Коли жири — на користь

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Жири мають бути невід'ємною складовою раціону, однак не будь-які — до їхнього вибору треба підходити виважено.

З настанням холодів важливо звертати більше уваги на кількість і якість жирів в нашому харчуванні. Вони — важлива частина здорового харчування, оскільки виконують безліч функцій в організмі людини.

Чомусь вважається, що правильне харчування і жири несумісні — нібито вони псують фігуру і дуже шкідливі для загального стану організму. Але це хибна думка, адже організм людини має потребу в жирах. Щоправда, не в будь-яких, тому важливо, щоб ми розумно підходили до їхнього вибору і вживання.

Аналізуючи те, що ми їмо кожного дня, треба звернути увагу, скільки грамів жиру споживаємо, та переконатися, що баланс всіх поживних речовин дотриманий.

Наш раціон може вважатися збалансованим, якщо його калорійність забезпечується в наступних пропорціях: вуглеводи складають 55-60%, в тому числі "прості" вуглеводи — не більше 10%, білки — 15-20%, частка жирів — 25-30%. Тобто приблизно третина щоденних калорій має надходити з жирами. У перерахунку на 1 кг ваги людини нормальної комплекції це складе близько 1 г жиру.

Це означає, що наша норма — не більше 60-70 г жиру щодня. Але, як правило, середньостатистична людина з'їдає значно більше, навіть не помічаючи цього.

Наш щоденний раціон повинен містити жири — рослинні і тваринні — в рівних пропорціях. Тобто треба дотримуватися принципу 50/50.

Щоб досягти цього оптимального балансу жирів в добовому раціоні, треба знати вміст жиру в повсякденних продуктах:

  • 2 столові ложки рослинної олії — це 25 г жиру;
  • 20 г вершкового масла містять 15 г жиру;
  • у 100 г сиру 5% або 30 г сиру 17% жирності частка жиру складе 5 г;
  • в склянці молока або кефіру (жирністю 3,2%) буде міститися 8 г жиру;
  • в нежирній яловичині (100 г) жир складе 17 г;
  • в рибі середньої жирності (порція 140 г) — 5-10 г жиру.

У цьому списку також рослинні олії (кукурудзяна, льняна, соняшникова, соєва, оливкова), горіхи, оливки, авокадо і деякі види риби, такі як лосось, макрель і сардини. Ці продукти містять хороші (ненасичені) жири.

Звертайте увагу на вміст жирів у вашому добовому раціоні і стежте за їхнім складом. 

Оригінал

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції