А ви впевнені, що у вас немає передіабету?

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Спричинити хворобу може сучасна їжа з високим вмістом насичених жирів, простих вуглеводів та калорій.

Приходячи до мене на прийом, багато людей акцентують свою увагу на зайвій вазі, але вони майже не зважають на високий рівень цукру та інсуліну в аналізах.

ІСНУЄ ДВА ТИПИ ДІАБЕТУ:

1. Діабет 2 типу (95% випадків) — це наслідок нездорового висококалорійного харчування і малорухливого способу життя. Колись його називали — діабетом людей літнього віку, але тепер ним хворіють і діти.

2. Діабет 1 типу (5% випадків) — розвивається за іншим механізмом: імунна система атакує клітини підшлункової залози, в яких утворюється інсулін і буквально знищує їх. Такий діабет лікується ін'єкціями інсуліну. Хворіють ним виключно діти, підлітки та молоді люди.

У світі щодня зростає кількість діабетиків другого типу і можна сміливо говорити про епідемію цукрового діабету. Спричинити хворобу може сучасна їжа з високим вмістом насичених жирів, простих вуглеводів та калорій. Переносять цей збудник не гризуни та блохи, а реклама та заохочувальний спосіб нездорового способу життя. Практично кожен із моїх пацієнтів з надмірною масою тіла, а деякі навіть молодого віку, має ту чи іншу ступінь інсулінорезистентності, що є вже переддіабетом. Кожні 7 секунд у світі діагностують два нові випадки цукрового діабету 2 типу.

В Україні офіційно зареєстровано 1,5 мільйони людей з цим діагнозом, хоча цифра набагато більша, оскільки діабет розвивається та протікає безсимптомно.

ОЗНАКИ ПЕРЕДІАБЕТУ:

 • у вас є надмірна маса тіла, тобто ІМТ перевищує норму. Індекс маси тіла може бути високим у людей, які займаються силовими видами спорту. Особливу увагу потрібно звертати на окружність талії. Великий живіт є переконливим прогностичним фактором ранньої смерті.
 • вам весь час хочеться їсти, особливо солодощі. Клітини потребують глюкози, але не можуть отримати, хоч її і багато у крові.
 • ви постійно відчуваєте спрагу. Організм хоче позбутись надлишку глюкози, яка руйнує судини й може призводити до виникнення інсультів, інфарктів, гангрен і тому виділяє її з сечею. Підвищена спрага виникає тому, що організм хоче відновити недостатність рідини.
 • ви постійно відчуваєте втому. 
 • маєте суху шкіру. Через порушення обміну рідин, кров із клітин переходить в судини, щоб розрідити густу кров і захистити судини від руйнування.
 • у вас погано загоюються ранки та ушкодження.

Прості вуглеводи та надмірно насичені жири — одна з причин цукрового діабету 2 типу.

Як це відбувається?

Коли ми їмо солодощі, вироби із білого борошна, п'ємо солодкі напої, солодкі фруктові соки (навіть фреші) та їмо жменями солодкі сухофрукти – все це потрапляючи у систему травлення розпадається на глюкозу. Звісно, глюкоза є джерелом енергії для клітин, але просто так потрапити в клітини вона не може — їй потрібен "ключик".

Цим "ключиком" і є гормон інсулін без якого глюкоза накопичується в крові (той випадок, коли "високий цукор"). Якщо це продовжується тривалий час, згодом пошкоджуються судини та нерви по всьому тілу, спричинюючи нейропатію, яка проявляється відчуттям мурашок та онімінням.

Парадокс в тому, що є глюкоза і є інсулін, але потрапити в клітини вона не може — "замок" зламаний. Але що його ламає? 

Накопичений в клітинах м'язів та печінки жир перешкоджає дії інсуліну. Зібратися він може в результаті постійного депонування. Тобто насичений жир, точніше інтраміоцелюлярні ліпіди "забивають замки" в м'язевих клітинах і інсуліновий "ключик" не підходить.

АЛЕ Є І ХОРОШІ НОВИНИ:

 • діабет 2 типу завжди можна попередити, лікувати або майже перемогти завдяки правильному харчуванню та здоровому способу життя.
 • вживайте більше рослинної їжі, багатої вітамінами А, Е, С, групи В, кальцієм, калієм, залізом та магнієм, бобових, горіхів, зелені, овочів, менше жирного та смаженого.
 • особливо небезпечним є поєднання жирного та солодкого (згадайте улюблені торти та тістечка з кремом, вафлі з кремом навіть з найкращого масла та "справжнього" згущеного молока).
 • раджу кожному знати свій цукор в крові і для цікавості виміряти його натщесерце та після вживання різної їжі.
 • тримайте своє тіло у нормальній вазі, особливо бережіть талію, бо товстий живіт це не лише некрасиво і вкрай несексуально, але і небезпечно для життя.

Додам, що приблизно у 20 років організм перестає створювати нові бета-клітини (клітини підшлункової залози, в яких виробляється інсулін). Після цього віку, якщо такі клітини втрачаються, то вже назавжди. Патологоанатомічні розтини показують, що вже до того, як розвинеться цукровий діабет 2 типу, майже половина бета-клітин загинула.

Тому, якщо хочете жити довше, здоровіше, щасливіше — їжте просту їжу, замість нездорових солодощів їжте фрукти та ягоди, багато рухайтеся, не будьте рабом шкідливих звичок, бо життя і без цукру солодке.

Оригінал

Залиште свій коментар

Вибір редакції