Як зробити каші кориснішими

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Багато хто не обходиться без них будь-якої пори року, тому потрібно знати, як їх правильно вживати, щоб отримати максимальну користь.

Сьогодні я розповім вам про таку досить популярну групу продуктів, без яких, впевнена, багато хто не обходиться в будь-яку пору року — про каші і про те, як зробити їх кориснішими.

Надавайте перевагу кашам з цільної крупи, а не подрібненим або обробленим до вигляду пластівців. У цільній крупі зберігається зернова оболонка, де багато корисного. В зернах без оболонки кількість харчових волокон нижча і вищий глікемічний індекс. Такі перетворені на пластівці або подрібнені крупи дають слизову структуру каш. Та й насичують вони на коротший час.

Цільні ж крупи, завдяки харчовим волокнам ефективніше діють на шлунково-кишковий тракт, запобігають закрепам. Це потрібно пам'ятати під час вибору крупи. Багато круп перед варінням краще замочити, це зробить кашу ще кориснішою. Як наслідок, крупи швидше варяться, в них зберігається більше корисних речовин, а деякі можна не варити після замочування — вони достатньо розм'якшуються, після цього їх можна їсти.

Під час замочування крупи:

1. Видаляються сторонні домішки і лушпиння.

2. Розм'якшується клітковина, зерна вбирають вологу.

3. Швидше звариться каша. Це не тільки заощадить ваш час, але і допоможе зберегти більше корисних речовин.

Каша, рис
pixabay.com

Є ще дві важливі причини не ігнорувати замочування круп:

1. Замочування знижує вміст фітинової кислоти. Цей небезпечний антинутрієнт є у всіх крупах і найбільше в цільнозернових. Фітинова кислота блокує всмоктування вітамінів групи В, фосфору, цинку, кальцію, магнію і заліза. Наприклад, залізо погано засвоюється з рослинної їжі, якщо крупа не пройшла стадію замочування і термічного приготування. Також фітинова кислота не дозволяє ферментам в шлунку повноцінно виконувати свою роботу, через що і білки гірше засвоюються.

Для самих рослин фітинова кислота корисна — це додаткове джерело енергії, форма зберігання мінеральних речовин і вітамінів, які важливі для майбутнього проростання. Але для нас фітинова кислота користь від каші зменшує. Тому гречку, рис, пшоно, та й інші популярні цільні крупи треба попередньо замочити у воді. Краще це робити у воді, підкисленій лимонним соком або натуральним оцтом. Кисле середовище утворює корисні ферменти, що містяться в крупі — фітази, які здатні руйнувати фітинову кислоту.

2. Замочування вимиває зайвий крохмаль. Як відомо, саме він основний постачальник вуглеводів до каш. Попереднє замочування частково вимиває «легші» форми крохмалю, робить крупу кориснішою. Буде більш тривале відчуття ситості і нижче глікемічний індекс приготовленої каші.

І пам'ятайте: щоб каша не пригорала і зберігала користь — замочуйте і варіть її в якісному і безпечному посуді. Чи дотримуєтеся ви цих правил? 

Оригінал

Залиште свій коментар

Вибір редакції