НеоЗСЖ: не про здоров'я і не про життя

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Навіть 10 років здорового життя — це те, за що варто боротися щодня, не кажучи про більшу кількість років на цьому світі.

За даними ВООЗ, середня тривалість життя в Україні становить 71,3 року, і частина з них — це роки з хронічними хворобами, які знижують якість життя. У Японії тим часом жінки доживають до 86,8 років, а у Швейцарії чоловіки до 81,3 року — це найкращі показники у світі. 

Чому так? Перш за все, це поєднання високого рівня системи охорони здоров'я та турботи про власне здоров'я. Навіть 10 років здорового життя — це те, за що варто боротися щодня, не кажучи про більшу кількість років на цьому світі. І саме здоровий спосіб життя визнано фахівцями найефективнішим способом продовжити здорове довголіття. Як і для всякого результату, потрібне зусилля волі (це найголовніше), невеликі грошові витрати і постійне вивчення наукових статей. Також необхідно контролювати свій режим харчування, сну, фізичну активність, свої біологічні параметри, психічний стан. Вплив способу життя на здоров'я і довголіття постійно досліджується вченими і регулярно з'являються нові рекомендації.

На шляху до здоров'я на вас чекатимуть різні перешкоди, які маскуватимуться під добрі поради (диявол криється в деталях). 
Таким новітнім "надбанням" маркетологів стали терміни, які все частіше траплятимуться вам на очі — "неоЗСЖ" або "новий ЗСЖ", або "зменшення шкоди".

Під виглядом благих намірів вам будуть казати, що "дієти" — це нудно, що вони виснажують і можуть спричинити нервові зриви, що спортзали також виснажують. А ще приплітатимуть булімію і анорексію, а також не забудуть налякати, що ви можете стати орторексиком (тим, хто помішаний за ЗСЖ) у гонитві за здоров'ям.

Саме здоровий спосіб життя визнано фахівцями найефективнішим способом продовжити здорове довголіття

Та суть цієї "турботи" про наше здоров'я зводиться до одного: продовжуйте вбивати себе сигаретами, алкоголем, харчовою отрутою, просто все це замасковане в красиву обгортку неоЗСЖ. Вам кажуть: поєднуйте здорове і шкідливе харчування, вживайте алкоголь та куріть сигарети, а можете навіть перейти на модні електронні. Все це подається під соусом "життя одне, воно має приносити задоволення, в якому собі не варто відмовляти".

Чому так відбувається? 

Тому що все більше і більше людей розуміють, що здоров'я — це перспективний ресурс, і тому фітнес, харчування, медитації та різні оздоровчі методи набувають все більшої популярності. А маркетологи потужних компаній, які виробляють продукти, що вбивають нас (тютюн, алкоголь, рідкі та тверді солодощі і інше харчове сміття), придумують нові виверти, щоб зробити нас немічними рабами своїх шкідливих звичок.Але велику хвилю здоров'я вже не зупинити. Бо все менше прихильників отримати цироз печінки чи рак легенів, а все більше бажаючих жити без хвороб та максимально довго. Здоровий спосіб життя — це круто, приємно; фізична активність дає красиве та здорове тіло, здорове харчування — це не прісно, не нудно і не виснажливо; десерти у вигляді ягід завжди кращі, ніж концентрований цукор з трансжирами; свіже повітря — незрівнянне з затяжкою будь-якої сигарети.

Хочу знати вашу думку про здоровий спосіб життя і що він для вас означає. А я і далі писатиму про довголіття та молодість і далі наголошуватиму, що життя — єдине, що у нас є, і воно надзвичайно вразливе та потребує щоденної турботи та любові. Бо поки тривалість життя в Україні низька, а медицина — не на світовому рівні, всі інформаційні ресурси країни мають бути спрямовані на її підвищення: це реклама здорових харчових звичок, популяризація овочів та фруктів, кулінарні шоу — з акцентом на здоровому харчуванні, красива популяризація фізичної активності, яка б мотивувала і надихала, і т.д.

Звичайно, вибір за вами, бо ми люди вільні в своєму виборі, і наше тіло належить нам: тож нищити його чи берегти, теж вирішувати нам.

Оригінал 

Приєднуйтеся також до групи ТСН.Блоги на facebook та слідкуйте за оновленнями розділу! 

Залиште свій коментар

Вибір редакції