Про пиво і тупість — 5 книжок, які не можна пропустити

Про пиво і тупість — 5 книжок, які не можна пропустити

Фото: ТСН.ua

Книжки з цієї добірки — своєрідні посібники з уміння розрізняти банальне добро від зла, прихованого у щоденних дрібницях.

В одних книжках цього огляду мова про корисні необхідні для досягнення успіху речі. А в інших — пояснення того, чому не всі розуміють їх користь, наполягаючи на явно шкідливих моментах. Усе разом — своєрідні посібники з уміння розрізняти банальне добро від зла, прихованого у щоденних дрібницях.

ЧОМУ ЛЮДИ ТУПІ? ПСИХОЛОГІЯ ДУРОСТІ. ПІД РЕД. ЖАНА-ФРАНСУА МАРМІОНА. — Х.: Клуб Сімейного Дозвілля, 2020 рік

Фото: ТСН.ua

У цьому світовому бестселері, а також цілком провокаційному зухвалому та відвертому дослідженні про те, чому дурість досі існує в нашому житті, нам роз’яснюють феномен людської тупості. Психіатри, вчені, філософи, соціологи та письменники з усього світу, чиї думки зібрані та опрацьовані французьким науковим журналістом, дають відповідь на питання про те, чому "популяція" дурнів збільшується, перетворюючи дурість із вади на еталон.

Звісно, усі ми час від часу буваємо дурнями, які мимохіть верзуть дурниці без важких наслідків. Та поза щоденним фоновим шумом глупства доводиться мати справу з натовпом фахових, коронованих дурнів, дурнів із великої літери.

"Найгірше в дурнях те, — нагадують нам, — що вони часом бувають розумні, принаймні освічені: вони ладні спалювати книжки і їхніх авторів заразом в ім’я іншої книжки, іншої ідеології чи того, чого їх навчили великі вчителі (дурні чи ні), — ключ до знань у їхніх руках перетворюється на ключ від клітки".

Тож як інтернет і соціальні мережі роблять нас дурними; чому дуже розумні люди часом вірять у дурниці; як боротися з колективною тупістю; пропаганда відсталості та методи протистояння обскурантизму — про це та багато іншого зі світу "дурнів" можна дізнатися з цієї незвичайної книжки.

ДЖОНАТАН ГЕННЕСІ, МАЙК СМІТ, ААРОН МАККОННЕЛЛ. ІСТОРІЯ ПИВА У КОМІКСАХ. — К.: Yakaboo Publishing, 2020 рік

Фото: ТСН.ua

Ця книжка — перший графічний роман, присвячений відомому напою, автори якого розкажуть його історію від самого початку до крафтової революції та познайомлять із головними героями. Замість історичних текстів — лише майстерні ілюстрації художника, що не обмежені одним стилем, а переходять від детальних імітацій зображень певної епохи до історичних карикатур, і також гідні цього оформлення місткі репліки авторів на кожній сторінці.

"Цей проект — немов освідчення в коханні, — зауважує перекладачка книжки Лана Світанкова. — Одне з багатьох. До улюбленого напою з яскравою та цікавою культурою. Я дуже хочу, щоб дедалі більше людей дізнавалося про те, який усе ж таки захопливий цей напій, яка давня його історія і як тісно вона переплетена з історією людства". Так само, мабуть, не варто забувати про таке поширене явище в усьому світі й Україні зокрема, як пивний алкоголізм та його наслідки для людини і суспільства.

ТОМАС ЕРІКСОН. В ОТОЧЕННІ ПСИХОПАТІВ, АБО ЯК УНИКНУТИ МАНІПУЛЯЦІЙ З БОКУ ІНШИХ. — Х.: Фоліо, 2020 рік

Фото: ТСН.ua

Автор цієї книжки став всесвітньо відомим після виходу попередньої, а саме — "В оточенні ідіотів". У ній він винайшов свою модель поділу людей на психологічні типи, на чотири кольори за логікою поведінки і темпераментом. Проте є люди, яких не можна віднести до жодного типу.

"Я би сказав, що це радше людина взагалі без кольору, тому що той, хто не має особистості, хто завжди грає роль, не є по-справжньому повноцінною особистістю, — переконаний автор. — Така людина — це скоріше тінь, віддзеркалення реальності, але сама — нереальна. Це свого роду афера на двох ногах".

Отже, йдеться про психопатів, з якими потрібно поводитися вкрай обережно. Тож нова книжка Томаса Еріксона дає відповіді на питання: що твориться в голові психопата і чим він відрізняється від інших людей; як "вирахувати" психопата; як захиститися від його маніпуляцій? Звичайно, не кожен психопат є божевільним серійним убивцею. Але більшість з них — серед нас: у вашому районі, на роботі або навіть у вашій родині. Настав час раз і назавжди дізнатися, як вони маніпулюють вами, — поки не стало надто пізно!

ДЖИЛ ХЕССОН. КИШЕНЬКОВА КНИЖКА ЕМОЦІЙНОГО ІНТЕЛЕКТУ: НЕВЕЛИЧКІ ВПРАВИ ДЛЯ ІНТУЇТИВНОГО ЖИТТЯ. — Х.: Фабула, 2020 рік

Фото: ТСН.ua

Крім теоретичних відомостей та практичних порад щодо розвитку емоційного інтелекту та керування своїми почуттями, у кожній частині цієї книжки описано конкретні ситуації чи обставини. І для кожної з них запропоновані певні практичні засоби: ідеї, поради, підказки та техніки, які допоможуть використовувати емоційний інтелект.

Ознайомившись із ними, ви навчитеся співіснувати з усіма своїми емоціями та обертати їх собі на користь у будь-якій ситуації, а також розвинете емоційну чутливість та емпатію. Адже емоційний інтелект — не тільки здатність розуміти складні ситуації й емоції та керувати ними. Це й знання того, як "увімкнути позитив", котрий принесе вам та вашим близьким мотивацію, підтримку, впевненість у своїх силах та натхнення.

"Що ж до повсякденних ситуацій, — нагадують нам, — радимо просто тримати цю книжку у сумочці чи кишені, аби звертатися до неї щоразу будь-де, якщо виникне потреба в емоційному інтелекті. Ви відкриєте для себе, що поради, техніки, ідеї та підказки, наведені у цій книжці, дійсно здатні надати відчуття спокійного самоконтролю, врівноваженості й бачення перспективи".

ГЕЛ ЕЛРОД. ЧУДОВИЙ РАНОК. ЯК НЕ ПРОСПАТИ ЖИТТЯ. — К.: Наш Формат, 2020 рік

Фото: ТСН.ua

Як відомо, люди діляться на дві категорії — "жайворонків" та "сов". Але автор цієї книжки переконаний в іншому, і за допомогою його методу кожен зможе не лише прокидатися вдосвіта без надмірних зусиль, а й встигати значно більше, ніж міг до того.

Таким чином, книжка допоможе виробити корисні звички і продуктивно використовувати ранковий час — з неї можна дізнатися, як перша година дня визначає ваш успіх, як знизити рівень стресу, підвищити продуктивність, поліпшити загальний стан здоров’я та нарешті почати жити так, як ви завжди мріяли.

Також книжка допоможе докорінно змінити правила гри, перейти на наступний рівень і досягти особистісного і професійного успіху, набагато перевершивши попередні досягнення. Людям, які переживають не найкращі часи і намагаються впоратися з емоційними, фізичними, фінансовими труднощами, негараздами, пов’язаними зі стосунками з іншими людьми, чи іншими невдачами, метод автора книжки допоможе самотужки подолати перешкоди, які здавалися раніше нездоланними.

Повʼязані теми:

Наступна публікація