Який хліб їсти?

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Повністю відмовлятися від хліба, як нині часто радять, немає жодної необхідності — турбуватися треба лише про його якість.

Хороший хліб, насправді, вимагає мінімум інгредієнтів: просто цільне борошно, вода, закваска і сіль. Нічого більше не потрібно, щоб створити корисний продукт харчування. На жаль, мало виробників думають саме так. Часто пекарні, щоб знизити собівартість, прискорюють процес приготування хліба, стараються зробити так, щоб хліб довше лишався свіжим. В результаті в тісто додають абсолютно непотрібні жири, клейковину, нестійке до високої температури насіння та інші речовини.

Крім того, багато людей думають, що хліб — завжди пісний продукт. І поки вони не взяли до рук багет чи булочку з шинкою, боятися ніби нічого. Але ті, хто дотримувалися посту, нерідко з’ясовували потім, що хліб з магазину містить сало, масло або яйця. Такий хліб на вигляд нічим не відрізняється від інших. Тому дійсно важливо уважно читати етикетки.

На що ж потрібно звернути увагу під час купівлі?

  • ХЛІБ З НАСІННЯМ

Багато людей вважає, що хліб з додаванням насіння корисніший. Всім відомо, що горіхи та насіння є цінним джерелом ненасичених жирних кислот, вітаміну Е. Але ці компоненти дуже чутливі до високих темперетур, після випікання вони значно втрачають свої цінні властивості. При цьому додавання насіння та горіхів підвищує енергетичну цінність хліба за рахунок жирів. Тому знову ж таки треба уважно дивитися на етикетку.

  • НА ДРІЖДЖАХ ЧИ ЗАКВАСЦІ?

Хліб, вироблений з використанням натуральної закваски, має перевагу перед дріжджовим. Зерно багате на фітинову кислоту, яка є антиживильною речовиною. У кислому середовищі тіста, яке забезпечує закваска, фітинова кислота значною мірою дезактивується. Тому, якщо є вибір — хліб на заквасці чи дріжджовий хліб — обирайте перший, особливо якщо купуєте цільнозерновий.

  • "ЛЕГКИЙ ХЛІБ, "ЖИВИЙ" ХЛІБ, ХЛІБ З ВИСІВКАМИ — подібні сорти часто пропонуються для дієтичного харчування. 

Взагалі потрібно знати два важливих фактори, що впливають на властивості хліба та його користь.

1. Амілопектин. До складу крохмалю зернового борошна входить амілопектин та амілоза. Саме амілопектин робить хліб "білим і пухнастим". В організмі амілопектин засвоюється швидко, на відміну від амілози, що засвоюється повільно. Тому дві скибки хліба з пшеничного борошна піднімають рівень цукру в крові, як цукор рафінад.

Постійне вживання хліба та інших виробів з пшеничного борошна у великих кількостях стимулює збільшення інсуліну, що з часом призводить до інсулінової резистентності. Ваша фігура гладшає, з'являється підшкірний жир, якого важко позбутися. Від співвідношення амілопектину і амілози в крохмалі залежить глікемічний індекс хліба — цей показник засвоєння вуглеводів використовують в дієтології.

хліб
pixabay.com

2. Глютен або клейковина, — це білок пшеничного, житнього та ячмінного зерна. У кишечнику глютен важко перетравлюється. Він може впливати на слизову оболонку — порушувати кишковий бар'єр для вірусів, бактерій, неперетравлених харчових макромолекул і провокувати імунну реакцію та запалення. Постійний надлишок глютену в раціоні може викликати розвиток цукрового діабету, харчову непереносимість, надмірну вагу, целіакію (непереносимість глютену) та інші аутоімунні захворювання.

Усунення клейковини з раціону необхідно тим, у кого непереносимість або алергіія на глютен. За останніми даними, від целіакії страждає близько 1% населення, ще 6% чутливі до нього. Ці люди вилучають зі свого харчування вироби з цих видів злакових.

Втім, решті відмовлятись від хліба не бажано. Хліб, як ніякий інший продукт, подовжує відчуття ситості після їжі, тим самим попереджаючи зайві перекуси. Збагачує раціон корисними для здоров'я речовинами — клітковиною (деякі сорти містять до 5 г на 100 г виробу), вітамінами групи В, кальцієм та білком.

Разом з тим навіть люди з нормальною реакцією на глютен не повинні зловживати хлібом. Близько 100 г хліба протягом дня (з першими стравами або овочами) — допустима норма, яка жодним чином не позначиться на розмір талії.

Найбільш важливий показник, що хліб для вас придатний — як ви почуваєтесь після його вживання. Тільки хліб, який не викликає дискомфорту, не містить зайвих домішок, вироблений із цільного зерна, може входити до нашого раціону.

В харчуванні тільки наші знання встановлюють межі!

Оригінал

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції