Велика сила маленької броколі

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Велика сила маленької броколі

ТСН.ua

Це ідеальна капуста в усьому — складно собі уявити збалансоване харчування без броколі.

Броколі — капуста, ідеальна в усьому. Вона смачна, низькокалорійна, чудово переносить заморозку, не вимагає тривалого приготування і, що найважливіше — дуже корисна.

Складно собі уявити збалансоване харчування без броколі. В овочі велика кількість вітаміну В9 (фолієвої кислоти), С і β-каротину. Серед інших капуст броколі — лідер за вмістом вітаміну С. В ній його аж 89 мг, для порівняння: у білокачанній — лише 45 мг.

Також в броколі багато клітковини, що гарантує швидке насичення продуктом. У броколі клітковина різних видів — целюлоза, пектин, лігнін. Вони допомагають боротися із закрепами, полегшують роботу кишечника і захищають його від онкологічних захворювань.

pixabay.com

Калорійність броколі — всього 34 ккал/100 г, що досить мало. Це дає можливість без шкоди для фігури поєднувати цю смачну капусту з м'ясом або рибою.

Особливої уваги заслуговує броколі в тому числі завдяки підвищеному вмісту біоактивних сполук: сульфорафану, індолу, ізотіоцінатів. Саме вони надають капусті специфічний аромат. Ці сполуки, потрапивши в організм, стимулюють вироблення ферментів, необхідних для детоксикації організму і виведення токсинів і канцерогенів. Корисно знати, що в броколі та в цвітній капусті їхній рівень особливо високий в порівнянні з іншими видами.

Сульфорафан має потужну протиракову дію. Природно, що одне тільки харчування з умістом цих сполук не врятує у разі наявності пухлин. Але додавання капусти в свій раціон хоча б кілька раз на тиждень може стати одним з важливих засобів профілактики.

Броколі смачна, низькокалорійна, чудово переносить заморозку, не вимагає тривалого приготування і, що найважливіше — дуже корисна

Сира броколі містить також специфічний білок, здатний зв'язувати сірку і тим самим інактивувати певну кількість цінного сульфорафана. Саме тому броколі в сирому вигляді — це не так корисно, як багато хто думає. Також її не можна переварювати, від цього вона стане несмачною і втратить більшу частину вітамінів та інших корисних речовин.

Який оптимальний спосіб приготування? Їсти її напівсирою — кращий і практичний спосіб приготування, наприклад, варіння на пару протягом 3-4 хвилин, коли броколі залишається напівсирою, хрусткою і смачною.

Ще один відмінний спосіб насолодитися смаком капусти — бланшування. Потрібно довести воду до кипіння, опустити в неї овочі на 30-60 секунд (щоб вони стали м'якими) і відразу ж перекласти їх в крижану воду для зупинки процесу приготування. Такий спосіб зберігає яскравий колір овочів і робить їх смачнішими.

Броколі краще тримати в холодильнику, а на зиму зберігати в замороженому вигляді.

Хоча слід пам’ятати, що є протипоказання. Порції капусти броколі, брюссельської, кольорової та інших хрестоцвітних можуть негативно позначитися на здоров'ї людей з порушеною функцією щитоподібної залози (при гіпотиреозі). Ізотіоцінати, що містяться в броколі, стримують засвоєння йоду, а це посилить його дефіцит в організмі.

У разі правильного використання цей продукт здатний продовжити молодість, допоможе скинути зайву вагу, зміцнить здоров’я та внесе різноманітність у ваше здорове меню.

Оригінал

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Наступна публікація