Тим, хто не любить овочі

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Якщо збільшите споживання найрізноманітніших овочів, то отримаєте найкориснішу для вашого здоров'я звичку.

Серед усіх продуктів, які ви їсте протягом дня, 2/3 має складати рослинна їжа. Це — злакові і бобові, овочі і фрукти-ягоди. І якщо злакові і бобові — це позасезонні продукти, то овочі, фрукти і ягоди мають сезонність. І саме зараз, навесні, ми починаємо насолоджуватися свіжістю та смаком перших весняних плодів природи.

Про овочі, фрукти і ягоди можна знайти величезну кількість корисної інформації. І я думаю, що немає людини, яка б цієї інформації не знала. Проте, навіть ті, хто вживає їх в достатній кількості, не усвідомлюють, наскільки це важливий компонент у харчуванні. Дехто уникає їх та віддає перевагу білковій їжі, крупам, молочним продуктам, бо овочі здаються занадто прісними та не дають відчуття повного насичення.

ПРО КОРИСТЬ ОВОЧІВ:

1. Джерело мінералів і води. Калій, кальцій, натрій, магній і багато інших елементів надходять до нашого організму у великій кількості з овочами. Ці елементи важливі для перебігу всіх обмінних процесів в організмі, необхідні для нормальної роботи серцево-судинної, травної, нервової систем. Вони регулюють водний баланс. Якщо в організм здорової людини надходить достатня кількість калію і води — зайва рідина не буде затримуватися.

2. Джерело клітковини і пектину. Вони дають не тільки ситість. Їмо достатньо овочів — допомагаємо роботі кишківника, підтримуємо мікрофлору, звільняємося від продуктів обміну речовин, токсичних сполук, а це сприяє зниженню рівня холестерину і нормалізації ваги.

І тоді зовсім не потрібно витрачати гроші на аптечні добавки з клітковиною — натуральні продукти дешевші і кращі. Достатньо просто щодня їсти овочі.

3. Джерело вітамінів і хлорофілу. Наприклад, один болгарський перець містить кілька добових доз вітаміну С, а в одній середній моркві вміст бета-каротину удвічі перевищує добову потребу.

Всі зелені овочі містять хлорофіл, функції якого дуже різноманітні. Наприклад, він знижує активність канцерогенів і цілюще впливає на підтримку кількості червоних кров'яних тілець, що важливо під час лікуванні анемії.

Їмо достатньо овочів — допомагаємо роботі кишківника, підтримуємо мікрофлору

Для того, щоб отримати третину необхідної кількості клітковини, аскорбінової кислоти, бета-каротину, калію, магнію і кальцію необхідно з'їдати хоча б 400 г овочів на день. І це не так багато — дві овочеві страви по 200 г.

Але вам не вдасться забезпечити різноманітний мінеральний і вітамінний склад, якщо вживати тільки традиційний салат з помідорів, огірків і зелені. Овочі повинні бути різноманітними. Тому що в одних овочах більше клітковини і вітаміну С, в інших — бета-каротину, в третіх — йоду. Тільки різноманітність овочів буде повноцінно забезпечувати організм всім необхідним.

Овочі
pixabay.com

Як правильно вживати овочі

Зазвичай я рекомендую з'їдати дві порції — із зелені і сирих овочів та одну із приготованих. Річ у тім, що є деякі види овочів, які не рекомендується часто вживати в сирому вигляді, наприклад, хрестоцвіті. Це різні види капуст, редис, рукола, шпинат.

За усієї своєї значної користі — підтримують нормальний метаболізм естрогену, роблять середовища організму більш лужними, зменшують окислювальний стрес, – вони справляють і несприятливий вплив на організм. Такі овочі негативно впливають на вироблення гормонів щитоподібної залози, збільшують ймовірність утворення оксалатних каменів.

Але цього впливу можна уникнути, якщо приготувати їх, наприклад, на пару або проварити. Якщо хочете отримати максимум користі від готових овочевих страв, не раджу їх занадто довго тушкувати або запікати.

Щоб зробити овочеву частину нашого раціону більш різноманітною, я рекомендую 2-3 рази на тиждень змінювати склад овочевих страв. А щоб травлення працювало, як годинник, овочі треба доповнювати й іншими продуктами, зокрема, білками і жирами рослинного та тваринного походження.

Якщо ви збільшите споживання найрізноманітніших овочів до норми — 400 г на день, то отримаєте найкориснішу для вашого здоров'я звичку. Їжте овочі щодня, подбайте про своє здоров'я!

Оригінал

Залиште свій коментар

Вибір редакції