Нонфікшн під ялинку: подарунки розумникам

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це добірка цікавих книжок, які виділялися із загалу й неодмінно стануть корисним подарунком для ваших близьких.

Підібрати подарунок справжньому книгоману — ще те завданнячко! Але, якщо хоча б щось знаєш про нього чи його вподобання, можна зробити це досить швидко. Ділюсь добіркою видань, які планую цього року дарувати улюбленим читакам.

АЛЬ-ХАЛІЛІ Д. "НА ЩО СХОЖЕ МАЙБУТНЄ? НАВІТЬ ВЧЕНІ НЕ МОЖУТЬ ПЕРЕДБАЧИТИ... ЧИ МОЖУТЬ?" / переклад Сергій Чернін — Х.: "Альпіна Паблішер Україна", 2019

Нон-фікшн під ялинку, для блогів_2
ТСН.ua

"Яким буде наступний рік?" — запитання, яке напередодні новорічних свят подумки задаємо собі ледь не щодня. А як з приводу далекої перспективи? Про це можна дізнатись, завдяки вченим, які трохи відкривають завісу невідомості.

Як виглядатиме транспорт майбутнього? Чи зможемо колись телепортуватись? Що може трапитись, якщо штучний інтелект почне нами керувати? Чи існуватимуть препарати, які допоможуть стати більш здоровими й щасливими? Це тільки невелика кількість запитань, на які світові спеціалісти на чолі із Джимом Аль-Халілі дають відповідь, використовуючи знання передової науки.

Кому дарувати: оптимістам, аби переконати, що всі найсміливіші мрії здійснюються. Песимістам, аби вони долучились до оптимістів.

РОБ НАЙТ "ПРИСЛУХАЙТЕСЬ ДО СВОГО ОРГАНІЗМУ" / переклад М. Щербатюк — Х.: Vivat, 2018

Нон-фікшн під ялинку, для блогів_5
ТСН.ua

Книжка професора педіатрії — одна з серії TED books. Кожна з них створена авторами найпопулярніших промов під час конференції TED. Це видання про наш мікробіом та про те, як на нього впливають ліки, режим харчування, кількість статевих партнерів, куріння тощо.

Наприклад, ви знали, що різні народи відрізняються мікробіомом своїх кишківників? А про те, що важливу роль в ожирінні відіграють мікроби? Роб Найт і не про таке розповідає. Раджу звернути увагу й на інші книжки серії: "Закони медицини" Сіддхартха Мукерджі, "Мистецтво спокою" Піко Айєра, "Математика любові" Ханни Фрай.

Кому дарувати: тим, хто багато всього робить для гарного самопочуття, а результат бажає кращого. Хтозна, можливо вся справа у мікробіомі?

МИХАЙЛО ШИФРІН "100 РОЗПОВІДЕЙ ІЗ ІСТОРІЇ МЕДИЦИНИ. НАЙВИДАТНІШІ ВІДКРИТТЯ, ПОДВИГИ І ЗЛОЧИНИ В ІМ’Я НАШОГО ЗДОРОВ’Я І ДОВГОЛІТТЯ" — Х.: "Альпіна Паблішер Україна", 2019

Нон-фікшн під ялинку, для блогів_3
ТСН.ua

Ледь не після кожної розповіді будете запитувати: "Та невже?" Чому розгул карієсу розпочався саме на початку XVIII століття? Який зв'язок між оголошенням, золотою гінеєю та порятунком потопельника? Чому 1745 року у паризьких лікарнях відсоток смертності породіль нерідко сягав 30, а у повитух, які приймали пологи вдома, не більше двох відсотків?

Більше дізнаєтесь про історичні відкриття, які рятують нам життя. Про діагностику: УЗД, гемодіаліз, флюорографія. Про порятунок: імплантація штучного кришталика ока, коронарне шунтування, пересадка нирки. Про медичні препарати: проти туберкульозу, поліомієліту, про місцеве знеболювання новокаїном, клінічне застосування антибіотиків. Про жіноче: кесарів розтин, скринінг шийки матки тощо.

Кому дарувати: тим, хто любить читати товстезні книжки на медичну тематику, написані в стилі захопливого детективу.

ОЛЕКСАНДР БОНДАРЕНКО, ТЕТЯНА ПЕТКОВА "100 БЕСІД ІЗ ПСИХОЛОГОМ" — К.: Видавничий Дім "Ін Юре", 2019.

Нон-фікшн під ялинку, для блогів_1
ТСН.ua

Ця книжка спроможна замінити сотню сеансів психотерапії, оскільки написана у форматі психотерапевтичних бесід. Протягом багатьох років журналістка Тетяна Петкова й психолог-психотерапевт Олександр Бондаренко вели бесіди — про залежність у стосунках і зраду, заздрість, чоловічі й жіночі страхи та комплекси, про те, як пережити образи, які отруюють життя. До цієї збірки увійшли найкращі інтерв’ю, опубліковані в одному з глянцевих журналів у період від 2000 до 2014 року.

Кому дарувати: тим, хто хоче читати й паралельно проходити сеанс у психотерапевта.

НАТАЛІЯ ЛЕЛЮХ "ВІДВЕРТА РОЗМОВА ПРО ЖІНОЧЕ ЗДОРОВ'Я. ПРОСТО ПРО ГОЛОВНЕ" — Х.: "Клуб сімейного дозвілля", 2018

Нон-фікшн під ялинку, для блогів_4
ТСН.ua

Докторка Наташа — саме так в інтернет-спільноті називають лікарку-гінекологиню Наталію Лелюх. У своїй першій книжці вона розповідає про те, що жінці варто знати про мікрофлору й гормони, на які аналізи варто витрачати гроші, а про які краще забути.

Багато інформації про вагітність, менопаузу, жіночі хвороби. Одним словом, авторці вдалось максимально просто дати відповіді на всі-всі запитання, які не завжди зручно озвучити.

Кому дарувати: жінкам будь-якого віку, ваги, соціального статусу. Але особливо тим, хто любить займатись самолікуванням, біжить до лікаря лише у випадку "коли дуже припече".

КОЛЕКТИВ АВТОРІВ "БІОХАКІНГ. ПОСІБНИК ІЗ РОЗКРИТТЯ ПОТЕНЦІАЛУ ОРГАНІЗМУ" / переклад Олена Шеленкова — Х.: "Альпіна Паблішер Україна", 2020

Нон-фікшн під ялинку, для блогів_6
ТСН.ua

Біохакінг дозволяє зрозуміти, як працюють системи нашого організму. Біохакери вважають, що зміцнювати здоров’я дешевше і вигідніше, ніж лікувати хворобу. Автори ж цієї книжки — лікар, фахівець із цифровізації та експерт з харчування вирішили про всі ці складні речі розповісти простою мовою.

Як оптимізувати сон та які з нутрієнтів обрати? Як виміряти фізичну працездатність та які підходи до роботи варто змінити? Як виглядає апгрейд мозку та чи потрібні ноотропи? Неймовірно цікаво!

Кому дарувати: тим, хто у плани на 2020 рік планує включити пункт: "Нарешті присвятити час здоров’ю!"

Залиште свій коментар

Вибір редакції