П’ять книжок-миколайчиків для дітей

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Зимові свята — гарна нагода потішити найменших читачів у родині захопливим і корисним сюрпризом.

Зима — час святкувань і подарунків. І хоча зараз книжка конкурує із численними гаджетами, іграми, квитками на новорічні вистави та й навіть із наборами солодощів, однак все ще втримує звання найкращого подарунка. Адже книжок забагато не буває! Особливо — дитячих.

Це справді гарна нагода потішити найменших читачів у родині захопливим і корисним сюрпризом у день будь-якого із зимових свят. Сезон стартує невдовзі: уже за кілька днів Святий Миколай роздасть дарунки усім слухняним діткам. А далі починаємо готуватися до візитів Санти й Діда Мороза.

НОВА РАДІСТЬ СТАЛА: УЛЮБЛЕНІ УКРАЇНСЬКІ НАРОДНІ КОЛЯДКИ ТА ЩЕДРІВКИ / упор. Іван Малкович. — К. : Видавництво Івана Малковича "А-ба-ба-га-ла-ма-га", 2019

Книжкий на Миколайчика, для блогів_4
ТСН.ua

Чи вміють сучасні діти колядувати й щедрувати? У школі цьому навчають, але таке знання може поряд із рештою науки так і лишитися на околицях свідомості. Оновлене видання улюбленого зимового фольклору, вишукано ілюстроване, доповнене нотами придатне для родинного використання: разом вивчити слова і музику, захопитися й засвоїти випробуване столітніми традиціями — і згодом отримати солодкий подарунок у Святвечір, як належиться справжньому колядникові.

Ім’я упорядника та видавця цієї книжки, Івана Малковича, уже саме собою є знаком якості дитячої продукції, так само, як і імена ілюстраторів Владислава Єрка, Катерини Штанко, Андрiя Потурайла, Ростислава Попського, Олега Петренка-Заневського. Доповнює книжку безкоштовний мобільний додаток, завдяки якому можна прослухати мелодії різдвяних пісень, серед яких і цілком сучасні твори. Адже різдвяний дух дотепер надихає митців.

ТОМІ УНГЕРЕР. ЯК МЕЛЛОПИ РІЗДВО СВЯТКУВАЛИ. — К. : Рабарбар, 2016

Книжкий на Миколайчика, для блогів_1
ТСН.ua

Написана ще 1960 року, ця книжка дотепер захоплює дітей в усьому світі. Томі Унгерер створив цілу серію ілюстрованих розповідей про родину свинок Меллопів. Цього разу Меллопи готуються до Різдва — і кожен хоче потішити найдорожчих членів родини, принісши додому ялинку. Чи буває різдвяних ялинок забагато? Ні, відповідає ця книжка, бо завжди є ті, з ким можна розділити власні затишок, любов і відчуття свята.

Особливість творів Томі Унгерера у тому, що вони написані справді з думкою про найменших: простий лаконічний стиль, обмаль маловживаних слів, прості речення, і все це доповнене ілюстраціями, що унаочнюють описане. Однак така адаптація на межі зі спрощенням не перешкоджає автору розповідати історії з теплим гумором.

ДОКТОР СЬЮЗ. ПРО ГРІНЧА, ЯКИЙ УКРАВ РІЗДВО / перекл. Маріанна Кіяновська. — К. : Книголав, 2018

Книжкий на Миколайчика, для блогів_2
ТСН.ua

Ще одна культова книжка світової дитячої літератури, яку в українському перекладі подарувала дітлахам поетка Маріанна Кіяновська. Злий Грінч терпіти не міг Різдво, так воно його дратувало. Зрештою, він вирішив зіпсувати свято: вкрасти у хтосів, тобто хтовільців, тобто жителів міста Хтовіль ялинки, іграшки та солодощі. Мовляв, неможливо святкувати без шкарпеток та віночків із омели. Однак, звісно ж, нічого в нього не вийшло. Бо різдвяний дух криється зовсім не в красивих атрибутах.

Доповнити читання книжки можна сімейним переглядом однойменного мульфільму або ж відомої кіноекранізації з Джимом Кері. Чи може, ви їх уже бачили? Тоді дізнайтеся із книжки, як усе відбувалося насправді!

ДЖУЛІЯ ДОНАЛЬДСОН. ЦУРПАЛКО / перекл. Володимир Чернишенко. — Х. : Читаріум, 2020

Книжкий на Миколайчика, для блогів_3
ТСН.ua

Датована наступним роком, книжка вже є у продажу. Певно, так і починаються дива? Улюблениця дітлахів, авторка славетного "Груффало" Джулія Дональдсон дарує віршовано-ілюстровану історію про чоловічка Цурпалка.

Він разом з родиною живе у дуплі дерева, і все триває досить щасливо, аж доки деревяного Цурпалка не цупить пес, і таким чином той стає жбурлялкою, бумерангом-поверталкою, та чим завгодно, тільки не собою. Як йому повернутися додому, до дружини й діток? Звісно ж, на допомогу приходить Санта!..

КЛАУДІЯ БОРДІН. ВЕЛИКА КНИГА РІЗДВЯНИХ ІГОР. — Львів: ВСЛ, 2019

Книжкий на Миколайчика, для блогів_5
ТСН.ua

Новорічно-різдвяні свята — це безліч вихідних у родинному колі. Відволіктися від гаджетів, телеекранів, наїдків зі святкового столу таки можна! І якщо на вулицю в пошуках снігу виходити ліньки, то настільні ігри якраз стануть у пригоді.

Цікаві дітям та дорослим, дають однакові шанси на виграш, а ще можна разом придумувати історії про те, що відбувається із кожним пересуванням фішок та киданням кубика. Актуальна методика залучення до читання: коли книжка стає посередником між грою, практичним експериментом, усно розказаною історією, і таким чином відбувається спілкування у родині чи колі друзів. Книжку можна не лише читати, нею можна ще й гратися. У даному разі — в різдвяні історії, де оживає Санта.

Залиште свій коментар

Вибір редакції