Андрій Керніцький
  • Кількість коментарів 1
  • Кількість переглядів 11248

Disney взяли улюблену кількома поколіннями казку і зішкребли з неї всю магію.

От і відбулась прем’єра римейку мультфільму "Король Лев". Культова анімація від Disney, яку ви, швидше за все, бачили, а якщо і ні, то точно про неї чули. Фанати старих робіт студії, мабуть, переживали найбільше. Надто вже важливий саме цей мультфільм відразу кільком поколінням.

Все починалось наче непогано, після прес-показу посипались хороші відгуки критиків та журналістів, але потім в Інтернеті почали зв’являтись негативні рецензії, а рейтинг стрічки швидко скотився до середньої оцінки 5-6 з 10. У той час, коли критики хвалили приголомшливі візуальні ефекти, відчувалось, що сучасній версії "Короля лева" не вистачало душі і емоцій його попередника. Чи справді це так і в чому біда фотореалістичного римейку, давайте розбиратись.

Важко сказати, чи в Disney просто не хотіли ризикувати, чи то від ліні, але не намагаючись привнести чогось нового, повчального або цікавого студія виводить на перший план історію оригіналу, загорнуту у фотореалізм. Перші хвилини фільму змушують глядача шукати свою щелепу десь під ногами. Природа, її фізика, мікрочастинки, погодні умови, вода, пісок, комп'ютерні моделі тварин тощо – це просто наступний рівень графіки.

Фотореалізм в кінематографі не новинка, але "Король лев", безумовно, піднімає його на абсолютно новий рівень. На жаль, за майже дві години хронометражу очі дуже швидко звикають до всієї тієї краси, яка демонструється на великому екрані.

Цьому є кілька причин. Авторам довелося повністю відмовитися від багатьох візуальних прийомів. Багато сцен, що бездоганно працюють в оригіналі, в римейку не працюють зовсім. Всі вони схожі одна на одну і відмінності між ними мінімальні. Сцени і локації особливо не відрізняються візуально, кольоровою палітрою або ж за рівнем емоцій, оскільки справжня савана виглядає не так, як у мультфільмі.

Натомість є ще й дуже важливий мінус: комп'ютерні моделі тварин видають себе. Фахівців з візуальних ефектів провели роботу якихось нереальних масштабів, от тільки цього виявилось замало. І це було очікувано. Якщо ви бачили хоча б одну передачу про диких тварин чи хоча б раз були в зоопарку, то ви помітите фальш.

Несправжність рухів, змодельованих на комп'ютері, дуже кидається в очі. Ми знаємо, з якою саме плавністю і як саме рухається тварина. Це проста людська природа, обдурити яку не зміг навіть цілий штат висококласних фахівців. Тому затія з повністю намальованим на комп'ютері "Королем левом" ще сильніше починає здаватися чимось абсурдним.

Відтворити навколишнє середовище - будь ласка, ми оцінимо справжність, але ніяка фантастична деталізація звірів поки не може приховати штучність рухів. Для чого нам дивитись як майже справжні тварини поводяться як несправжні. В мультфільмі це працює, бо ми розуміємо казковість всього, що відбувається, а от у фільмі так не виходить. До цього дещо звикаєш, але дискомфорт впродовж перегляду не зникає.

У вас не виникне відчуття жалю чи переживань, як під час перегляду оригіналу. Подача, попри впевнену візуальну складову, надмірно пластикова. Між Муфасою і Сімбою не відчувається родинних зв’язків; романтична лінія Сімби і Нали, після довгої розлуки, видається притягнутою за вуха; пісні вже не викликають стільки емоцій, добре хоч саундтрек Циммера не зіпсували. І це студія, яка подарувала нам 25 років тому чудовий мультфільм.

Звинувачувати у всьому Фавро, якого ми знаємо і за "Книгою джунглів", і за "Залізною людиною", зовсім не хочеться, знаючи, що у Disney все суворо, і всі рішення лише за великами керівниками. Вирішивши додати півгодини хронометражу, боси студії хотіли додати чогось від себе, щоб уникнути звинувачень в покадровому повторенні оригіналу. Але начинкою цих додаткових 30 хвилин, схоже, вирішили не перейматися. У підсумку, фільм перевантажили незрозумілими діалогами і монотонними кадрами. І дивним тут залишається той факт, що з "Книгою джунглів" Фавро дозволили розійтись набагато більше, ніж з "Королем левом".

Що ж, ми отримали одну з наших улюблених історій, Короля Лева, в цілком новому антуражі. Фотореалізм спочатку виглядає захопливо, але дуже швидко стає очевидною неідеальність технологій. Локації втратили ту казковість, що була присутня в мультфільмі, проте і реалістичності їм все ж бракує. А тварини, хоч і дуже подібні до справжніх, поводяться, як комп’ютерні моделі. Звісно, вони ними і є, але це розуміння не полишає протягом перегляду - і тому їм важко співпереживати. 

Виходить, Disney взяли улюблену кількома поколіннями казку і зішкребли з неї всю магію. В результаті, в кінотеатри пустили недодокументальний фільм про тварин, дуже схожих на реальних, які, щоправда, поводяться, як герої славнозвісного мультфільму. Через отакі дисонанси і не сприймається ця картина. Можете йти в кіно, якщо хочете зацінити  "до чого техніка дійшла", а я порекомендую глянути вдома кілька серій "BBC: Планета Земля 2", від реалізму яких ви отримаєте набагато більше задоволення.

Залиште свій коментар