"Капітан Марвел" — майже вийшло

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Цей фільм, як передостання серія в сезоні — ще не самий сік, але пропустити її ви не можете.

Після перегляду фільму залишились змішані відчуття. Попри велику кількість крутизни, найбільше запитань викликає героїня Брі Ларсон — Капітан Марвел власною персоною. Давайте розберемося.

Фільм сміливо можна ділити на дві частини: таку собі першу і непогану другу. Спочатку нас знайомлять з героїнею Брі Ларсон — Верс, (як потім виявиться її справжнє ім’я Керол Денверс), з її командиром (якого грає Джуд Лоу) та загалом з расою кріі та расою скруллів-терористів.

Після засідки на спецоперації (в далекій-далекій галактиці) Верс потрапляє на Землю в 90-ті, де і відбувається таке важливе для кіновсесвіту знайомство з Ф’юрі. Це була нудна частина. І після всіх цих експозицій і знайомств фільм починає розкриватись.

Бувши схожими за своїми натурами, Керол та Нік швидко формують тандем, за яким цікаво дивитись. Вони жартують та підколюють один одного, а коли потрібна допомога, то розуміють без слів. Але потроху-потроху увагу на себе перетягує Ф'юрі.

Хоча Капітан Марвел — перший жіночий головний герой кіностудії, сьогодні цим важко здивувати. Тут вже Marvel наслідує DC з їхньою "Диво-жінкою", але не сліпо намагається стрибнути на голову вище, а наче продовжує розвивати ідею сильних жінок. Загалом розкрити цю тему в них більш-менш вийшло.

Єдине, що сама Брі Ларсон не завжди правдиво та органічно виглядає в кадрі. Вона класна, весела, дотепна, може і бабусі в пику заїхати, але їй не завжди віриш. І тут претензії не стільки до акторської гри Брі, скільки до сценаристів і продюсерів. Студія вирішила піти протоптаним шляхом, через що у мене склалось враження "я це все вже десь бачив". 

А от історія Керол Денверс, яку ще з дитинства всі бачили тільки як слабке дівчисько, чудово виконує головне завдання — дає віру у свої сили та мотивує глядачів. Ця історія ще й круто підкріплюється нечастими, але влучними сценами з дитинства Керол, які червоною ниткою тягнуться через увесь фільм. І хоча це орієнтовано більше на приваблення жіночої аудиторії, Marvel не забули і про розкриття інших персонажів, важливих для глобального сюжету. 

Хоча Капітан Марвел перший жіночий головний герой кіностудії, сьогодні цим важко здивувати

Поряд з оріджином нового Кепа нам показують передісторію агента Ніка Ф’юрі. Найбільше досягнення візуальних ефектів картини далеко не у бойових сценах космічних кораблів, а те, як 70-річного Семюеля Джексона перетворили на повного сил чоловіка, який і бігає, і жартує, і здачу дасть, і з котиком на руках пограється. Настільки круто він виглядає в кадрі, що складається враження, наче його витягнули з фільмів 90-х і вмовили знятися в "Капітані Марвел".

Саме тут його місце, навіть без врахування того, що він зв’язує Керол з майбутньою командою Месників. Та й загалом фільм — шикарна можливість побачити засновника Месників у розквіті сил, до того як він став серйозним дядьком, від якого іноді залежить вся наша планета. А ще, хочете дізнатись, як він втратив око? І цей секрет нам повідають (але не факт, що вам сподобається).

Якщо говорити про серйозні мінуси, то це екшн-сцени, які, по-перше, на пальцях однієї руки можна порахувати, по-друге, ну дуже нудні. Особливо фінальна битва Капітана, кріанців та скрулів — все відбувається у напівтемряві, через що майже нічого не видно.. Керол літає і стріляє, якимись фотонними зарядами зі своїх рук-базук, водночас вона практично невразлива.

Це наче і круто, але хто буде серйозно переживати за настільки непробивного персонажа — ми й так знаємо, що з нею все буде добре. Вона ж з Таносом однією лівою розбереться. Зате є багато пафосних фраз і діалогів, від яких рятує справді непоганий гумор і Нік Ф'юрі з котом.

Чи варто порівнювати "Капітан Марвел" і "Диво-жінку"? Мабуть, ні. Перша — проста сором’язлива, без якихось божественних сил від народження, завдяки впертості та вірі в свої сили стає справжнім героєм, не підлаштовується під середовище, а змінює його. Друга — має все від народження, і хоча теж проходить важкий шлях до мети, глядачу легше асоціювати себе з простою Керол, ніж із принцесою амазонок.

Постарались із візуальною частиною, чого тільки молодий Ф'юрі вартий. Над другорядними персонажами постарались, чого тільки молодий Ф'юрі вартий. Екшн — теж Ф'юрі витягує. Ф'юрі, Ф'юрі, Ф'юрі. А називається фільм "Капітан Марвел". Можливо, того воно і вийшло ні туди, ні сюди.

Типовий Марвел в ділі, і нічого з цим не зробиш. Сподіваюсь, всі круті фішки Керол студія залишила на Месники 4. А "Капітан Марвел" — це як передостання серія в сезоні: ще не самий сік, але пропустити її ви не можете.

Залиште свій коментар

Вибір редакції