Топ-8 ознак сильного стресу

Дата публікації
Перегляди
259к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Топ-8 ознак сильного стресу

Фото: http://hronika.info/

Стрес - один із причин більшості захворювань, серед яких хвороби серця і цукровий діабет.

Одна із серйозних проблем сучасного суспільства - це стрес. Саме він є одним із основних чинників, які викликають 86% захворювань.

Вченими доведено: не надто сильні стреси нерідко мобілізують усі наші резерви і допомагають досягти результату, швидко вирішити завдання. Однак, якщо стрес дуже сильний і затягується в часі, організм починає працювати на знос, страждає нервова система, знижується імунітет. Найпоширеніші захворювання, викликані стресом, - це хвороби серця і щитовидної залози, цукровий діабет, псоріаз, виразкова хвороба, гіпертонія, бронхіальна астма, ревматоїдний артрит, ожиріння, екзема, депресія тощо.

У широкий науковий контекст термін "стрес" уперше ввів у медицину канадський фізіолог Ганс Сельє (János Selye) в 1946 році. Наприкінці 1970-х років психіатри Томас Голмс і Річард Рей (Thomas Holmes & Richard Rahe), провівши масштабне дослідження різноманітних стресорів, створили унікальну таблицю стресогенності життєвих подій.

Шкала стресів Голмса і Рея:

100 - Смерть чоловіка або дружини

73 – Розлучення

63 - Смерть близького члена сім'ї

53 - Особиста травма або хвороба

50 – Одруження

47 - Звільнення з роботи

45 - Примирення з чоловіком або дружиною

40 – Вагітність

39 - Сексуальні ускладнення

39 - Зміна робочого статусу

38 - Зміна фінансового статусу

37 - Смерть близького друга

36 - Зміна профілю роботи

35 - Зміна кількості конфліктів із чоловіком або дружиною

31 - Значна позика або заставна

30 - Наближення виплати позики або заставної

29 - Зміна обов'язків на роботі

29 - Син або дочка покидають дім

29 - Конфлікти зі своїми родичами або дружини/чоловіка

26 - Видатне особисте досягнення

26 - Чоловік починає або перестає працювати

26 - Початок або закінчення школи

25 - Зміна умов життя

24 - Зміна життєвих звичок

23 – Неприємності з начальством

20 - Зміна часу або умов праці

20 - Зміна місця проживання

19 - Зміна звичок відпочинку

19 - Зміна релігійних звичок

18 - Зміна соціальних звичок

15 - Зміна кількості сімейних свят

15 - Зміна звичок у їжі

13 – Відпустка

13 – Різдво

Кожен член суспільства тією чи іншою мірою переживає стрес. Отже, за якими принципами, симптомами і реакціями організму можна визначити, що ви перебуваєте під впливом стресу? Ось  вісім головних ознак:

Ознака №1: Головний біль, запаморочення, втрата концентрації

Людина не може сконцентруватися на тому мінімальному обсязі інформації, яку він отримує протягом дня. Наприклад, не може вдумливо прочитати статтю, запам'ятати, що було в новинах. Під впливом стресу мозку важко зосередитися на чому-небудь, крім джерела стресу. Як результат - розумова діяльність сповільнюється, навіть прості завдання вирішуються довго і важко. Мова сумбурна, нелогічна, з великою кількістю повторюваних слів.

Ознака №2: Алергічні реакції, свербіж шкіри

Стрес підсилює алергічні реакції і запальні процеси, що призводить до виникнення висипань, прищиків, появі свербежу та подразнень. Американськими вченими доведено, що гормональні зміни в організмі, викликані стресом, стимулюють вироблення імуноглобуліну E, який, свою чергою, призводить до загострення алергічних реакцій усіх органів і систем. На думку японських вчених, тривога, переживання, психологічна напруга сприяє виникненнютаких захворювань шкіри як дерматит, екзема, псоріаз.

Ознака №3: Проблеми з травленням

Під впливом стресу можуть з'являтися проблеми із шлунково-кишковим трактом. Нерідко виникає застій їжі у верхніх його відділах.

Ознака №4: Нудота

На тлі великого стресу може виникати нудота і розлад системи травлення.

Ознака №5: Проблеми в сімейному житті

На тлі стресу можливе виникнення проблем в сімейному житті як психологічного, так і сексуального характеру.

Ознака №6: Проблеми з координацією рухів

Коли ви помічаєте, що не завжди можете точно виконати рух, при швидкій ходьбі у вас паморочиться голова і порушується координація - це означає, що під впливом стресу (або інших чинників) погіршилася діяльність центральної нервової системи. Порушення координації рухів - серйозний синдром, помітивши який, слід терміново звернутися до лікаря.

Ознака №7: Тяга до солодкого

Стрес призводить до того, що людина змінює свої вподобання в їжі. Вчені стверджують, що стрес провокує збільшення тяги до солодощів. Особливо помітний цей симптом у жінок.

Ознака №8: Погіршення якості сну, безсоння

Через стрес люди частіше прокидаються ночами, перериваючи свій сон і провокуючи кошмари. Фахівці з George Institute for Global Health в Сіднеї проаналізували режим сну більш, ніж у 20 тисяч осіб, і виявили у респондентів, що недосипають, тривожність, депресію та інші емоційні розлади. Для сучасної дорослої людини мінімальна норма сну на добу - 6 годин. Під час сну відбувається відновлення психоемоційного стану організму. Якщо ж людина спить менше 6 годин, то повноцінного відновлення не відбувається. При нестачі сну психологічні проблеми накопичуються, і протягом наступних робочих днів у людини проявляється цілий "букет" так званих синдромів недосипання. Із недосипанням також пов'язують виникнення серцево-судинних захворювань, ожиріння і розладів нервової системи.

Про те, як боротися зі стресом, читайте в наступному блозі.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
259к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація