктора Айболита". Її неодноразово екранізували — найбільше глядачам відомий кінохіт кінця 90-х з Едді Мерфі у головній ролі. Талановитий Мерфі блискуче зіграв дивакуватого доктора, щоправда, друга частина фільму вже була менш успішною, тому проєкт закрили. Усі наступні франшизи були настільки бездарні, що про них можна і не згадувати.

Її неодноразово екранізували — найбільше глядачам відомий кінохіт кінця 90-х з Едді Мерфі у головній ролі

У кінофільм же з Робертом Дауні-молодшим продюсери сміливо вирішили вкласти 175 мільйонів доларів — доволі серйозна сума, як на сімейну комедію. Тим більше за останні 7 років Дауні-молодший міцно вжився в образ Тоні Старка — лиш один раз, у 2014 році він знявся у складній юридичній драмі "Суддя", але знов одягнув костюм "Залізної людини". Вихід зі звичного образу актору вдався — він смішно кривляється, проговорюючи при цьому нібито серйозні речі, постійно падає та смішить глядачів.

Трітагоніста, короля Расоулі, зіграв Антоніо Бандерас — зі вже звично підведеними очима він пів години морщить чоло — на цьому, власне, усі його акторські зусилля закінчуються. Звірів також озвучувала зіркова компанія: Емма Томпсон, Селена Гомес, Рамі Малек, Маріон Котіяр та інші відомі світові актори. Загалом, саме звірі "роблять" фільм: параноїдальна білка, мавпа-боягуз, папуга-моралістка та дракониха з розладом шлунка — усі ролі тварин добре прописані та врівноважені. Нікому не дістається більше екранного часу, аніж іншим, у тому числі і самому Дулітлу. 

Хоча відчутну частину сценарію займає історія про зниклу безвісти кохану доктора і постійно з’являлось відчуття, що от-от вона "вистрибне" якщо не з рояля, то принаймні з люка корабля, на якому вся компанія попливла шукати ліки, утім сценаристи не довели цю сюжетну арку до кінця: скоріше за все, історію з коханою Дулітла лишили на вірогідну другу частину фільму. Але з огляду на цифри вона все ж видається не такою малоймовірною: лише в США за перший тиждень очікуються збори в десятки мільйонів доларів. В Україні в приватних бесідах директори кінотеатрів також не приховують захвату: квитки на "Дулітла" продаються за кілька годин до показу, чи то ранковий сеанс, чи — вечірній.

Мабуть, тому, що "Дулітл" відповідає усім вимогам якісного "кіно для усіх". Зіркові актори, гарна графіка, карколомна історія, чіткий поділ на зло і добро. Дітям сподобаються смішні звірі, дорослим — відсилання до "дорослих фільмів" (мураха, який під час зустрічі чужинця-комара промовляє "Ти прийшов до мене в день народження моєї доньки та просиш про послугу" — один з найкращих моментів фільму). Одним словом — гарне видовищне кіно для вихідних з дітьми.

Залиште свій коментар

Вибір редакції