Трійка - священність, древні боги і магія бажань

Число три - це життя, смерть і відродження, вічна круговерть.

Яке число спадає вам на думку, якщо говорити про християнство? Правильно, три.

Три - це свята Трійця: Бог-Отець, Бог-Син і Святий Дух. Три мудреця принесли дари Діві Марії у Віфлеєм. Тричі відрікався від Ісуса апостол Петро. Три хрести стояли на Голгофі. На третій день воскрес Ісус Христос.

Для українців Трійця раніше традиційно складалася зі Спасителя, Богоматері і святого Миколая. Трійцю знаходимо у багатьох інших народів, і навіть окремі міста вважали за обов'язок мати свою трійцю.

Здавалось би, тому трійку сміливо можна назвати цифрою християнства - проте це не так.

Трійка і божества давнини

Як пише Хайо Байнцхаф у своїй книзі "Математика і душа", трійка традиційно вважається божественним числом. Божествене триєдинство є не лише у християнстві, у грецькому пантеоні головними богами є Зевс, Посейдон та Аїд, на чолі індуїських божеств стоять Брама - творець, Вішну - хранитель і Шива - руйнівник.

У Древньому Єгипті ця трійка – Ісіда, Осіріс та Гор. Цікаво, що Ісіда з маленьким Гором на руках зображується точнісінько так, як Богоматір із немовлям Ісусом. А Осіріс – бог, що помирає і воскресає. Деякі дослідники навіть вбачають паралелі поміж мотивом втечі Святого сімейства в Єгипет від переслідування Іродом і сюжетом про те, як Ісіда ховала юного Гора в очеретах, остерігаючись гніву темного бога Сета.

Ісіда з Гором на руках
rederika.livejournal.com

Оскільки з християнською Трійцею усі добре знайомі, познайомлю вас із язичницькою Триєдиною Богинею. Вона постає перед нами в іпостасі Діви, Матері та Старої пані одночасно.

У найдревнішій формі символіка трійки виражена і в символіці триєдиної місячної богині, чий культ раніше був дуже поширений. Триєдина богиня уособлює три фази Місяця - росту, повні і спаду. Вони символізують минуле, теперішнє і прийдешнє і разом утворюють вічне колесо часу. Найвідомішими відображеннями трьох фаз Місяця є три богині долі Мойри (у грецькій міфології), Парки (у римській) і Норни (у скандинавській), які тчуть, відміряють і обрізають нитку долі.

Також у давніх греків символом триєдиних пір року була химера, у якій поєднувалися три звіри: лев, коза і змія - символи весни, літа і зими. Після приходу патріархату на зміну матріархату химера, яка була священною, стала уособленням зла і небезпеки.

Трійка у нумерології

В нумерології кожне число від одиниці до дев'яти несе свою енергію.

Число три розглядають як енергетично сильне і священне, воно включає в себе одиницю (початок), двійку (середину) і трійку (кінець), які в даному аспекті мають такі значення:

1 – потенційне зерно;

2 – символізує протилежності, які доповнюють одна одну, як світло і темрява, чоловік і жінка;

3 – завершує динамічний "трикутник", який рухає всім сущим. Наприклад, чоловік і жінка, об'єднуючись, дають життя третій істоті – дитині. Трійка – символ повноти, тому що все у Всесвіті має три частини – початок, середину і кінець.

Трійка - це життя, смерть і відродження, вічна круговерть.

Трійка і магія

Цікаво, що число три має магічне значення в багатьох культурах і духовних практиках по всьому світу. З раннього дитинства діти слухають казки про три бажання, трьох принцес, трьох братів тощо.

Наприклад, віккани (представники однієї з течій неоязичництва, яка у світі нараховує понад 3 мільйони прихильників) вірять у "закон трикратного повернення". Він говорить, що щоб ви не робили, все повернеться до вас у потрійному вияві. Якщо у вас добрі наміри, то Богиня поверне вам втроє, а якщо лихі, то ви отримаєте утричі більше негативу. Творіть добро – і позитивна енергія числа три буде вам допомагати. Можливо, саме тому чимало магічних заклинань віккан закінчуються словами "Нехай звершиться це силою Трьох!".

Цікаво, що у древніх кельтів Триєдину Богиню символізував так званий потрійний вузол. Вважалося, що носіння такої прикраси приносить людині благословення Богині і успіх. Подібні амулети мають позитивну енергію і в наш час. Так, в практиці фен-шуй подібний символ є гарантією успіху – три монетки, складені у формі трикутника, вішаються на двері в якості амулету, який відповідає за матеріальне благополуччя сім'ї.

потрійний вузол
venerabilis.com.ua
Потрійний вузол - вважалося, що носіння такої прикраси приносить людині благословення Богині і успіх

Маги вважають, що якщо повторити тричі магічну формулу, то таким чином можна збільшити втричі силу дії заклинання, яке ви творите. Повторення саме по собі збільшує силу ваших мрій, щоб вони могли стати реальністю і допомагає вам вступити в резонанс із потрійною природою Всесвіту. Коли ми щось робимо тричі, з'являється відчуття завершеності. Не забуваймо і про те, що цикл життя складається із народження, дорослішання і смерті. Все суще має минуле, теперішнє і майбутнє. Людська сутність складається із тіла, розуму і духа.

Додам, що легендарного творця алхімії і автора "Смарагдових скрижалів", на котрих були записані закони магії, називали Гермес Трисмегістр, що означає "тричі мудрий". Піфія, оракул і жриця бога Аполлона, сиділа на триножнику, коли виголошувала свої пророцтва.

Трійка і рідновір'я

Досить цікавим є й поняття про Яв-Прав-Нав. Це термін із "Велесової книги", популярний у так званому рідновір'ї. Ця тріада окреслює основні контури "життєвого космосу". Так, Яв – фізична складова, матеріальний світ, що оточує людину і по суті співвідноситься з природою. Нав – "підземний світ", місце, куди людина потрапляє після смерті, і звідки повертається в Яв після переродження. Прав – система, що її людина намагається впровадити для організації власного суспільства, свого існування, життя. Наслідок того, що людям від Бога чи богів дане мислення.

У слов'янській міфологія трійка – теж одна зі священних цифр. Вона, як і в магії, символізує потрійність буття через потойбічні сутності бога слов'ян Триглава. Має своє зображення у магічних і народних орнаментах.

І замість постскриптуму: швейцарський психоаналітик Карл Густав Юнг вважав, що священним числом є четвірка, а не трійка. Бо, на думку відомого психіатра, до четвірки мали б входити традиційна християнства Трійця і фігура жіночої богині, однак оскільки з плином часу остання була витіснена, її місце в четвірці належить Дияволу.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: