"Фантастичні звірі-2": не дасть нудьгувати ні хвилини

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Стрічка порадує динамікою, витонченістю картинки й спецефектів, які просто затягують і змушують забути про час.

Фільм "Фантастичні звірі: Злочини Ґріндельвальда" за традицією франшиз із легендарним бекграундом творить самостійну історію і густо приправляє її аллюзіями для відданих прихильників Джоан Роулінг.

На відміну від звичних екранізацій, коли в один фільм треба втиснути том на п’ятсот сторінок і потім вислухати нарікання фанів, спін-офи й приквели відрізняються плавністю сюжету і навіть подекуди розжовуванням деталей і затягнутістю. Проте "Фантастичні звірі-2" не дають нудьгувати ні хвилини.

Фантастичні звірі2_3.гіф

Режисер Девід Єйтс дав фільмові потрібну динаміку, витонченість картинки й спецефектів, які просто затягують і змушують забути про час — а це між іншим 2 години 15 хвилин.

Десь від середини фільму з’являється напружене очікування чогось недоброго — майже в стилі Едґара По. Можливо, завдяки візуальному рефрену ворона, гербового птаха Лестренджів, навколо родини яких тривалий час вирує інтрига фільму. Це моторошне очікування вдалось режисерові, творцю останніх найбільш драматичних частин "поттеріани", особливо добре.

Водночас фільм оптимально врівноважують світлі деталі. Зокрема майже по-дитячому теплий і наївний гумор від Якоба Ковальського (Ден Фоґлер), Ньюта Скамандера (Едді Редмейн) і улюбленців публіки — ніфлерів. ​​​​​​​

У фільмі відчутно зросла кількість персонажів і їхня участь у розгортанні сюжету, а роль Ньюта Скамандера посунулася із перших позицій. Приємно спостерігати за еволюцією героя — дещо вимушеною, але необхідною. У випадку історії "хлопчика, який вижив" (раптом хто не здогадався — це про Гаррі Поттера), основний конфлікт був класичним і очевидним від початку. А от у "Фантастичних звірях" глядачі бачать кристалізацію центрального протистояння. І те, як позиція Ньюта дедалі віддаляється від нейтральної, адже в скрутні часи неможливо бути ні на чиєму боці. Це, до речі, герой і визнає наприкінці фільму.

Щоразу захоплює дух те, наскільки щиро й переконливо звучать кіношні антагоністи, коли подають свою позицію як ідею спільного блага. Так і аргументи Гелерта Ґріндельвальда (якого, доречі, зіграв Джонні Депп), які він оголошує в ліпших гебельсівських традиціях, мають потужний вплив на чаклунів.

Зрештою, пані Роулінг властивий історичний пафос і бажання ткнути людство носом у невивчені уроки світових воєн. Зокрема, не тих, хто має потенціал очолити подібні рухи, але тих, хто може до них приєднатись. І як і нечакли, чарівники схильні помилятися і ставати на темний бік. Для цього не обов’язково бути підлим зрадником, а достатньо іноді опинитись у скрутній ситуації, з якої тебе витягує той, хто доречно опинився поряд.

Фантастичні звірі 2.гіф

Що ж до зрадників і подвійних агентів, від творців фільму звично дісталось представникам Міністерства магії. Навіть тим, хто завжди залишався на стороні добра, — печать приналежності до бюрократії "хорошим хлопцям" зазвичай не до смаку. Настільки, що ховчик Ньюта перетворюється на конторський стіл в одному з флешбеків у фільмі.

Значно більш моторошний і незрозумілий образ ховчика переслідує, на мій погляд, персонажа з найбільшим потенціалом і найбільш в’ялим акторським втіленням — Лету Лестрендж у виконанні Зоуї Кравітц. Її неоднозначність, походження та драма могли заграти значно яскравіше.

Нові "Фантастичні звірі" залишається, скоріше, фільмом "для своїх", який все ще не дотягує на цілковитий відрив від "канону" і повну самобутність — і здається, на це особливо не претендує. Але йому точно не відмовиш у майстерності, захопливості й можливості продовжити магічну історію для тих, хто подорослішав з часів Гаррі Поттера, але не бажає прощатись із дитинством назавжди.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції