Книжки, що врятують вашу історію

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Книжки в цій добірці — найбільш яскраві з тих, що виходили на українському ринку останнім часом. Якась з них точно вам допоможе.

Що потрібно для того, аби розповісти цікаву історію? Спочатку здається, що самої історії — придуманої або реальної — цілком достатньо. Втім, не все так просто. Тільки почнеш писати і одразу усвідомлюєш, що щось пішло не так: деякі моменти хочеться розказати з максимумом подробиць, а інші під час оповіді вже не здаються такими захопливими. А на додачу ось тут щось провисає і стає геть нецікаво… Плюс дрібка сумнівів, плюс ретроградний Меркурій — і ось гарна історія так і залишилася лише задумом.

А все так добре починалося... Зрозуміти, де проблемні, а де сильні місця історії, і довести таки справу до кінця допоможуть ці книжки.

"СТОРІТЕЛІНГ ДЛЯ ОЧЕЙ, ВУХ І СЕРЦЯ" Марк Лівін

Книжки для історії, для блогів_4
ТСН.ua

Швидкий майстер-клас зі сторітелінгу. Нічого зайвого: короткий екскурс в історію, цікавезні інтерв’ю з непересічними людьми (від письменників до рекламістів), круті практичні поради. Марк Лівін наводить формулу успішної історії, показує, з чого саме складається добра історія та як найкраще її розказати.

Читається швидко, але майже одразу хочеться повернутися до книжки ще раз. Універсальна, сучасна, зручна — найкраща сучасна книжка зі сторітелінгу, якщо ви новачок і ще не встигли перечитати купу книжок з цієї теми.

"ТЕКСТ-ПЕКС-ШМЕКС. МАГІЯ ПЕРЕКОНЛИВИХ ТЕКСТІВ" Вільям Зінссер

Книжки для історії, для блогів_2
ТСН.ua

Наріжна праця, майже класика їй вже аж 44 роки, а вона досі актуальна. Більшість авторів, які писали (і пишуть) про красне письменство, запозичили з цієї книжки далеко не одну ідею. І тому їхні поради інколи нагадують желе, в яке додали забагато води. Замість того, аби перечитувати все, що було написано на основі порад Зінссера, краще взятися за першоджерело.

Автор розкаже, як створити "живий" текст, на що звертати увагу в процесі, а що краще взагалі відкинути. А ще у Зінссера дуже багато промовистих прикладів, які допомагають швидше зорієнтуватися, що й до чого.

"CТOPIНOМIКA: МAPКEТИНГ У ПOCТPEКЛAМНУ EПOXУ" Роберт Мак-Кі, Томас Джерас

Книжки для історії, для блогів_6
ТСН.ua

Нова книжка від легендарного Роберта Мак-Кі, страшенно відомого своєю книжкою "Історія на мільйон доларів". В "Сторіноміці" йдеться про історії, які створює маркетинг: короткі, яскраві, чіпляючі, коли в дуже короткий проміжок часу треба втиснути концентровану розповідь і створити емоційний фінал.

У книзі автори аналізують багато прикладів з реклами, розповідають про успішні (та не дуже) кейси. Книжка вам знадобиться навіть у тому випадку, якщо ви не маєте жодного відношення до маркетингу, адже за її допомогою можна зрозуміти, як створювати лаконічний синопсис до власного тексту або ж до лідів.

"ВCI КPAПКИ НAД "I"CТOPIЄЮ: CТOPIТEЛIНГ ДЛЯ CЦEНAPИCТIВ, ПИCЬМEННИКIВ ТA БЛOГEPIВ" Сергій Гаврило

Книжки для історії, для блогів_1
ТСН.ua

Інтерактивна книжка з прямим меседжем: бери і роби. Автор не дає нічого зайвого і не заходить в глибокі хащі, де б вас атакувала прокрастинація, коли теорії стає занадто багато.

Купа практичних вправ заохочує включитися в процес написання прямо зараз. І, коли дійдете до кінця книжки, кістяк історії — а може, навіть декількох історій — вже буде готовий.

"ПИШИ, СКОРОЧУЙ. ЯК СТВОРИТИ ДІЄВИЙ ТЕКСТ" Максим Ільяхов, Людмила Саричева

Книжки для історії, для блогів_3
ТСН.ua

Супербестселер, який варто прочитати практично усім, хто має справу з текстами. Ця книжка про те, як створити текст для людей, уникати штампів і писати просто, але максимально корисно. Не підходить для тих, хто хоче створити художній текст.

Книжка розділила читачів на два полярних табори: тих, хто дотримується буквально усіх порад і вважає "Пиши, скорочуй" настільною книжкою та тих, кому лише деякі поради здалися корисними, а решта книжки — доволі-таки вторинною.

"250 ФІШОК, ЩО ЇХ МАЄ ЗНАТИ ПИСЬМЕННИК" Чак Вендіґ

Книжки для історії, для блогів_5
ТСН.ua

Дуже іронічна, правдива та весела книжка, в якій поєдналися практичні поради і потужна мотивація. На перший погляд поради можуть здаватися простими: десь таке ми чули від друзів, рідних чи на відповідних майстер-класах і лекторіях. Втім, не поспішайте з висновками, автор подає усі ці знайомі нам "фішки" так небанально, що відірватися від книжки дуже складно.

Поради дуже різні, тож навряд чи вийде слідувати більшості. Але навіть одна порада може стати вирішальною, яка підштовхне вашу історію в потрібному напрямку.

Шлях до ідеальної історії буває складний, і відчувати зневіру у власних силах цілком нормально.

Так, книжок з теми виходить друком дуже багато, але часто вони дублюють одна одну, а їх читання не приносить жодної користі. Натомість книжки в цій добірці — найбільш яскраві з тих, що виходили на українському ринку останнім часом. Якась з них точно вам допоможе.

Залиште свій коментар

Вибір редакції