Чому пробіотики потрібні кожному і де їх взяти

Дата публікації
Перегляди
6364
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Чому пробіотики потрібні кожному і де їх взяти

Фото: ТСН.ua

Щоб підтримувати баланс кишкової мікрофлори, зовсім не обов'язково приймати ліки.

В кишечнику людини живе понад 400 видів бактерій, що впливають на роботу всього організму і мають життєво важливе значення для його здоров’я. Саме вони забезпечують імунний захист, беруть участь в синтезі важливих нутрієнтів, наприклад, вітамінів чи амінокислот, поліпшують обмін деяких мінералів, приміром, кальцію, а також виробляють ферменти для переробки харчових волокон, переробляють токсичні речовини на нетоксичні з подальшим прискоренням їхнього виведення з організму.

Кишкові бактерії дуже чутливі до характеру і якості харчування людини, прийому ліків — особливо антибіотиків — стресів, тощо. В таких випадках порушення балансу між корисними бактеріями, такими як, наприклад, Lactobacillus чи Bifidobacterium, дозволяє шкідливим мікроорганізмам рости та розвиватися. У наслідок чого організм стає вразливим для будь-якої інфекції.

Одним із засобів профілактики порушень кишкового біоценозу є вживання продуктів, які мають пробіотичні властивості — пробіотиків. Що ж це таке? Це харчові продукти або ліки, що містять чітко визначені живі мікроорганізми, які відновлюють та підтримують баланс кишкової мікрофлори на оптимальному рівні.

Більшість з нас знає про пробіотики у вигляді ліків, які призначають при лікуванні синдрому подразненого кишечника, непереносимості певних продуктів, дизбактеріозі чи під час антибіотикотерапії. Це запобігає виникненню побічних ефектів від прийому антибіотиків — діареї, болей в животі або метеоризму. Але до щоденного раціону людини також повинні входити пробіотики-продукти, що поліпшуватимуть та зміцнюватимуть мікрофлору кишківника систематично. 

До таких продуктів відносять:

  • кисло-молочні напої — кефір, йогурт, простоквашу, тощо;
  • м'який та твердий сир;
  • ферментовані продукти з сої — сир тофу;
  • квашенні продукти — капуста, огірки, помідори, яблука, тощо;
  • хліб, випечений на заквасках.

Не забувайте щодня вводити ці продукти у свій раціон, і тоді самопочуття ваше буде набагато кращим.

Оригінал

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
6364
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація