Чим корисна стручкова квасоля та як її їсти

Чим корисна стручкова квасоля та як її їсти

Фото: ТСН.ua

Отримувати користь від цього продукту можна цілий рік, але є кілька але, які варто знати.

Як зелена, так і жовта стручкова квасоля (вона ж спаржева) є багатим джерелом фолієвої кислоти, клітковини, багатьох вітамінів і мінералів. Завдяки великому вмісту фолієвої кислоти квасолю рекомендують додавати у свій раціон вагітним жінкам, а через низький глікемічний індекс — людям хворим на діабет і тим, хто слідкує за вагою. У 100 г вареної стручкової квасолі близько 35 калорій.

Виділяють жовту стручкову квасолю, яка має м'який і вершковий смак та є джерелом калію і фосфору та зелену стручкову квасолю, яка має більш виразний смак, містить трохи більше бета-каротину і фолієвої кислоти.

У стручковій квасолі також можна знайти такі мінерали, як кальцій, цинк, залізо, фтор, мідь, марганець, бор, бета-каротин, вітаміни С і К, у невеликій кількості вітаміни групи B (B1, B2, B3, B5, B6, пантотенову кислоту).

Зелена і жовта стручкова квасоля вирощується для вживання в їжу їстівних молодих стручків. Це виділяє її з усього різноманіття видів квасолі. Також вона не дуже багата білком порівняно з іншими сортами і за своїм складом може бути зарахована більше до овочів, ніж до бобових. Стручкову квасолю можна додавати до супів, салатів, овочевих рагу, робити з нею омлет, подавати в гарнір до м’яса.

Фото: pixabay.com

Застереження

1. Квасоля може викликати здуття живота. Хворі з подагрою та сечокам’яною хворобою повинні пам’ятати, що стручкова квасоля, як і всі бобові містить пурини і може викликати загострення хвороби, якщо її вживати регулярно у великій кількості.

2. Сира стручкова квасоля, як і решта бобових, містить в своєму зеленому насінні токсичну речовину — фазин. Але вона руйнується і втрачає токсичну дію під час термічної обробки продукту. Тому не слід забувати, що використовувати її можна тільки відварену, тушковану або приготовану на парі.

Корисними властивостями спаржевої квасолі можна користуватися цілий рік. Давайте їсти стручкову квасолю та вживати різноманітні смачні страви з нею.

Оригінал

 

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ

Як приготувати салат зі стручкової квасолі - рецепт від Клопотенка

Як приготувати салат зі стручкової квасолі - рецепт від Клопотенка

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація