Весна прийшла: книжки про здоров’я

Книжки з цієї добірки варто прочитати кожному, бо тут йдеться про речі, які дійсно варто знати.

Обіцянку "взятись за себе" зазвичай даємо двічі на рік — у січні та з настанням весни. Цьогоріч весняна пора прийшла дуже рано. Тож, час приділити увагу стану здоров’я. І у цьому допоможе добірка з книжками.

1. "Криве дзеркало життя. Головні міфи про рак, і що сучасна наука думає про них", Марія Кондратова — К.: "Альпіна Паблішер Україна", 2019

Книжки про здоров’я, для блогів_3
ТСН.ua

Від самого слова "рак" холоне всередині та які тільки "наукові факти" не пригадуються. Насправді більшість із них — наукові міфи та відверта нісенітниця. Найголовніші у своїй книзі зібрала кандидат біологічних наук Марія Кондратова, яка навчалась у Харківському національному університеті, а нині працює в одному з найбільших європейських наукових центрів вивчення онкології — Інститут Кюрі у Парижі. Сфера її інтересів — молекулярна онкологія та імунологія. Тож, про рак вона знає ледь не все найсучасніше.

Які основні причини захворювання? У чому небезпека народних методів лікування? Чому раком неможливо заразитись (навіть такі міфи існують)? Чи є зв'язок між психосоматикою та онкологією? Це лише частина запитань, на які відповідає автор. І ці відповіді варто знати. Оскільки, з кожним роком хворих на рак стає більше.

На жаль… У 2015 році померли від нього майже 9 мільйонів осіб. А до 2030 року, якщо тенденція збережеться, на той світ хвороба зможе відправляти щорічно 13 мільйонів. Втім, за оцінками спеціалістів, розвиток щонайменше 30% ракових пухлин можна попередити, якщо позбавитись шкідливих звичок, та дотримуватись профілактичних мір.

2. "Вальс гормонів", Наталя Зубарєва / переклад І. Хомчук / К.: BookChef, 2018

Книжки про здоров’я, для блогів_2
ТСН.ua

У лікарки Наталії Зубарєвої, яка спеціалізується на гормональному здоров'ї й харчуванні задля досягнення балансу ендокринної системи, понад двох мільйонів підписників в Instagram. Вона досить активно спілкується з багатьма, радить та надихає. Її перша книжки — справжня енциклопедія здоров’я для будь-якої жінки.

Що потрібно знати про гормони та циркадні ритми? Які аналізи потрібно здавати час від часу, а які з них викинуті гроші? Про хвороби щитоподібної залози, інсулінорезистентність, полікістоз та проблеми з лібідо. Одним словом, ця книжка — мікс найкориснішої інформації, яка подана дуже доступно.

3. "Вона сміється, як мати. Могутність і химери спадковості", Карл Циммер / переклад М. Багоцька, П. Купцов, К.: "Альпіна Паблішер Україна", 2020

Книжки про здоров’я, для блогів_5
ТСН.ua

Читачі видань The New York, National Geographic, Time і Scientific American завжди з цікавістю читають матеріали Карла Циммера, відомого популяризатора науки, автора багатьох книжок, викладача наукової журналістики в Єльському університеті. Адже особлива галузь його інтересів — спадковість.

П'ятнадцять років тому Карл разом зі своєю дружиною сиділи в кабінеті генетика-консультанта, яка дуже детально розпитувала про всіх близьких і далеких родичів, про те, чим вони хворіли, в якому віці померли тощо. Карл та Грейс чекали на свого первістка, на консультацію генетика їх фактично змусили їхати й вони не дуже охоче відповідали на запитання жінки.

Втім, саме після цієї зустрічі Карл Циммер зацікавився питаннями спадковості. Він почав вивчати, у чому причина відмінностей кольору шкіри й райдужки очей, чому одна дитина у родині захоплюється темною матерією Всесвіту, а в іншої непогані здібності до співу, та як багато всього ми наслідуємо від своїх батьків. "Я пірнув в історію спадковості у всіх її значеннях і відкопав цілий підземний палац!" — розповідає автор.

4. "Еколіфтинг обличчя: як виглядати на 10 років молодше", Олена Савчук, видавництво IPIO

книжки про здоров’я, для блогів
ТСН.ua

Обкладинка цієї книжки — найкращий мотиватор її прочитати. На ній зображена авторка до того, як познайомилась з методиками масажу обличчя, та після. Здається, це дві різні жінки… Олена Савчук — сертифікований косметолог та майстер масажу обличчя. Вона підібрала такі вправи для молодості, техніки лімфодренажного масажу, які дозволяють стимулювати клітинне насичення шкіри, підтягувати контур обличчя, згладжувати зморшки.

Всіма цими порадами користується не тільки Савчук, а також слухачки її семінарів, починаючи від 2011 року. За допомогою цієї книжки у будь-якої жінки з’явилась можливість зробити ліфтинг обличчя самостійно й безпечно. Для цього не потрібні пластичні хірурги — лише бажання та терпіння.

5. "Зовсім не страшна книжка", Анастасія Леухіна, 2020

Книжки про здоров’я, для блогів_1
ТСН.ua

Гроші на видання цієї книжки збирали на краудфандинг-платформі. Й зібрали навіть більше необхідної суми. Автор видання — співініціатор кампанії #пуститевреанимацию, яка таки домоглась права рідних бути поруч зі своїми близькими у реанімаціях. За допомогою ж "Зовсім не страшної книжки" вирішила поговорити на табуйовані, але дуже важливі теми.

Як пережити новину про те, що у близької людини важке захворювання? Про що спілкуватись та як підтримувати? Яким чином допомогти дітям пережити хворобу та смерть близької людини? Як піклуватись про себе, коли довго хворіють рідні? І, врешті-решт, що собою уявляє паліативна допомога та чому вона така важлива?

Думаю, вас здивує, що у добірці книжок про здоров’я, є книжка про важку хворобу та про паліативний період, коли людина скоро піде з життя. Втім, тут йдеться про речі, які варто знати. Бо вічно жити нікому ще не вдалось, а піти достойно хоче кожен.

6. "Все хріново. Книжка про надію", Марк Менсон / переклад К.Артамонова, К.: "Альпіна Паблішер Україна", 2019

Книжки про здоров’я, для блогів_4
ТСН.ua

У боці закололо, а людина вже подумки складає текст заповіту. Звідки така тривожність у багатьох із нас? Ще ніколи в людській історії ми не жили так добре: перемогли купу хвороб, отримали доступ до світових знань і оточили себе комфортом технологій. Проте що краще стає життя, то більше ми тривожимося і переживаємо. Живемо з відчуттям, що все хріново. Особливо коли починаються проблеми зі здоров’ям.

Автор світового бестселера "Тонке мистецтво пофігізму" (лише в США продано понад шість мільйонів примірників) Марк Менсон прямолінійно, чесно, з міцним слівцем написав книжку, яка трохи приводить до тями. Він використав думки Ніцше, Канта, Платона, аби допомогти читачам виробити тверезий погляд на все, що вас оточує. "Настав час перестати бігати від цієї істини і навчитися сприймати життя як є"

Залиште свій коментар

Вибір редакції