Загадування бажань та вшанування Різдва сонця: як відзначити зимове сонцестояння

Дата публікації
Перегляди
4279
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Загадування бажань та вшанування Різдва сонця: як відзначити зимове сонцестояння

Фото: ТСН.ua

День зимового сонцестояння — найважливіший і найбільш енергетично сильний день року.

Сьогодні на людство очікує найдовшу ніч у році, а день, який наступить опісля, символізує перемогу світла над темрявою – день зимового сонцестояння.  

З точки зору енергетики – це дуже сильний день. Як скористатися магією зимового сонцестояння, — спробуємо розібратися у цьому блозі.

Зимове сонцестояння було одним з найважливіших моментів в річних циклах культур неолітичного періоду. Це підтверджується наявністю таких пам'яток пізнього неоліту і епохи бронзи, як Стоунхендж в Британії і Ньюгренж в Ірландії. Їхні основні осі вирівняні таким чином, щоб спостерігати світанок (Ньюгренж) і захід сонця (Стоунхендж) під час зимового сонцестояння.

День зимового сонцестояння — найважливіший і найбільш енергетично сильний день року. Цей вплив відчувається за три дні до і після сонцевороту. Переважна більшість ритуалів, які здійснювали люди у давні часи, пов’язана із переходами одних пір року в інші та боротьби темряви зі світлом.

Зимове сонцестояння — саме такий день, це — час радіти життю, час для оспівування матерів та їхніх дітей, час для загадування бажань. Бо ж людство належить вчергове пережити найдовшу ніч у році, що символізує перемогу світла над темрявою, і від завтра тривалість дня почне збільшуватися.

Ніч проти 22 грудня називається Модранехт, Ніч матері або Матір всіх ночей, адже на ранок народжується молоде сонце зимове сонцестояння, сонце нового року. Ця ніч пов’язана із богинями різноманітних міфологій, яка ховається у печеру, щоб породити сонячного бога, свого священного сина. Давні люди вірили, що якщо сонце таки зійшло, то пологи у богині були вдалими, й колесо року буде далі крутитися. Через наявність таких міфів відповідними є і ритуальні дії:

1. У день зимового сонцестояння привітайте своїх матерів, адже вони у своєму житті теж пережили жахливо довгу ніч народження. Пам’ятайте, у яких муках вони народили вас.

2. Вшануйте нове сонце нового року: прикрасьте оселю різноманітними світильниками та свічками у свічниках, мерехтливими гірляндами. Вимкніть світло в усій оселі, щоб не забувати про морок і холод зими, а потім різко увімкніть усі джерела світла, які є у вас в наявності. Такі прості дії символізуватимуть вашу власну участь у древньому ритуалі, який щороку відбувається у грудні — перемогу дня над ніччю.

3. Час зими, згідно з віруваннями давніх європейців, — це час Дикого полювання, коли боги чи духи влаштовують шалене полювання і гасають небом. Нерідко у цих віруваннях фігурує й образ ритуального кабана. Тому відсвяткуйте день зимового сонцестояння, покуштувавши ритуальних страв — сивини або будь-якого іншого м’яса, найкраще — тушкованого у пиві та меді, хмільних напоїв, пирогів із розкішними начинками чи солодких рулетів. Влаштовуючи такий бенкет, ви показуєте силам всесвіту, що найтемніша ніч позаду, ви вижили у цьому році, незважаючи ні на що, і готові йти далі. А цей бенкет ще й доводить, що у вас є що їсти довгими зимовими вечорами.

4. Час зимового сонцестояння — це час для миру, коли не варто сваритися, скандалити й галасувати, це час, коли у серцях і будинках мають правити любов і радість. Звільніться у цей день від турбот, клопоту, буденних думок. Заспокойтеся, знайдіть мир у душі.

5. Не соромтеся загадувати бажання. Головні правила: забудьте про частку "не" під час озвучення ваших бажань, якнайкраще уявляйте те, що ви хочете отримати, не загадуйте бажання, які стосуються інших, пообіцяйте Всесвіту якось віддячити, якщо ваше бажання таки здійсниться. Однак пам’ятайте, що без ваших власних дій бажання не стануть реальністю. Саме в цей період настає той час, коли можна радикально змінити свою долю. Не прогавте свій шанс!

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Наступна публікація