Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Месники: Завершення": майже безпомилкове кіно

Це дуже вивірене кіно, яке зроблено якраз для того, щоб на виході з кінозали кожен глядач відчув себе задоволеним.

Чудова кульмінація всіх попередніх фільмів і старань Marvel. Після перегляду залишаються приємні ностальгічні спогади за всіма частинами франшизи, героями та подіями, через які ми пройшли разом. І хоча у фільмі достатньо сумних драматичних моментів, ти розумієш, що інакше все не могло закінчитись. Бо, як ми знаємо, — переможний варіант тільки один.

"Месники: Завершення" — це більш прокачана, насичена версія "Війни нескінченності", яка зроблена фанатами для фанатів. Сюжет трохи нерівний, але кожен його поворот змушує нас "охати" в своєму кріслі.

Всі герої, що залишилися з нами після трагічних подій попереднього фільму, важко сприйняли наслідки клацання/дій Таноса, звинувачуючи себе у власній безпорадності і втраченій можливості що-небудь змінити.

Всі перипетії залишилися на колишньому високому рівні, і за цим справді цікаво спостерігати. Хоча залишається деяка нелогічність у тому, що відбувається, але, як і в попередніх фільмах франшизи, все тримається в звичних для нас рамках. Більше якихось деталей сюжету розкривати не можна, тому що спойлери.

Щодо персонажів, то цього разу у фільмі їх ще більше, ніж у "Війні нескінченності". Відповідно для повноцінного розкриття всіх дійових осіб, не вистачило б хронометражу, фільм і без того йде близько трьох годин. Проте, враховуючи, що для знайомства з усіма героями в нас була 21 стрічка загальною тривалістю понад 2500 хвилин, потреби в цьому немає.

Більшості глядачів, що прийдуть на "Месників", вже не потрібно пояснювати, хто цей чувак з хіпарською борідкою в залізному костюмі, чому бог грому літає в космосі, звідки в Керол Денверс такі сили і звідки вона взагалі така прилетіла. Це картина для відданих фанатів, які все одно прийдуть, подивляться і захопляться. Але водночас і справжній фан-сервіс — дуже вивірене, майже безпомилкове кіно, яке зроблено якраз для того, щоб на виході із кінозали кожен глядач відчув себе задоволеним.

Це картина для відданих фанатів, які все одно прийдуть, подивляться і захопляться

Однак у фільмі серед головних героїв можна виділити "головніших", на яких режисери і зробили акцент, наприклад, Кеп, Тор і, сюрприз-сюрприз, Тоні Старк. З мінусів, Брі Ларсон у ролі Капітан Марвел все ще має доволі плаский вигляд. Можливо, це пов’язано з тим, що "Завершення" знімали ще до оріджину про Керол Денверс, тому Брі до пуття і не розуміла, кого має грати. Але і в сольнику Капітана Марвел вона була доволі дерев’яною.

Та загалом гра акторів залишає тільки приємні враження. Ти дійсно віриш в емоції головних героїв і тобі стає по-справжньому важко, примірявши на себе тягар їх відповідальності.

Танос, в меланхолійному виконанні Джоша Броліна, просто шикарний. Могутній, розумний, хитрий, він не з тих поганців, чия роль зводиться до того, щоб стояти, наче манекен, у пафосній позі та мечем вказувати своїй армії на кого нападати (хоча тут він це також робить).

Танос просто краде собі всю увагу в більшості сцен, а єдиний, хто за рівнем харизми може йому протистояти — Тоні Старк. Роберт Дауні молодший дуже і дуже хороший, однозначно кращий, і не тільки в заключному фільмі, але, мабуть, і у всій франшизі.

З графікою у Marvel завжди було все гаразд, але цього разу студія стрибнула вище голови. Майже кожен кадр — це витвір мистецтва, кульмінація праці художників і розвитку сучасних технологій.

Звісно, все має дуже красивий вигляд, неймовірно красиво. Якщо у вас є можливість сходити в IMAX, то купуйте квитки тільки туди. І тоді словосполучення "візуальний оргазм" заграє для вас новими барвами.

Похвали заслуговують і битви. Було добре, а стало ще краще. Так, всі ми знали, що вони будуть масштабними і насиченими, але в підсумку вони виявилися ще й напрочуд реалістичними.

Дивлячись на перших і других "Месників", можна помітити, що хореографія в них переважала над здоровим ґлуздом. У "Війні нескінченності" та "Завершенні" все трохи інакше: бійки стали більш приземленими, кожен удар і випад відчуваються фізично. До того ж навіть під час активного використання героями своїх суперсил це почуття реалістичності нікуди не зникає.

Приємний гумор часом вибиває глядача зі ступору, розбавляє похмуру атмосферу фільму. Так, він майже повністю в стилі попередніх картин, але не псує і не ламає сильні драматичні моменти, чого я не любив в багатьох інших частинах франшизи, мабуть, тому гумор так вдало і впорався зі своїм завданням.

Навіть якщо ви не фанат Marvel, а щось десь чули і вирішили зайти глянути під попкорн, фінал, тим чи іншим чином, витисне з вас цілу шквал емоцій: сльози, сміх, подив і захоплення.

Чудовий фільм закінчує 11-річну сагу про таких близьких нам героїв на грандіозній ноті. Більше і нема чого додати. 9/10 — біжіть дивитись швидше, а дорогою до кінотеатру уникайте спойлерів. Фільм справді довгий (три години), тому будьте готові: поїжте, попийте, наговоріться, а тоді можете йти на сеанс.

Залиште свій коментар

Вибір редакції