Ласунам на замітку

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Багато хто не знає, але надмірне вживання солодощів призводить до дефіциту в організмі дуже важливого вітаміну з групи В.

Майже у всіх поціновувачів солодкого, а також людей зі схильністю до надмірної маси тіла, є дефіцит тіаміну (вітаміну В1) — першого у списку восьми вітамінів групи В. Однією з причин такого дефіциту є надмірне споживання простих вуглеводів — цукру, різноманітних солодощів, виробів з білого борошна, очищеного рису та алкоголю. 

Під час гіповітамінозу В1 у клітинах накопичуються недоокислені продукти, що токсично діють на центральну нервову систему. Тіамін безпосередньо впливає на роботу нервових клітин, оскільки є необхідним для синтезу одного з найважливіших нейромедіаторів — ацетилхоліну. А це, своєю чергою, призводить до дратівливості, розсіяної уваги, пригніченого настрою, плаксивості, безсоння, розумової та фізичної втоми, задишки навіть під час незначних фізичних навантаженнях, неприємних відчуттів у животі та закрепів.

Тому запам’ятайте, що солодощі, кава та алкоголь погіршують засвоєння тіаміну. І поціновувачам тістечка з кавою та декількома крапельками коньяку краще піднімати собі настрій чимось іншим.

ТОП-5 ДЖЕРЕЛ ТІАМІНУ:

Справжнім королем за вмістом тіаміну є зелений горошок. Трохи менше його містить спаржева та звичайна квасоля. Чимало корисного вітаміну у нежирній свинині та усіх горіхах. Тому слід хоча би двічі на тиждень готувати страви із зеленого горошку. А якщо ви при цьому ще й до мінімуму зведете вживання солодкого, ваша мікрофлора почне не лише краще засвоювати тіамін з продуктів, але й згодом синтезуватиме його сама.Якщо ж дуже важко вилучити з раціону усі улюблені продукти одразу, є одне правило — харчуйтеся різноманітно. Навіть за таких умов ви суттєво знизите ризики багатьох проблем зі здоров'ям і матимете завжди гарний настрій.

До слова, особливо потребують тіамін фізично активні люди, вагітні та жінки, які годують грудьми. Критичним його рівень є саме під час зими, зокрема після усіляких інфекцій та лікування антибіотиками, а також при підвищеному рівні цукру та цукровому діабеті 2-го типу.

Будьте здорові, щасливі, радісні, бо життя дарує таку можливість.

Оригінал

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу! 

Залиште свій коментар

Вибір редакції