"Джон Вік 3": все на найвищому рівні

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Хоча в картині знаходиться місце для пауз і розмов, але і вони наповнені енергією, і ніколи не знаєш, чим можуть завершитися.

Наш улюбленець Кіану Рівз повертається на екрани в ролі професійного вбивці. Попередні частини франшизи захопили глядачів крутим екшеном, цікавим кримінальним світом зі своїми правилами й законами, а головне — мегакрутим Рівзом, який, наче майстер всіх відомих мені бойових мистецтв, розкидував ворогів на всі боки. І третій фільм не розчарував, а об’єднав у собі все найкраще, що було у минулих частинах.

Події картини стартують практично одразу після закінчення другої частини, того ж дня. Через порушення правила "не вбивати в готелі "Континенталь", Джона Віка тепер переслідує мало не весь кримінальний світ. А винагорода за його вбивство немаленька — 14 мільйонів доларів. Власне, на цьому і будується весь фільм.

Щоб врятувати своє життя, Джону потрібно тікати з Мангеттена, і допомогти йому можуть тільки давні друзі з російської мафії. Впродовж фільму Вік встигає побувати і в Нью-Йорку, і на Касабланці, і навіть в Марокканській пустелі.

З нових важливих персонажів хочеться відзначити Софію у виконанні Геллі Беррі. Вона — менеджер касабланської версії "Континенталю", а також власниця двох шикарних і натренованих собак, про яких мова ще піде далі.

Структура і динаміка фільму цікавіша, ніж у другій частини франшизи, але, попри всі перипетії, що відбуваються з головним героєм, цікавим і закрученим сюжет фільму не назвеш, бо все  за досить типовою схемою для бойовиків: піу-піу, пау-пау, а наприкінці з’являється головний бос. Якщо ви не бачили попередні частини франшизи, то вам буде досить важко зрозуміти, що діється на екрані. Але ж не за сюжет ми любимо кіно про Бабу Ягу (прізвисько Віка), а за весь екшн, що там відбувається. Повірте, там його чимало.

Якщо ви не бачили попередні частини франшизи, то вам буде досить важко зрозуміти, що діється на екрані

Сцени перестрілювань, рукопашних боїв і переслідувань — все виконано на найвищому рівні, постановка і операторська робота забезпечують необхідну видовищність, і хвала рейтингу R, який додає певної реалістичності всьому, що відбувається.

В результаті, всі екшн-сцени, на відміну від сиквела, не складаються з однієї лише біготні до укриття і стрілянини зі всіляких пістолетів. Вони чергуються, режисер робить алюзії на першу і другу частину, іноді копіюючи оточення, але не копіюючи хореографію боїв. Кожна бойова сцена має одне призначення — розважити глядача.

В одній сцені головний герой буде орудувати книгою, в іншій — буде використовувати коня, а в третій — застосовувати китайські бойові мистецтва. Кожен окремий бій триквелу — унікальний. Кілька разів за фільм одна сцена плавно перетікає в іншу, але варто визнати — екшн не набридає.

Єдиний раз, коли очі починають коситись на годинник, був під час сцени рукопашного поєдинку з місцевим фінальним босом, просто тому, що сутичка сам на сам мала досить блідий вигляд, порівняно з попереднім безперервним екшеном. Та й вона була відверто зайвою і затягнутою.

Ще за кілька місяців до виходу фільму в мережі почали з’являтись відео з тренувань Кіану Рівза, де він, як професійний спецпризначенець, бігає з автоматом і розносить всі мішені на своєму шляху. І це, безперечно, дало результат. Одна з найефектніших сцен бою відбувається на Касабланці, там він і зустрічає Софію з її вівчарками, що розкидають поганців не гірше сам Вік.

Актриса особисто дресирувала сторожевих собак для реалістичності сцен за їх участі. Це не було грою, ці собаки дійсно сприймали Геллі, як свою господиню. І після всіх тренувань для сцен з боями і перестрілками вона приходила, сідала і починала працювати і грати з собаками, і так було кілька місяців. Так що вівчарки на екрані дійсно слухалися Геллі.

Також з хорошого — світ найманих вбивць, в якому відбуваються події Джона Віка знову трохи розширили, в основному в плані ієрархії. Навіть показали голову всієї злочинної організації, тільки це, напевно, була найслабша частина фільму, бо живе він у якомусь шатрі в пустелі і вдягається як Аладдін.

Гумору як такого в стрічці немає, але зате є веселі моменти на кшталт професійної етики кілерів, коли Джону допомагають піднятися з підлоги, щоб наступної секунди знову кинутися на нього з ножами. Взагалі в картині вистачає самоіронії, так що найголовніша порада під час перегляду сцен з Парабелумом — не сприймати те, що відбувається на екрані, серйозно.

Думаю, ви вже чітко зрозуміли, в чому головна фішка картини. "Джон Вік 3" — це справжній бойовик, невпинний, безперервний фільм, що майже завжди знаходиться в русі. Хоча в картині знаходиться місце для пауз і розмов, але і вони наповнені енергією, і ніколи не знаєш, чим такі розмови можуть завершитися. Кіану Рівз нещодавно зізнався, що йому дуже подобається ця роль, і він готовий грати Бабу Ягу, доки цього хотітимуть фанати. Ну що ж, чекаємо на продовження.

Залиште свій коментар

Вибір редакції