5 книжок, які можна прочитати під час карантину

5 книжок, які можна прочитати під час карантину

Фото: ТСН.ua

У цій добірці ви знайдете кілька цікавих видань, які допоможуть поглянути на деякі речі зовсім інакше.

Карантин вніс кардинальні корективи у наші плани. Тому варто залишатись вдома й витрачати цей час на те, що давно планували — читання книжок. А я підібрала для вас декілька книжок, що підходять для цього найкраще.

1. "Чоловічі правила. Стосунки, секс, психологія", Марк Менсон — К.: "Альпіна Паблішер Україна", 2020 рік

Фото: ТСН.ua

З книжками підприємця та мотиватора Марка Менсона, блог якого читає 2 мільйони користувачів, познайомилась не так давно. Його "Тонке мистецтво пофігізму" добряче допомогло мені провітрити мозок й інакше подивитись на велику кількість "пріоритетних" завдань.

А "Все хріново. Книжка про надію" привела до тями остаточно. Новинку "Чоловічі правила" читати не планувала, адже на тему стосунків й різності чоловіків-жінок свого часу перечитала багато й у більшості авторів інформація схожа. Втім, це видання у притаманній йому жартівливій формі, Менсон писав, як для себе, згадавши часи свого парубоцтва.

Про те, чому чоловікам варто розвивати почуття гумору, а жінкам позбавлятись від уїдливості. Про жіночий режим "Динамо" та хмільний секс, який робить життя веселим, але не дуже щасливим. Про невірні емоційні установки у стосунках із жінками та труднощі перекладу з/на мову чоловіків-жінок. Читати весело. Втім, інколи трохи ніяково.

2. "Сім принципів жінки-бренда", Світлана Муха. — К.: "Агентство "ІРІО", 2019 рік

Фото: ТСН.ua

До цієї книжки навіть не знала, що є таке поняття, як "провідний метчмейкер" країни. Саме ним і називають автора книжки, яка 13 років працює "професійним купідоном". "Під час роботи перекладачем у найпершій у своєму житті шлюбній агенції за перші 15 хвилин побачення навчилась визначати, чи складуться взаємини у пари", — запевняє Світлана Муха на початку книжки, чим викликає скептичну усмішку. Втім, коли починаєш читати, неодноразово ловиш себе на думці, що метчмейкер справу мовить!

По-перше, книга написана з гумором. "Очень часто зараженные девушки становятся жертвами сразу нескольких видов усатых паразитов: здесь и распространенный таракан породы "Все мужики козлы", и завезенный с прогнивающего от феминизма и капитализма Запада Прусак Западный Эмансипированный, и выходец из советских времен крупный красный таракан породы "Да проще самой", и его собрат "Лучше, чем одной".

По-друге, попри дещо гламурну обкладинку та назву книги, примітивних порад у ній немає. По-третє, вона добряче обстьобує чимало популярних порад спеціалістів зі стосунків, що насправді не тільки дивні й смішні, але й можуть призвести до сумних наслідків у стосунках.

3. "Як створити крутий рекламний текст. Принципи видатного американського копірайтера", Джозеф Шугерман — К.: "Альпіна Паблішер Україна", 2020 рік

Фото: ТСН.ua

Якщо ви не дуже любите читати про стосунки, але любите про них писати (у часи тотальних соцмереж нічого дивного), раджу звернути увагу на книжку одного з найкращих американських копірайтерів. Його ім'я стоїть поруч з легендарними Девідом Огілві та Лео Барнеттом. Він не тільки розповідає, що успішно працює й навпаки не працює в рекламі, а й вчить уникати пасток, в які потрапляють копірайтери-початківці.

Ця книжка — справжня шпаргалка для тих, кого цікавить написання текстів. Вона поділена на чотири частини. Перша — розуміння процесу копірайтингу: загальні та спеціальні знання, кількість знаків у тексті та його емоційність, послідовність викладення інформації, процес редагування.

У другій йдеться про сім кроків до створення класної реклами. У передостанній Шугерман подає приклади рекламних оголошень (є над чим посміятись та посумувати). А в останній частині розповідає, як створювати тексти для різноманітних рекламних носіїв.

4. "21 урок для 21 століття", Ювал Ной Харарі, переклад О. Дем’янчук — К.: "Форс Україна", 2019 рік

Фото: ТСН.ua

Ізраїльський історик Ювал Ной Харарі закохав в себе читача, завдяки "Sapiens Людина розумна", розповідаючи про минуле людства. І "Homo Deus Людина божественна", пояснюючи, на що варто очікувати у майбутньому. Але ж хотілося б дізнатись і про причини багатьох подій, які відбуваються сьогодні.

Наприклад, що треба вчинити з тероризмом та чи варто Європі продовжувати відкривати двері для емігрантів? З чим пов'язаний розвиток штучного інтелекту й до чого це може призвести? Кого нині можна назвати Великим Братом, який слідкує за нами? Харарі зібрав найчастіші запитання своїх читачів, журналістів, колег й розділив їх на декілька розділів: технології, політика, релігія, мистецтво.

"Реальність складається з багатьох загроз, і в цій книзі я замірився охопити різні аспекти наших глобальних умов існування, не претендуючи на вичерпність", — переконує Харарі і, як завжди, пише круту книжку!

5. "Жорсткий менеджмент. Змусьте людей працювати на результат", Ден Кеннеді, переклад Д.Глоба-Михайленко, П. Миронов, К.: "Альпіна Паблішер Україна", 2020 рік

Фото: ТСН.ua

Навесні в голові суцільні "рожеві сиропи", як співав гурт "Бумбокс", тому не вистачає жорсткої самодисципліни та менеджера, який періодично буде приводити до тями в офісі. Якщо вам "пощастило" бути керівником, не завадить прочитати поради Дена Кеннеді, автора понад десяти ділових книжок, підприємця, який створив, купив, побудував і продав немало бізнесів різних типів і масштабів.

Для цієї книжки автор зібрав безліч історій відомих керівників, які вирізнялись своєю жорсткістю. Наприклад, Стів Джобс та Джефф Безос не приховували своєї суворості, нетерплячості до некомпетентності, готовності публічно розкритикувати роботу підлеглого. Волт Дісней частенько влаштовував підлеглим найбільш нещасне місце роботи на Землі, мав диктаторські замашки та був занадто вимогливим. Парки Disney й досі керуються залізною менеджерською рукою.

"Часи змінюються, конкуренції більшає, і ви просто не можете дозволити собі залишатись м’якосердим босом, який жаліє менеджерів. Керівники змушені встановлювати чіткі правила, цілі та умови роботи, жорстко відстежувати виконання плану й раціональне використання робочого часу всіма співробітниками. Я впевнений у цьому на 100%", — запевняє у своїй книжці Кеннеді. Хоча багато у чому з ним можна посперечатись, проте автору вдається вимити з голови "рожеві сиропи".

Повʼязані теми:

Наступна публікація