Баланс на тарілці — баланс у здоров'ї

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Для повноцінного харчування людині важливо підтримувати баланс, у чому дуже допоможе тарілка здорового харчування.

Існують речі, для яких дотримання балансу в раціоні має неабияке значення — це передусім мікробіота кишечника. Оскільки від такого балансу залежить буквально все — наш настрій, пам'ять, реакція на стрес, схильність до депресії чи хвороби Альцгеймера, достатня кількість енергії для м'язів серця, для нирок, печінки, схильність до статозу (ожиріння) печінки, якість судин, шанс отримати або уникнути захворювань кишківника. А також зовнішній вигляд людини — якість шкіри, сповільнена втрата м'язів і багато-багато іншого.

Що ж ми можемо зробити конкретно для себе, щоб якомога довше утримати цей баланс? Адже з роками старіємо не лише ми, але й наша мікробіота. Здавалося б — і що з того, нехай собі старіє, цього ж ніхто не побачить.

Але старість мікробіоти — це вимирання цілих популяцій корисних мікроорганізмів, що виробляють унікальні і надзвичайно цінні речовини, які проникають у мозок та захищають його, продукують слиз на поверхні клітин кишківника і захищають його від подразнень, запалень та злоякісних перероджень. Вони виробляють так звані нейромедіатори, що мають заспокійливу дію та покращують настрій, захищають імунні клітини від постійного стресу. Це все — маленькі невидимі, реальні захисники людського організму.

Однак якби всі ті люди, які стоять у чергах біля кас у супермаркетах, величезні кошики яких наповнені вічносвіжими круасанами, рожевими сардельками, кульками цукерок, пляшками солодких напоїв та алкоголю, хоч приблизно уявляли, ЩО вони власноруч роблять із мікробіотою власного ж кишківника — переконана, вони б переглянули свій раціон.

І значно може допомогти у цьому тарілка здорового харчування, яка була створена експертами з харчування Гарвардської школи громадської охорони здоров'я і є керівництвом для здорового та збалансованого харчування.

Згідно з порадами фахівців, овочі і фрукти повинні становити основну частину прийому їжі — ½ тарілки. При цьому слід звернути увагу, що картопля на цій тарілці овочем не вважається. Цільнозернові — цільна пшениця, ячмінь, кіноа, вівсянка, гречка, неочищений рис повинні займати ¼ тарілки. Продукти з великим вмістом білка — риба, курка, квасоля, горіхи теж мають складати ¼. Однак слід обмежити споживання червоного м'яса, а також уникати переробленого — бекону, сосисок тощо.

Корисні рослинні олії — оливкова, рапсова, кукурудзяна, соняшникова, арахісова  — повинні  вживатися у помірній кількості. Пийте воду, каву або чай і назавжди відмовтеся від солодких напоїв. Також варто обмежити споживання молока і молочних продуктів до однієї-двох порцій на день, а соку — до маленької склянки.

Звісно, кожен може на свій смак оптимізувати цю тарілку, додати більше овочів чи ягід, або замість сирих продуктів збільшити кількість парових. Головне, ввести такий принцип харчування у власне життя і зробити його звичкою.   

Нехай буде з вами Сила здорової тарілки! 

Оригінал

Приєднуйтеся також до групи ТСН.Блоги на facebook та слідкуйте за оновленнями у розділі! 

Залиште свій коментар

Вибір редакції