Найголовніше про сіль

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Якщо ви любите солону їжу та постійно щось підсолюєте, варто змінити звички — заради власного ж здоров'я.

Щоденно безліч людей споживає таку кількість солі, що вдвічі перевищує рівень, рекомендований Всесвітньою організацією охорони Здоров'я (ВООЗ). Так, сіль необхідна нашому організму, зокрема тим, хто прагне схуднути, однак не у такому обсязі, бо інакше вона перетворюється на ворога.

Надлишок солі дуже шкідливий для організму. Чіпси, сушена риба, копчені сири, ковбаси, сосиски, солоне печиво та багато інших готових продуктів містять її більш ніж достатньо. А звичка додавати сіль до страв, навіть не куштуючи їх, може легко призвести до проблем зі здоров'ям — надлишок кухонної солі (будь-якої) збільшує навантаження на серце і нирки, затримує воду в тканинах, що призводить до підвищення артеріального тиску. Затримка рідини у тілі збільшує вагу, а від цього погіршується ще й настрій.

ЯКА Ж КІЛЬКІСТЬ СОЛІ НА ДЕНЬ Є НОРМОЮ?

Усього лише 10-12 г, з яких одна половина — 5-6 г (чайна ложка) — має бути у складі готових для харчування продуктів, а інша — використовуватися для досолювання.

ЯК ВЖИВАТИ МЕНШЕ СОЛІ?

Уважно вивчайте етикетки готових продуктів та враховуйте ту кількість солі, що у них міститься. Намагайтеся обирати продукти з її зниженим вмістом.

Додавайте сіль у самому кінці приготування, а ще краще — вже до готової страви на тарілці.

Кладіть менше солі, ніж передбачено в рецепті.

Щоб додати їжі смаку, використовуйте натуральні спеції — куркуму, часник, перець, шавлію тощо. Ці домішки також сприятимуть зниженню кількості вживаної солі.

Не зловживайте вже готовими соусами з магазинів, оскільки у їхньому складі міститься ще й цукор.

Якщо сталося так, що "перебрали" із солоним, намагайтеся відновити баланс в організмі, вживаючи більше овочів, фруктів та води.

Відміряйте 5 г солі в окрему сільничку і подивіться, чи вистачає її вам на день.

Намагайтеся якомога рідше споживати напівфабрикати. Іноді на етикетках вказується кількість натрію. Щоб дізнатися, скільки саме солі міститься в продукті, помножте вказану кількість натрію на 2,5. Іншими словами: чайна ложка, наповнена по вінця — це приблизно 5 г солі і щось коло 2 г натрію.

Пам’ятайте, що 1 г солі утримує в організмі людини мінімум 100 мл води.

Спробуйте зменшити кількість солі у своєму житті  — і ви дуже скоро відчуєте, що організм вам за це вдячний.

Оригінал

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції