Хто перший після Ріо?

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Українським спортсменам все важче знаходити аргументи на користь виступів під прапором України. 

Питання зміни громадянства для українських спортсменів є актуальним фактично всі роки незалежності нашої держави. З України їдуть не тільки спортсмени, але й тренери. І їдуть не від хорошого життя. Окрім умов підготовки, які суттєво відрізняються в гірший бік у порівнянні з головними суперниками, є країни, які використовують спортсменів як елемент політичної боротьби. І такі країни залюбки перекуповують українців, і не тільки. Величезні преміальні у сотні тисяч доларів за перемогу над українцями, наприклад, дають російським фехтувальникам та борцям - про це вже неодноразово мені розповідали наші спортсмени. Росія використовує своїх спортсменів як елемент пропаганди. За пропаганду їм і платять. Не за спорт. Бути чи не бути елементом цієї брудної політичної гри - питання до тих, хто вирішує продатися.

Скільки отримає росіянин грузинського походження Давіт Чакветадзе, що за версіями суддів, переміг українського борця Жана Беленюка у сутичці за золото Олімпіади, офіційно, звісно, не відомо. На запитання, як так, його, чинного чемпіона світу, що має авторитет, судили відверто нахабно і несправедливо, українець Беленюк відповів:

"Деньги решаю все. Какой авторитет. У нас капитализм. Да, они уважают, потом будут подходить и говорить – ты хорошо боролся. Ты молодец. Но, тем не менее. Какой результат – мы видим."

З одного боку, Жан Беленюк тримався мужньо після шокуючої поразки, говорив, що з ним і не таке було в житті, і він загартований, а далі тренуватиметься ще більше. З іншого боку, гіркота від безсилля змусила до емоційних заяв. Беленюк почав говорити про погані умови підготовки в Україні, про нерівноцінність умов, про те, як взагалі можна вимагати щось від олімпійців, якщо їм навіть немає де готуватися. А крім підготовки, є поняття роботи на рівні федерацій, яка в України відсутня. На запитання, чи готовий далі Жан терпіти такі умови, він з паузами відповів, що не впевнений, але життя покаже. І на уточнення, що значить така філософська відповідь, сказав наступне:

"Вот мне говорят о патриотизме. Патриотизмом должны заниматься наш президент и премьер-министр. Вот они должны показывать патриотизм. А я волен распоряжаться своей судьбой так, как я посчитаю нужным. Никто меня в этом не переубедит. Поэтому я буду смотреть, и буду отталкиваться от того, как для меня будет лучше. Свою лепту я сделал для Украины вот этой медалью (срібло Олімпіади - прим.автора), дальше будет видно. Если бы директор 1+1 начал нас финансировать, а не только футбольные клубы, но и борцов, то, я думаю, остался бы в сборной точно."

Після здобуття золота на Чемпіонаті світу після його критичних заяв про негаразди побуту Жанові Беленюку дісталася квартира від мера Києва. Можливо, після натяків на можливість зміни громадянства на Олімпіаді срібному призеру та одному з найталановитіших борців світу покращать умови тренувань. Або, станеться диво, і покращать умови всім олімпійцям. І ми не будемо торкатися теми скільки спортсменів найвищого рівня залишаться в Україні після Олімпіади в Ріо.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції