Перейти до змісту
Чому хороший сон — це дуже важливо

Навіть якщо ви правильно харчуєтесь і займаєтеся спортом, але мало та погано спите, проблеми з самопочуттям не забаряться.

Сон — це значно більше, ніж ми собі лише можемо уявити.

Декілька днів тому обставини склалися так, що дві ночі підряд я спала зовсім мало, хоча, зазвичай, сплю майже 8 годин. На все це наклався ще й переліт. І результат не забарився: втома, відчуття легкої застуди, що буває зі мною вкрай рідко.

Це я до того, що під час сну відбуваються не лише процеси відновлення організму, але і зміцнення імунної та ендокринної систем. Під час сну виробляються дві дуже важливі речовини: "гормон молодості" — мелатонін (приблизно з 12 ночі до 5 ранку), та гормон росту (приблизно з 11 вечора до 2 години ночі), який відповідає за регенерацію (відновлення) всіх тканин тіла.

Тому, якщо ми хронічно (не інколи, бо в житті бувають різні ситуації), а саме хронічно не досипаємо, ми власноруч позбавляємо організм можливості "ремонтувати поломки", накопичені протягом дня, та зміцнювати м'язи тіла. І величезу помилку роблять ті, хто і їсть добре, і спортом займається, але спить мало.

Бо організм недоспаної людини прискорено втрачає м'язи і потрапляє в зону високого ризику:

  • ожиріння;
  • діабету;
  • саркопенії (стану, коли швидко втрачаются м'язи, з'являється слабкість, руйнуются суглоби, і стають крихкими кістки (остеопороз).

Звичайно, всі ми різні, і в кожного існує свій внутрішній "годинник" (так звані циркадні ритми), який впливає на те, "сова" ми чи "жайворонок", але і для тих, і для інших спати рекомендується не менше 7,5 годин.

Цілковита темрява сприяє виробленню мелатоніна, тому, якщо у вікно світить нічний ліхтар, чи блимає комп'ютер чи роутер — одягніть маску на очі — ваш сон буде глибшим. І випийте міцний настій із ягід вишень — такий напій містить природній мелатонін.

Достатній сон важливий для всіх, але особливо — для дітей та підлітків, і для людей похилого віку.

Оригінал

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин