Як допомогти організму після свят

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Це чотири поради, яких можна почати дотримуватись, все ще тримаючи ложку з олів'є.

Ще тиждень нестримних святкувань-побажань-віншувань-колядувань, і розпочнеться наступна стадія — "треба терміново худнути", а щоб вже так і радикально, то — "буду голодувати" (додам: "голодного" ентузіазму вистачить лише до вечора, щоб ввечері компенсувати за два дні). Застібки на спідниці і штанах, що тріщать — це ще пів біди, хоч їх і видно. Але всередині тіла — справжній армагедон.

Майже три тижні застільних "радощів" і самозаспокоєння "так це ж раз на рік, як же без цього" стали випробуванням для всього метаболізму, особливо тих, які перейшли і межу 40+, і верхню межу щодо нормальної ваги. Постійно підвищений рівень інсуліну лише стимулював утворення і відкладення жиру всюди, де лише можна.

І в результаті клітини перестали на нього нормально реагувати. Підшлункова залоза мала подвійне випробування: утворювати багато інсуліну і не "загнутися" під впливом алкоголю, який випивався "за здоров'я". І хоч ми активно підіймали з "будьмо!", "за нас!" і щиро пили, щоб було здоров'я і щастя в новому році, наші тіла добряче постаріли лише за ці свята.

Звісно, то ще не та старість, яка в нашій уяві — неміч, погана пам'ять, погіршення зору, слуху, зморшки і все інше, але те, що пом'яті обличчя, втома, безсоння, більша маса тіла — точно одні з проявів. Тому, хоч ще залишився тиждень+, все ж час стримати цей процес і не стати ще більше бабусями і дідусями всередині.

Це чотири, на мій погляд, поради, яких можна почати дотримуватись, все ще тримаючи ложку з олів'є.

1. РУХАЄМОСЯ

Це, поки що, єдиний засіб хоч трохи зменшити негатив всіх цих застільних вакханалій. Рухатися треба не лише у спеціально відведені години, а весь час, коли лише є можливість: доведено, що ризик смертності від усіх причин збільшується пропорційно часу, проведеного в положенні сидячи.

Ідеально — вранці прокинутись і потягнутися, а можна і відразу в планку, ходити лише сходами, і ходити трохи більше взагалі, можна метати м'яч об стіну, робити боксувальні рухи з легкими гантельками, присідати, танцювати і просто зібратися з останніми силами, здивувати тренера і прийти в спортзал. Але ідеального нічого у світі немає, тому хоча б виберіть щось одне.

Чим більше рухаємося, тим менші шанси "врізати дуба" занадто рано, бо кожне заняття покращує роботу серця та легенів — так званий кардіореспіраторний резерв: тим, у кого він низький, це — як привіт із потойбічного світу.

Як тільки м'язи почнуть скорочуватися, прийдуть до тями мітохондрії, які виробляють АТФ (енергію в клітинах), буде більше енергії, клітини краще будуть засвоювати глюкозу і вона менше відкладатиметься в жир.

2. НЕ ЖУЄМО ВЕСЬ ЧАС

Сподіваюсь, ви все ж побачили приставку "не", бо вона дуже важлива. Якщо треба вже доїсти ту "шубу" і все навколо неї (голубці/вареники/відбивні), то сядьте і з'їжте, а в проміжках пийте гарячо-теплу воду або зелений/чорний чай. Такі нечасті приймання їжі покращать здатність клітин засвоювати глюкозу і зменшать інсулінорезистентність.

3. ЩОДНЯ ДОДАЄМО ХРЕСТОЦВІТІ

Насамперед, капусту різних сортів і кольорів в сирому вигляді — броколі, біло і червонокачанну, салат руколу, а також — редьку. Сполуки, які там є, прискорять процес відновлення нормального самопочуття і свіжого вигляду. Достатньо чашки дрібно насічених овочів (це для розуміння об'єму).

4. ДОСТАТНЬО СПИМО

Тут є дві переваги — чим раніше підемо спати, раніше припинимо їсти (і це ще м'яко сказано — "їсти"). Буде більше вироблятися гормону мелатоніну, який, ніби фея, зменшить руйнування клітин тіла, і, особливо, мозку.

І нехай буде з нами сила, о великі джедаї, які мужньо перемагають навалу з котлет, ковбас, шинки, шуб, олів'є, голубців, "Наполеонів", пампухів, тушкованої капусти з грибами/чорносливом і всіх інших дивовижних кулінарних шедеврів.

Оригінал

Залиште свій коментар

Вибір редакції