Новорічні книжки для дорослих

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Книжки з цієї добірки стануть чудовим подарунком на зимові свята і для дорослих, і для малих.

Новорічні подарунки актуальні не лише для дітей. У вас на корпоративі гратимуть у Таємного Санту? Зустрічатимете Новий Рік у товаристві чи удвох з кимось? Звісно ж, потрібно підготувати невеличкий сюрприз. Наприклад, ошатно видану книжку. 

ДЖ. Р. Р. ТОЛКІН. "ЛИСТИ РІЗДВЯНОГО ДІДА"

Книжки під ялинку, для блогів_4
ТСН.ua

Це видання сподобається дорослим — і не лише шанувальникам "Володаря кілець" — навіть більше, ніж найменшим читачам. Хоча від початку ці тексти були адресовані саме дітям.

Щороку видатний письменник писав своїм чотирьом дітям: синам Джонові, Майклу, Крістоферові і доньці Прісциллі — листи від імені Різдвяного Діда. Найперший лист датований 1920 роком, коли найстаршому Джонові виповнилося всього три; останній — 1943 роком, коли наймолодшій Прісциллі вже 14, а отже, дитинство закінчилося.

Іноді послання були розлогими, а часом Дід мав зовсім мало часу, однак ніколи не забував згадати кожного з адресатів, пам’ятав про важливі для них події і перепитував, як там торішні гостинці. А ще — розповідав про власні справи, побут і дрібні клопоти.

"19 РІЗДВЯНИХ ІСТОРІЙ: КОРОТКА ПРОЗА"

Книжки під ялинку, для блогів_1
ТСН.ua

Українські письменники подарували під ялинку дванадцять коротких історій — котрісь із них пронизані духом зимових свят, а інші могли би статися якраз у час, коли й мають траплятися дива і дивні збіги.

Розпочинаючись мінорним текстом Богдани Матіяш — який таким тільки здається, бо насправді це історія про те, що ні смерть, ні бідність, ні знедоленість не є перешкодами для того, щоб радіти і відчувати щастя, — збірка коротких текстів нанизує на себе розповідь Мар’яни Савки про тварин, людську доброту і неодмінне особисте щастя, яке рано чи пізно настане. 

Історію Катерини Бабкіної про невипадкові збіги, які рано чи пізно сходяться в одній точці, яка може лежати у межах кількох поколінь людських життів; продовжується "різдвяним ретро" Богдана Жолдака, який із властивою йому натуральністю інтонацій міської говірки розказує кумедну бувальщину, яка могла статися, звісно ж, лише взимку у великому місті, лише напідпитку, лише коли не працює опалення в умовах льодовикового періоду (і ще багато таких влучних знайомих кожному деталей). Також сюди запрошені Галина Вдовиченко, Мирослав Лаюк, Сергій Осока, Дорж Бату…. Вдалий зріз сучасної літератури для колекціонерів тематичних антологій.

"БОГДАН-ІГОР АНТОНИЧ. ТРИ ПЕРСТЕНІ"

Книжки під ялинку, для блогів_2
ТСН.ua

"Тешуть теслі з срібла сани, стелиться сніжиста путь. На тих санях в синь незначну Дитя Боже повезуть". Вірші "Різдво" та "Коляда" зі збірки "Три перстені" прославили Антонича як співця Христа, народженого "на санях в лемківськім містечку Дуклі".

Просякнута релігійною тематикою з одного боку, а народними мотивами гуцулів, лемків та бойків з іншого, Антоничева поезія виглядає не просто імітацією молитовних текстів, а самобутнім містичним феноменом. Якщо простими словами: то заворожує. Це справді гарний подарунок і для тих, хто знається на українській поезії, і тим, кого треба у цей світ заманити.

О. ГЕНРІ. "ДАРИ ВОЛХВІВ"

Книжки під ялинку, для блогів_3
ТСН.ua

На обкладинку цієї збірки винесена назва щемливої історії про кохання. Однойменне різдвяне оповідання увійшло не лише до золотого списку любовної літератури, але також до підручників з творчого письма: це справді досконалий зразок побудови новели. А починається усе з того, що Делла і Джим страшенно кохають одне одного, але грошей їм вистачає лише на поточні витрати — що й казати про різдвяні подарунки.

Все, що є у Джима — це успадкований годинник; а у Делли, яка не має власного заробітку, бо веде господарство на чоловікову зарплатню, є лише красиве довге волосся. От коси Делла і продає, щоб придбати ланцюжок для Джимового годинника. Але й Джим приготував їй сюрприз… Тих, хто ще не читав цю знамениту новелу, запевняю: у фіналі перемагає кохання.

ТРУМЕН КАПОТЕ. "ОДНОГО РІЗДВА"

Книжки під ялинку, для блогів_5
ТСН.ua

Так сталося, що остання прижиттєва публікація світського лева, майстра пера Капоте — це невеличке автобіографічне оповідання про дитячу віру в Санта-Клауса. Навіть якщо батьки тебе полишили, щоб облаштовувати власне життя, розважатися і загалом займатися важливішими справами, все одно знайдеться хтось з-поміж родичів, хто розкаже про існування новорічних та різдвяних див.

Навіть якщо живеш ти в штаті Алабама, де про сніг тільки чули, але ніхто його не бачив. І навіть якщо ти потім з жахом піддивишся, що насправді це не Санта підкладає подарунки у чарівну ніч — цьому все одно знайдеться цілком логічне, певне пояснення.

Залиште свій коментар

Вибір редакції