Потрібні, як вода

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Під час спеки разом із потом ми втрачаємо не лише рідину, а й мінерали — і поповнювати їхні запаси однаково важливо.

Влітку, коли настає спека, ми втрачаємо більше рідини з потом і через легені. Якщо не поповнювати втрачену воду, кров починає згущуватися, а це може привести до порушення роботи серця, нирок, судинної системи. Тому вам наполегливо рекомендують пити більше води. 

Але це не все. Необхідно пам'ятати і про те, що з потом ми втрачаємо і мінерали — калій, натрій, кальцій, магній, хлор. А вони в організмі виконують низку важливих функцій: підтримують водно-сольовий баланс, кислотно-лужну рівновагу, відповідають за скорочення серцевого м'яза, тонус судин, беруть участь у передаванні нервових імпульсів.

Тому важливо не тільки пити воду, але і відновлювати цінні для організму мінерали, щоб впоратися зі зневодненням та бути здоровим. 

Багато таких мінеральних речовин міститься в наших продуктах харчування. Головне належно харчуватися протягом дня і дотримуватися питного режиму. Насамперед потрібно звернути увагу на овочі, ягоди і фрукти. Саме вони влітку повинні складати основу нашого раціону. В них містяться не тільки мінерали, але і достатня кількість води. Так, наприклад, в огірках і помідорах до 95% рідини, в ягодах і фруктах — від 80 до 90%.

В яких продуктах містяться натрій та хлор? Вони практично в усьому, що ми їмо. Але не треба під спеку нехтувати і сіллю. Можна підсолювати страви. Треба пам’ятати: близко 5 г солі на добу. Хорошим джерелом калію є вся рослинна їжа. Окрім свіжих овочів, фруктів, ягід та круп калій є і в кисломолочних продуктах, рибі, грибах, бобових. 

Важливо не тільки пити воду, але і відновити цінні для організму мінерали, щоб впоратися з зневодненням та бути здоровим

Кальцій. Влітку частіше звертайте увагу на натуральні кисломолочні продукти (кефір, йогурт, кисле молоко, домашній сир). Вживайте ягоди, зелені листові овочі, броколі, морську та цвітну капусту. Вони також збагатять ваш раціон цим елементом.
Продукти, багаті на магній — листові овочі, морська капуста, каші, бобові, какао, темний шоколад, горіхи, а також деякі ягоди та фрукти.

Головне пам’ятати: влітку ми схильні до більшої втрати води та мінералів. Харчуйтесь різноманітно та регулярно, пийте овочеві смузі, воду і насолоджуйтесь літом.

Оригінал

Приєднуйтеся також до групи ТСН.Блоги на facebook та слідкуйте за оновленнями розділу! 

Залиште свій коментар

Вибір редакції