Топ-5 міфів про ваш ніс і ринопластику

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Пластика носа встигла обрости безліччю міфів та страхів, які насправді є безпідставними.

Найбільше запитань від пацієнтів хірургів навколо ринопластики та носа в цілому. Сьогодні у моєму блозі я розповім про найчастіші з них, а також пов'язані з ринопластикою міфи.

До структур носа входить велика кількість хрящів та кісток (детальніше у відео). Вчені проаналізували майже 2000 носів та розробили класифікацію з 14 видів носів. Є різні носи – грецькі, китайські, італійські… І кожний народ та етнос може впевнено стверджувати, що їхній ніс є найкращим.

З точки зору геометрії ми бачимо – висоту носа, ширину носа, ширину кінчика носа, висоту спинки носа та висоту кінчика носа. Анатоми виділяють в структурі носа так звану горбинку, котра формується з кісткової та хрящової тканини. Всі ці параметри досить сильно впливають на кінцевий результат операції.

Міф №1. Операція на носі дуже складна та ризикована

Багато пацієнтів хибно вважає, що операція на носі складна та небезпечна для здоров'я, адже анатомічна будова носа дуже непроста – ніс має безліч тканин та структур в своїй основі. Негативні відгуки, котрі пацієнт бачить в Інтернеті, насторожують його.

Насправді ж ринопластика (або операція на носі) – одна з найбільш відпрацьованих та технологічно досконалих операцій у світі. У нашій країні є колосальний досвід проведення цього виду хірургічних втручань. Проводячи ринопластику, українські хірурги застосовують усі інноваційні розробки світової школи ринологів. Саме тому як у світі, так і в нашій країні відсоток ускладнень при такій операції надзвичайно малий. Якщо розглянути фото до та після ринопластики, то можна впевнитися, що за правильного планування ніс піддається гарній корекції, а сама ринопластика є прогнозованою та ефективною операцією.

Ринопластика_3
Фото з особистого архіву лікаря Ростислав Валіхновського

Міф №2. Фотопрогноз не завжди відповідає результату операції

Не секрет, що сьогодні є безліч програм, котрі дозволяють робити 3D-фотопрогноз вигляду пацієнта після ринопластики. У нашій клініці, як і в клініках Європи, фотопрогноз є предметом домовленості та лягає в основу контракту між пацієнтом та клінікою. З одного боку, фотопрогноз справді не завжди відповідає результату операції. Однак за умови правильного планування, сучасної діагностики та вдалої підготовки, а також дбайливого післяопераційного періоді ми можемо досягнути надзвичайних результатів та повністю підтвердити фотопрогноз.

Міф №3. Після операції мій ніс буде червоним

Деякі пацієнти бояться, що після операції їх ніс буде занадто червоніти – особливо взимку або в холодному приміщенні. Ці побоювання марні. Ринопластика може бути двох видів – закрита та відкрита. При закритій ринопластиці хірурги взагалі не роблять ніяких надрізів, не пошкоджують шкіру та судинну сітку, отже и кровопостачання носу ніяк не зміниться. Найчастіше проводиться саме закрита ринопластика. Відкрита ринопластика (пластика носа із здійсненням розрізів шкіри) застосовується лише у випадках повторних операцій чи усунення складних вад, наслідків травм. Але і тоді таких наслідків, як збільшена схильність носа до червоніння на холоді за рідкісним виключенням – не буває.

Ринопластика, до і після_2
"До" і "після" ринопластики. Фото з особистого архіву лікаря Ростислав Валіхновського

Міф №4. Я принесу фото зірки і доктор зробить мені такий самий ніс

Дуже часто у своїй практиці я чую від пацієнтів прохання зробити ніс як у Анджеліни Джолі чи Шерон Стоун. Деякі пацієнти вважають, що ніс зірки буде їм надзвичайно пасувати. Але кожна людина має свої виняткові риси обличчя та анатомію. Вам пасує тільки ваш унікальний ніс, котрий за потреби може бути трішки вдосконалений за допомогою рук хірурга, технологій та інструментарію.

Ринопластика, до і після
"До" і "після" ринопластики. Фото з особистого архіву лікаря Ростислав Валіхновського

Міф №5. Після операції мій ніс не буде відчувати запахи

Деякі пацієнти бояться, що після операції їхній ніс перестане відчувати запахи або їм буде складно дихати. Але не варто цього боятися. Хірурги проводять операції так, щоб функції носа не страждали. В результаті операції ваш ніс повинен нормально дихати та відчувати всі запахи. Тому сучасна ринопластика повинна відповідати двом факторам – функціональність та естетичність. Між іншим зазначу, що людина здатна розрізнити більше 10000 запахів та впродовж доби вдихати 20000 л повітря.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції