На щастя, на добро: як правильно прикрасити ялинку

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це не тільки святковий атрибут, але й стародавній символ, що здатен посприяти здійсненню заповітних мрій.

Як прикрашати ялинку? Спочатку гірлянда, потім великі кульки, а далі маленькі. Так, це з погляду звичайного обивателя, а ось із точки зору езотерики, ялинку чи інше вічнозелене дерево слід прикрашати за іншою логікою. Як саме — дізнайтеся з цього блогу.

ВІЧНОЗЕЛЕНЕ ДЕРЕВО

Три категорії є важливими для язичництва — а саме звідти корінням відома нам святкова ялинка — життя, смерть і відродження. Саме взимку люди найчастіше замислюються про смерть, адже холод може забрати чимало життів. Проте прийде весна, світ оживе знову і колесо року буде вічно крутитися.

Але, щоб воно вічно крутилося, йому треба допомогти, тому погляд давніх язичників впав саме на вічнозелені рослини, які вирізнялися серед інших рослин взимку. У цьому переліку — ялина, сосна, інші хвойні, омела, плющ тощо. Саме ці рослини якнайкраще характеризують три категорії, про які йшлося вище.

Зелена рослина взимку автоматично ставала магічною, а, відповідно, завдяки їй можна було задобрювати богів усіх рівнів. Таким чином, ялинка стала образом світового дерева, на різних частинах якого існують певні персонажі. Згідно з язичницькими уявленнями, світове дерево ділиться на три частини — верхній, середній та нижній світи. З образом ялинки розібралися, тепер берімося прикрашати.

ВЕРХНІЙ СВІТ

Що має увінчувати ялинку? Правильно — зірка, але не радянська, а набагато древніша. Наприклад, п’ятикутна зірка символізує собою чотири стихії й п’яту — дух, а ось восьмикутна простягає свою історію від богині Іштар із Вавилону, проте і для українців цей символ характерний — досі маємо його на вишиванках під назвою "рожі".

Після зірки на ялинку вішаємо солярні символи — сонце, місяць і дрібні зірки. Сонце у міфології переважно символізує Рогатого Бога, Місяць — Велику Богиню, а зірки можуть бути їхніми діточками.

Чергові прикраси на ялинку — різноманітні птахи, адже вони теж живуть у так званому Верхньому світі. Птахи часто є супутниками богів, тому їхнє "житло" саме небо.

Також у верхньому світі можуть жити — хмари, вітри і сніг. Тому сніжинки варто розміщувати саме зверху ялинки. Прикрашаючи цю частину ялинки, звертайтеся до богів, енергії чи Всесвіту про заступництво або про полегшення життєвої долі.

СЕРЕДНІЙ СВІТ

Мідгард або серединний світ людей припадає на основу ялинки. Тому тут розміщуємо усе, що пов’язано із людьми, веденням господарства та вашими мріями, адже, з погляду езотерики, подібне притягує подібне. Наприклад, це можуть бути хатинки, тварини, овочі, фрукти, колоски пшениці, які в давнину мали натякати богам про прохання і хороший врожай. Прикрашаючи цю частину ялинки, сміливо мрійте, аби ваші бажання стали реальністю у прийдешньому році.

НИЖНІЙ СВІТ

Нижній світ — шаманський і небезпечний, згідно з уявленнями давніх людей, тому тут і "живуть" відповідні персонажі. Якщо у вашому наборі ялинкових прикрас виявилися змія, її сміливо можна вішати на низ ялинки. Також на цю частину дерева можна вішати різноманітні гриби, які пов’язані зі стихією Землі.

Наприклад, мухомор означає не лише шаманську можливість гуляти між світами (саме із мухоморів виготовляють наркотичний напій для шаманів), але і щастя. Тому не варто дивуватися таким ялинковим прикрасам.

Також нижній світ — це наш зв’язок із родом. Варто повісити на нижній частині ялинки прикраси, які передаються у вашому роду із покоління в покоління. Також, прикрашаючи цю частину ялинки, ви можете подякувати своїм пращурам та виявити їм повагу.

ВОГНИКИ Й ГІРЛЯНДИ

Яка ж ялинка без вогників? Раніше ялинки прикрашали свічками, а нині — гірляндами. Чому так, запитаєте ви? Час до зимового сонцестояння або нинішнього його аналога — Різдва дуже темний — а на зимове сонцестояння народиться нове Сонце. Вважалося, що час до зимового сонцестояння (Різдво — його сучасний аналог) — дуже темний. І треба протриматися та захистися від темних сил, запалюючи для того вогні, а пізніше — щоб привітати народження нового Сонця.

Гарного вам прикрашання ялинки та зимових свят!

Залиште свій коментар

Вибір редакції