Дієти за групами крові: науковий факт чи фантастика?

Якщо хочете бути красивими та здоровими, то найперше варто замислитись зовсім не про свою групу крові.

Майже рівно 115 років тому, 14 листопада 1901 року, віденський лікар-імунолог-інфекціоніст, великий вчений і просто дуже красивий чоловік Карл Ландштейнер разділив кров на три групи: А, В і 0. Рік перед тим він одержав Нобелівську премію за відкриття груп крові.

Наприкінці 20-го століття, коли почався бум схуднення, світ сколихнула "Дієта за групами крові" американського натуропата Пітера Д'Адамо. Свою знамениту "дієту" він справді зумів реалізувати, продавши не менше 7 мільйонів примірників.

Його система харчування за групам крові заснована на ідеї, що 4 групи крові з'явилися на різних етапах існування людства - в результаті мутацій, поступово, в міру того, як люди заселяли Землю і пристосовувалися до нової їжі.

Згідно з цією теорією, добре засвоюватися буде та їжа, яку їли найдавніші носії нашої групи крові.

Ось запропонована Пітера Д'Адамо класифікація: 

 - перша група крові (0), виникла найпершою. Її носіями були первісні мисливці. Тому і зараз тим, у кого група крові "0", найкраще підходить м'ясна їжа і не підходить молочна.

- друга група крові (А) з'явилася нібито на Близькому Сході разом із зародженням землеробства. Її носії - "хлібороби", тому їм треба бути вегетаріанцями і виключити молоко і м'ясо.

- третя група (В) характерна для кочівників. Їм краще відмовитися від більшості зернових культур і налягати на молочні продукти.

- четверта група (АВ) - це "нові люди". Вони змішалися з різними типами в епоху великого переселення народів. "Нові люди" можуть поєднувати продукти, рекомендовані іншим групам крові, але в той же час саме у них найбільш чутливими є шлунок і кишечник.

Якщо аналізувати цю теорію з наукової точки зору, до неї є багато запитань.

1. Групи крові почали з'являтися не 60 тисяч років тому, як запевняє Д'Адамо, а набагато раніше. Вони є навіть у людиноподібних мавп.

2. Вважаючи, що третя група крові (В) характерна для кочівників-скотарів, Д'Адамо рекомендує її носіям частіше пити молоко. Тим часом недостатність ферменту лактази - генетична ознака, характерна якраз для монголоїдів, серед яких найбільш поширена третя (В) група крові.

Дослідження, що на початку 2014 року в Університеті Торонто (Канада) провів молодий учений Ахмед Ель Соемі, який вивчає нутрігеном людини, довело: дієта для схуднення, заснована на групі крові, не може вважатися ефективною, оскільки и не має наукового підтвердження. Проаналізувавши дані 1455 добровольців, науковці дійшли висновку, що особливості травлення та метаболізму людини і загальний стан здоров'я не мають ніякого відношення до групи крові.

Незважаючи на свою ненауковість, дієта за групами крові загрози для здоров'я не несе. Якщо слідувати порадам Д'Адамо, можна навіть досягти деяких позитивних результатів, бо:

✔️Носіям жодної з груп крові Д'Адамо не рекомендує їсти жирне і смажене, об'їдатися десертами або фастфудом, продуктами зі штучними барвниками, ароматизаторами та смаковими добавками.

✔️Продукти він радить вибирати натуральні, способи приготування - щадні (варіння, запікання, уникання смаження).

✔️Рекомендується більш уважне ставлення до їжі, свідомий вибір продуктів.

Вже одного цього може виявитися достатньо, щоб нормалізувати вагу і вирішити не дуже серйозні проблеми з травленням. Не кажучи вже про те, що ніхто не відміняв ефект плацебо. Психологи знають: чим більше зусиль ми вкладаємо в роботу над собою, тим більше шансів досягти успіху.

Отже, харчуватися за "картою крові" - приблизно те саме, що довіряти астрологічним прогнозам. Виявлення індивідуальної харчової непереносимості за допомогою аналізу крові - це більш обґрунтований підхід. Але реакція крові на екстракт харчового продукту в лабораторних умовах може не збігатися з тим, що відбувається між ним в природних умовах нашого організму. А найбільш обгрунтованим є харчування на основі аналізу нутрігенома. Саме вивчення генів найбільш достовірно показує, які продукти корисні і шкідливі кожному з нас.

Тож збалансоване харчування натуральними продуктами, без переїдання, та фізична активність - це найкращий спосіб досягнути краси та здоров'я тіла.

Оригінал

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на  facebook  і слідкуйте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: