Пребіотики для здоров’я кишківника

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Здорова мікрофлора кишківника зберігає повноцінне здоров’я і довголіття та ще підтримує вашу вагу в нормі.

Чи знаєте ви, що мікрофлора кишківника може впливати не тільки на роботу вашої травної системи. Вона ще підтримує імунну систему, захищає від бактерій, які викликають кишкові інфекції, бере участь в синтезі вітамінів, впливає на обмін кальцію, заліза, вітаміну D. Здорова мікрофлора кишківника зберігає повноцінне здоров’я і довголіття та ще підтримує вашу вагу в нормі.

Багато лікарів підкреслюють, що здоров'я починається в кишківнику і тому порушення його бактеріальної флори може давати не тільки проблеми з травленням та роботою шлунково-кишкового тракту, а можуть з’явитись симптоми харчової нестерпності та харчової алергії або хронічної втоми, падає імунітет. Часті причини цих станів — неправильне харчування, приймання деяких ліків, зокрема антибіотиків. Тому важливо стежити за своїм харчуванням і питним режимом, щоб підтримувати здорову мікрофлору кишківника і здоров'я в цілому.

Варто знати, що кишкові бактерії досить швидко реагують на зміни в харчуванні. Тому важливо вживати їжу, де є речовини необхідні для зросту корисних колоній кишкової мікрофлори. Такі поживні компоненти їжі називають пребіотиками.

Пребіотики стійкі до дії травних ферментів і соляної кислоти. Наш організм не може їх перетравити та засвоїти у верхніх відділах шлунково-кишкового тракту, але потрапляючи до товстого кишківника, пребіотики споживаються мікрофлорою. Простіше кажучи, пребіотики — це "їжа" для бактеріальної флори, яка повинна надходити з продуктами харчування в достатній кількості. Без них здорова мікрофлора не зможе розмножуватися і виконувати свої функції.

Корзина з овочами, овочі
pixabay.com

Основні пребіотики — олігосахариди, дисахариди (лактулоза), полісахариди (інулін, пектин, клітковина) і деякі інші речовини (амінокислоти, вітаміни). Основне джерело пребіотиків — рослинна їжа. Це овочі, фрукти, бобові, коренеплоди. Їх можна знайти в цільних злаках, цільнозерновому хлібі. Чим менше ці продукти технологічно переробляються, тим більше в них пребіотиків.

Для того, щоб отримати достатню кількість пребіотиків з їжею, необхідно щодня вживати близько 450-500 г овочів, 200 г фруктів і 200-250 г каш, картоплі, бобових в приготованому вигляді. І пам'ятайте про те, що вживання пребіотиків позитивно впливає на здоров'я, вони важливі для профілактики і лікування захворювань, пов'язаних з кишківником, дихальною системою та під час алергій.

Вживайте ці продукти щодня. Будьте здорові. Слідкуйте за тим, що ви їсте!

Оригінал

Залиште свій коментар

Вибір редакції