Атопічний дерматит: топ-5 міфів

Зазвичай ті, хто має подібну проблему, уникають відпочинку біля води через велику кількість міфів.

Атопічний дерматит (або атопічна екзема) — це незаразне хронічне захворювання, під час якого шкіра на обличчі та тілі постійно пересушені. У хворих з’являється почервоніння, свербіння, подразнення, запалення.

Але як бути людям з цим захворюванням влітку, коли хочеться купатися та ніжитися на сонці? Хоч купання в басейні та відпочинок на морі серед тих, хто має цю проблему, увінчано багатьма міфами, обмежувати походи на пляж не варто.

Тому, якщо у вас атопічний дерматит, перш ніж спланувати літню відпустку, розгляньмо детальніше плюси та мінуси відпочинку біля басейну та на морі і як догляд за шкірою допоможе насолодитися відпусткою і зберегти шкірою здоровою.

Головні міфи про плавання в басейні та морі у разі атопічного дерматиту:

1. Людям з атопічним дерматитом не можна купатися в басейні

Відвідувати басейн дорослим та дітям з цієї хворобою можна, а іноді це навіть корисно для їхньої шкіри. Звичайно, хлор, хімічні речовини для дезінфекції, морська сіль, що додають у басейн, можуть подразнювати чутливу шкіру, але вони також можуть мати лікувальні властивості та покращувати стан шкіри. А прості правила догляду за шкірою до та після відвідування басейну зроблять плавання більш комфортним.

2. Зволоження шкіри не є обов’язком після купання

Зволоження шкіри до та після плавання у басейні запобігає розвитку сухості шкіри та запобігає загострення атопічного дерматиту. Нанесіть товстий шар крему для зволоження на все тіло за годину до купання. Винятком можуть бути діти до року, які плавають з мамою (коли нанесення крему перед купанням робить дитину слизькою і мамі важко її втримати).

Якщо ви збираєтеся до басейну, обов’язково візьміть з собою засіб для зволоження — емолент, яким ви зазвичай користуєтеся. Впродовж 3 хвилин після приймання душу товстим шаром нанесіть крем для зволоження. За необхідністю можна повторно нанести емолент ввечері перед сном.

3. Купання у морській воді краще впливає на шкіру ніж купання у басейні

Солона вода має різний вплив на шкіру у людини з атопічномим дерматитом. Вона може мати як заспокійливу дію, так подразнювальну.

 Дізнатися як впливає морська вода саме на вашу шкіру можна лише шляхом спроби. В будь-якому разі, навіть після купання в морській воді, необхідно використовувати зволожувальний засіб.

4. Після купання в морі чи басейні завжди приймайте душ з мийними засобами

Змити зі шкіри морську сіль або хлор допоможе душ. Гарячий душ та мийні засоби пошкоджують захисний шар ліпідів шкіри та можуть призвести до загострення атопічного дерматиту.

Після плавання у басейні прийміть теплий душ без мийного засобу або використовуйте тільки пом’якшувальні на безмильній основі. Після душу нанесіть зволожувальний крем.

5. Хлор — тригерний фактор для атопічного дерматиту

Хлор є найпоширенішим засобом для дезінфекції, який використовується для дезінфекції води в басейні. Хлор може подразнювати атопічну шкіру, але й також може мати лікувальний вплив. Ванни з хлором рекомендовані Американською академією дерматології для лікування екземи та атопічного дерматиту.

Дослідження показали, що ванни з хлором можуть зменшити симптоми екземи шляхом зменшення бактерій на шкірі і запалення. Якщо хлор подразнює вашу шкіри, ви можете підібрати басейн, де використовується інший вид знезараження води.

Атопічний дерматит, для блогів
ТСН.ua

Захист від сонця у разі атопічного дерматиту

Перебувати на сонці людям з атопічним дерматитом можна тільки використовуючи крем для засмаги з високим фактором захисту від сонця (SPF 50). Крем повинен бути на мінеральній основі і не містити хімічного фільтра, або, принаймні, бути без ароматизаторів та віддушок.

Наносити захисний крем необхідно за 30-60 хвилин до засмаги, а також щоразу після купання. Крім того, атопічна шкіра, як і інші типи шкіри, повинна бути захищена від надмірного опромінення, наприклад, футболками, капелюхами, сонцезахисними окулярами.

Будьте здоровими та бережіть свою шкіру!

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів