"Ель Каміно": двогодинна серія "Пуститися берега"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це двогодинна "остання серія", яка — як справедливо відмічають критики — вбита клином між кульмінацією п’ятого сезону та закономірним хепі-ендом.

Двохгодинна "остання серія" фільму "Ель Каміно" навряд зацікавить тих, хто не дивився п’ятисезонне шоу. Для фанатів фільм також не принесе нових сюжетних поворотів, утім, завдяки фансервісу та бездоганній грі Аарона Пола стрічка не стала одним з нудних сиквелів культових серіалів.

Останній, п’ятий сезон "Пуститися берега" закінчився шість років тому, отримавши мільйони фанатів у всьому світі. Історія про боязкого вчителя хімії, який перетворився на жорстокого організатора найбільшої наркомережі на південному сході США, завершилася майже відкритим фіналом: Волтер Вайт загинув, врятувавши свого колишнього напарника Джесі Пінкмана з полону банди наркоторговців. Останній епізод був цілком самодостатнім завершенням, проте лишав сценаристам можливість продовжити розповідь — і вони спокусилися цією можливістю, використавши її на повну.

Здавалося б, що нового можна розказати у повнометражному фільмі? Волтер Вайт мертвий, адвокат Сол Гудман втік (і отримав своє власне шоу "Better call Saul", яке не поступається оригінальному серіалу у драматизмі), всі антагоністи також на тому світі, що робити Джесі в Альбукерке? Правильно, немає що — тому сценаристи вирішили зосередитись на історії втечі з міста, рясно розбавивши розповідь флешбеками.

"Ель Каміно" починається рівно там, де закінчується остання серія "Пуститися берега" — звільнений з полону Джесі Пінкман на автівці одного з членів "Арійського братства" тікає з полону. Навідується до своїх старих знайомих — Борсука та Худого Піта, міняється з ними автівкою і намагається втекти з міста. За ним женеться вся поліція штату — проте Джесі вдається не тільки залягти на дно, а й знайти гроші вбитого ним в останній серії Тода Алкіста. От тільки за грошима полює не тільки він.

"Ель Каміно" починається рівно там, де закінчується остання серія "Пуститися берега"

Загалом "Ель Каміно" — це двогодинна серія "Пуститися берега", яка — як справедливо відмічають критики — вбита клином між кульмінацією п’ятого сезону та закономірним хепі-ендом. Фірмові ракурси камери, таймлапси, саундтрек, пейзажі Дикого Заходу — все це ми бачили в серіалі, і все це перекочувало до повнометражної картини. Утім, сюжету тут напрочуд мало. Ще менше фірмових драматичних сцен — насправді, хіба що одна — сцена перестрілки у приміщенні зварювальної компанії. Аби роздути хронометраж, додали чимало флешбеків — деякі з них доцільні, як от епізод з візитом до квартири Тода і сцена приховування вбитої покоївки в ковдру. Більшість же нічого нового глядачу "Пуститися берега" не каже — хіба що знов повторює, як погано Джесі було у полоні.

У фільмі також чимало фансервіса — поява вже мертвих на момент розповіді Волтера Вайта, Майка Ермантраута, десятки посилань до серіалу, помітити які доволі важко навіть фанатам шоу. Драматургія доволі міцна, хоча нічого нового сценаристи глядачу не розповідають. У великій мірі фільм рятує гра Аарона Пола, який грає Джесі Пінкмана — на подив, за 6 років після закінчення серіалу він так і не став зіркою Голлівуду, граючи у посередніх трилерах.

За дві години фільму Пол демонструє увесь спектр емоцій — він мало розмовляє і багато витріщає очі, реагуючи на різні ситуації. Власне, оскільки побічних сюжетних ліній у фільмі немає, Аарон Пол заповнює простір розповіді собою — навіть маньяк-вбивця Тод, безперечно талановито зіграний Джесі Племонсом (зіркою другого сезону "Фарго") відсунутий на другий план.

Режисеру "Пуститися берега" Вінсу Джиліану вистачило відчуття міри, аби не перетворити "Ель Каміно" в нелогічний сиквел, як це часто буває з продовженням серіалів (повнометражний "Цілком таємно" Кріса Картера тому приклад). Це скоріше, трохи затягнутий фінал серіалу, у якому Аарон Пол остаточно прощається з роллю Джесі Пінкмана, а фанати — із самим Джесі, який на подив за дві години так і не вимовив своє фірмове "Bitch!". Утім, прощання відбулося без жалю — адже у лютому 2020-го поціновувачів "Пуститися берега" чекає черговий сезон "Краще дзвоніть Солу". 

Залиште свій коментар

Вибір редакції