Чи корисна стевія

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вона може стати здоровою альтернативою столовому цукру, але потрібно знати кілька фактів про неї.

Аналоги цукру стали популярними в 90-ті. Ви пам'ятаєте маленькі коробочки, з яких під час натискання на кнопку, вилітала в чай маленька солодка пігулка? Такі засоби в основному використовували діабетики і для схуднення. Зараз багато цукрозамінників і підсолоджувачів використовуються і в харчовій промисловості, і в фармацевтиці, і в дієтології.

Вживають їх, як правило, для того, щоб задовольнити потребу в солодкому, підсолоджуючи страви і напої. Вони "віддушина" для тих, кому доводиться обмежувати себе в солодкому або, коли не можна вживати цукор за медичними показаннями. Нині широко використовується рослина стевія (медова трава), як природний підсолоджувач. Стевія схвалена в замінник цукру експертами ВООЗ.

Рослина синтезує стевіозид — глікозид, який надає листю і стеблу солодкий смак. Висушена рослина солодша ніж цукор у 20 разів, а виділений з нього і концентрований стевіозид — у 300 разів. Стевія практично не містить калорій. У зеленому листі всього 18 Ккал, а в екстракті стевії калорій немає.

Її можна додавати до готових страв або використовувати у приготуванні їжі. Стевія безпечна і її вживання допускається в дитячих продуктах. Вона може стати здоровою альтернативою столовому цукру, але тільки якщо вживати її в міру. Навіть найкорисніша речовина в надмірній кількості може заподіяти неприємності організму.

Слід пам’ятати: використовувати стевію у разі діабету безпечно, але це ніяк не лікування хвороби, вона не лікувальний засіб.

Важливо також розуміти, що підсолоджувачі або замінники цукру не позбавлять вас від тяги до солодкого, а навіть можуть підвищити її. Відчувши насолоду, але не отримавши глюкозу, організм відчуває вуглеводне голодування, у відповідь — помітно підвищується апетит. В результаті "добираються" калорії іншими продуктами. Тому просто підсолоджувачами або замінниками цукру проблему скидання зайвої ваги не вирішити.

Оригінал

Залиште свій коментар

Вибір редакції