Що читати у перші вихідні весни

Що читати у перші вихідні весни

Фото: ТСН.ua

У цій добірці ви точно знайдете декілька гідних книжок, які можна прочитати на вихідних.

Жінка одночасно може бути успішною у найрізноманітніших ролях та встигати абсолютно все. Вимогливий керівник, турботлива мати, любляча донька, гарна дружина, подруга, яка розуміє. Від того й цінує моменти, коли є можливість побути в тиші й почитати гарну книжку. А ось яку саме — я вам сьогодні розповім.  

1. "Нелюба дочка. Як залишити в минулому травматичні стосунки з матір’ю і почати нове життя", Пеґ Стріп, переклад Н. Колпакова — К.: "Альпіна Паблішер Україна", 2019 рік

Фото: ТСН.ua

Мама — найближча і найрідніша людина. Принаймні, так прийнято вважати. Зізнатись у тому, що стосунки з матір’ю складні й травматичні, може не кожна. Пеґ Стріп змогла. До того ж, повністю перервала зв'язок із матір’ю і написала книжку про нелюбих доньок.

Авторка поділилась не тільки власним досвідом, але й зібрала історії подруг за нещастям з усього світу. Крім того, навела результати наукових досліджень, які доводять наскільки на життя доньок впливає погляд, слова, дії чи бездіяльність матері.

Наприклад, невпевненість, недовіра, складнощі зі встановленням кордонів, неадекватна самооцінка, часті токсичні взаємини — все це типові рани травматичних стосунків із мамою. Крім того, те, що вона говорить про нас, стає основою нашого самовідчуття. А її любов дуже важлива для повноцінного розвитку доньки.

Кому варто прочитати? Всім донькам та майбутнім мамам. Але особливо тим, кому складно спілкуватись із матір’ю, у кого не складаються взаємини із чоловіками, хто не може зрозуміти, чому не хоче народжувати дитину.

2. "Одрі Хепберн", Наталія Павліщева — К.: "Агенція IPIO", 2018 рік

Фото: ТСН.ua

"Чарівні ті очі, які намагаються бачити у людях тільки найкраще" — один із найвідоміших висловів британської акторки Одрі Хепберн. Більшість знають її завдяки ролям у фільмах "Моя чарівна леді" та "Сніданок у Тіффані". Втім, в її біографії чимало цікавих сторінок.

Дитинство Одрі проходило в часи Другої світової війни, їй довелося пережити жахи фашистської окупації, голод і смерть близьких людей. Вона була спеціальним послом ЮНІСЕФ й присвятила чимало часу покращенню долі дітей, які проживають у найбідніших країнах світу.

Багато хто називав її "гарненькою й не більше", але насправді вона була дуже розумною жінкою, яка вільно володіла п’ятьма мовами. Втім, неймовірно гарною теж була, Одрі недаремно називають однією із найкрасивіших жінок ХХ століття.

Кому варто прочитати? Ця книжка написана для дітей. Але її корисно прочитати і дорослим жінкам. Крім того, це чудовий варіант для проведення часу з дітьми.

3. "Alibaba і розумний бізнес майбутнього. Як оцифрування бізнес-процесів змінило погляд на стратегію", Цзен Мін, переклад В. Іонов — К.: "Альпіна Паблішер Україна", 2019 рік

Фото: ТСН.ua

Китайська компанія входить до десятки найбільших компаній світу з капіталізації. І змогла досягнути такого успіху завдяки моделі розумного бізнесу. Крім того, до 2036 року Alibaba планує обслуговувати 2 мільярди клієнтів, створити 100 мільйонів робочих місць, надати 10 мільйонам фірм можливість прибуткового ведення електронного й традиційного бізнесу, а також стати п’ятою за розміром компанією світу. Одним словом, плани грандіозні! І чомусь не виникає сумнівів, що все це втілиться у життя. "Наша мета — глобалізувати електронну комерцію так, аби невеличкі компанії та молоді люди могли купувати й продавати у будь-якій точці світу", — запевняють керівники Alibaba.

Автор книжки Цзен Мін, голова академічної ради Alibaba Group, декан приватної бізнес-школи, заснованої головою ради директорів Alibaba Джеком Ма та іншими провідними китайськими підприємцями в Ханчжоу. Як у мережі створювати вартість продукту? Як стратегічним процесам надати смарт-характеру? Як переоснастити організацію? Тільки частина запитань, відповіді на які знаходиш у цьому виданні. А ще дуже багато про внутрішню кухню Alibaba, основні стратегії і нюанси розвитку розумного бізнесу.

Кому варто прочитати? Жінкам, які вже мають власний бізнес, або планують його створювати. Так краще зрозуміють, як виглядає бізнес майбутнього.

4. "Думай, вчись, процвітай. Як навчитись розуміти свій розум і користуватись ним для успіху у навчанні, на роботі та у житті", Керолайн Ліф — К.: "Брайт Букс", 2019 рік

Фото: ТСН.ua

"Думки матеріальні. Слідкуй за ними", — не втомлюються переконувати експерти. Керолайн Ліф називають авторкою унікальної теорії про мислення, яка дозволяє змінювати функціонування тіла за допомогою правильних думок. У своїй книзі вона наводить результати сучасних наукових досліджень, які допомагають покращити пам'ять, підвищити здібності до навчання, творчості та сприйняття інформації, посилити емоційний контроль, аби емоції та стрес працювали на нас, а не проти.

Крім того, завдання, які подані у книзі, допомагають навчитись отримувати інтелектуальну насолоду від того що ми читаємо, чуємо та бачимо. Ліф вчить правильно налаштовувати розум для розвитку когнітивної стійкості, дає поради для з’ясування свого профілю обдарованості, ділиться спеціальною навчальною програмою, що заснована на способі обробки інформації мозком для кращого запам’ятовування й навчання.

Кому варто прочитати? Тим, кому цікаво дізнатись, як працює мозок, як засвоювати дійсно важливу інформацію та використовувати її у школі, на роботі, у житті.

5. "Тіло, їжа, секс й тривога. Що непокоїть сучасну жінку", Юлія Лапіна, "Альпіна Паблішер", 2018 рік

Фото: ТСН.ua

Юлія Лапіна — популярний клінічний психолог. Тому вона дуже добре знає з приводу чого жінки "ґвалтують" собі мозок. Чому я собі не подобаюсь? Чому поради краси з глянцевих журналів насправді не працюють? Чому не хочеться сексу? Чому так важко схуднути? І ще безліч таких "чому". Авторка книжки відповідає на кожне, використовуючи не тільки багаторічний досвід клінічного психолога, реальні історії жінок, але й безліч шокуючих наукових фактів.

Наприклад, чимало жінок рівняються на моделей і розуміють, що середньостатистична модель має вагу на 23% менше "немодельної" жінки, а ще покоління тому ця різниця складала лише 8%. Косметологічні компанії, ЗМІ "дарують" нам почуття провини за те, що не відповідаєм стандартам, заробляючи на цьому шалені гроші. Скажімо, у 2015 році у США продаж антицелюлітних засобів сягнули суми 18 мільярдів доларів. А щорічний оборот дієтичної індустрії — 50 мільярдів доларів.

"Культ служіння тілу стає новою релігією. Люди бояться "забруднитись" їжею. Їжа повинна бути дуже здоровою, дуже корисною, в обмеженому доступі. Смак — вторинний, користь — первинна", — пише Юлія Лапіна.

Кому варто прочитати? Без перебільшення, кожній українській жінці. Вона написана спеціально для жінок країн СНД і дуже добре "вправляє" мозок. Розділена на три частини: "Тіло й тривога", "Їжа й тривога", "Секс й тривога".

Повʼязані теми:

Наступна публікація