10 фактів про людський організм, які знає лише хірург

Дата публікації
Перегляди
34к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
10 фактів про людський організм, які знає лише хірург

Деякі факти здатні здивувати не лише пересічну людину, а й постійно вражають самих хірургів.

Хто як не хірурги знають про організм людини все або майже все? Ми кожного бачимо людей не лише ззовні, а й зсередини. Поділюся своїми спостереженнями - десятьма фактами про людський організм, які можуть знати і переконатися у їхній правдивості лише хірурги.

Факт №1. Мить може коштувати цілого життя

На жаль, у більшості випадків людина не дбає ні про своє здоров'я, ні про свою безпеку. Не завжди розуміє, які серйозні ризики є у нашому сучасному житті, і наскільки сучасний урбанізований світ та місто є великою загрозою для життя людини.

Факт №2. Людський організм створений бездоганно та напрочуд красиво

Хірурги бачать людину не тільки ззовні, а й зсередини. І ми не припиняємо дивуватись, захоплюватись і радіти з того, наскільки премудро й досконало побудована людина та її фізіологія.

Факт №3. Людський організм має колосальні резерви для виживання

Наш організм має значні можливості та резерви для виживання й компенсації. Наприклад, печінка, яка практично з однієї третини може знову вирости до повного органу.

Факт №4. Шкідливі звички руйнують організм зсередини

Шкідливі звички плюндрують та знищують нашу внутрішню красу – з віком судини вкриваються атеросклеротичними бляшками, легені і бронхи у курця забиті колосальною кількістю смол та різних шкідливих домішок. Не відмовляючись від шкідливих звичок, людина часто не уявляє собі, з якими "мінами сповільненої дії" живе. Факт жахливого стану хірурга, коли він розкриває людське тіло на операційному столі і бачить, до чого людина себе довела – також має вас сильно вразити. До цього неможливо звикнути. Не плюндруйте свій організм, шкідливі звички не для вас, лишайте їх – і чим раніше, тим краще.

Факт №5. Кожна операція – це таїнство

Цей факт, швидше, про організм саме хірурга. Ті емоції та відчуття, що переживає хірург під час операції – ні з чим не порівняти. Операція – це священне дійство, і до неї не можна підходити несерйозно, без уваги та концентрації. Я дуже люблю мовчання в операційній та спокій. В цій тиші ти відчуваєш, що з Божої ласки маєш право доторкатися іншої людини. І не просто доторкатися, а доторкатися скальпелем.

Дивіться також відеоверсію мого блогу:

Факт №6. Всі органи та системи нерозривно пов'язані між собою

Людина так створена, що всі органи та системи взаємопов'язані, причому нерозривним зв'язком. Якщо одна система чи один орган дає збій, то він тягне за собою збої у інших органах та системах.

Факт №7. Хірург обов'язково повинен мати легку руку та добре серце

Мої колеги підтвердять, наскільки легка рука хірурга та його позитивне ставлення до пацієнтів впливає на перебіг операції та процес загоєння після неї. Саме тому обирайте добрих, позитивних, чесних і щирих хірургів.

Факт №8. Людина має безсмертну душу

Наявність душі у людини може відчути кожний анестезіолог та хірург. Мова йде по моменти, коли людину не можна врятувати, і вона попрощалася з життям. Таких випадків у моїй практиці були одиниці. Вони були пов'язані не з пластичними операціями, а з серйозними захворюваннями чи отриманими людиною тяжкими травмами. В ці моменти хірурги та анестезіологи стоять найближче до факту підтвердження безсмертності душі та, на жаль, смертності тіла.

Безсмертність душі можна відчути на духовному, душевному та фізичному рівнях. Якщо говорити про духовний рівень, то після смерті людини як родичі, так і хірург у більшості випадків відчуває своєрідне просвітлення, відчуття другого народження, яке дуже складно пояснити словами. На душевному рівні хірурги відчувають присутність душі навіть після смерті людини на тонкому несвідомому рівні. Інколи думками ми немовби далі спілкуємось з цією людиною. Нагадаю, що фізичному рівні присутність душі доведена науковцями більше ніж 100 років тому. Американський доктор Дункан Макдугалл за допомогою чисельних вимірювань довів, що людське тіло після смерті завжди стає легшим на 21 грам.

Факт №9. Важливо завжди бути оптимістом

Людський організм дуже чутливий до думок та настроїв. Важливо, як пацієнт іде на операцію – з яким настроєм та з якими почуттями. Всі тканини людини тонко реагують на настрій пацієнта до операції. Якщо він позитивно налаштований, результат теж обов'язково буде позитивним. Пацієнт-песиміст, котрий вважає, що у будь-якому разі все буде погано, – це перший ворог і хірурга, і самого себе.

Факт №10. Організм хворого чутливий до емоцій хірурга

Людина, яка спить в анестезії, відчуває психологічний стан всіх учасників команди, яка її лікує та оперує. І це також впливає на результат операції.

Хочу закликати всіх ставитися до свого здоров'я дбайливо та бережно. Разом зі своїми колегами "б'ю в дзвони" та хочу наголосити – люди, будьте уважними та відповідальними. Дбайте про власне здоров'я та здоров'я ваших близьких. Здоров'я, життя душі та тіла – це найбільша цінність та дар, які неможливо переоцінити.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
34к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація