Яку їжу давати дитині в школу?

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Щоб організм дитини витримував темп шкільного життя, необхідне якісне та адекватне харчування.

Почався новий навчальний рік. А разом з ним — насичене шкільне життя з більшими розумовими, емоційними і фізичними навантаженнями. Завдання батьків допомагати дітям не тільки морально. Для того, щоб організм дитини витримував темп шкільного життя, необхідне якісне та адекватне харчування.

Тому, дорогі батьки, бабусі і дідусі, продумуємо меню. На що слід звернути увагу?

1. Дитина обов'язково повинна снідати. Бажано, щоб сніданок давав ситість хоча б години на 2,5-3. Тому бутерброд з чаєм не підходить. Такий сніданок не забезпечить її енергією на тривалий час.

2. Треба дати дитині в школу перекус. Попри шкільний обід, до кінця уроків діти, як правило, встигають зголодніти, крім того, не завжди вони відразу йдуть додому. Тому ланчбокс — гарне рішення. Можна в нього покласти нарізані овочі, фрукти, корисний хліб з сиром або запеченим м'ясом, можна все це загорнути в лаваш.

І тут необхідно обов'язково враховувати вподобання дитини. А я часто чую на консультаціях, що батьки не сильно на це звертають увагу. А саме це найпопулярніша причина, чому діти приносять їжу додому "цілою і неушкодженою". До того ж замість цього вони вживають чіпси, солодку воду, соки, булочки, круасани і т. д. На жаль, такі нездорові продукти можуть бути доступні в торгових автоматах в школі чи біля неї.

Необхідно обов'язково враховувати вподобання дитини. А я часто чую на консультаціях, що батьки не сильно на це звертають увагу

3. Якщо в школі немає кулера з водою, обов'язково потрібно давати воду з собою. Я знаю, що багато дітей не люблять її пити. Якщо так, дайте дитині несолодкий компот, трав'яний чай або напій за смаком. Зводьте до мінімуму або виключайте напої з додаванням цукру. Нестача води приводить до більшої стомлюваності, труднощам у засвоєнні матеріалу, до поганої успішності.

4. Також надзвичайно важливо вживати фрукти та овочі в підлітковому віці. Це позитивно впливає на здоров'я школяра, дає можливість підвищити прийом основних мікроелементів, включаючи залізо, кальцій та вітаміни C, B і D та клітковини. Рекомендовано вживати п'ять порцій (> 400 г) фруктів і овочів на день. Хоча дуже часто підлітки вживають набагато менше.

Пам'ятайте, що харчування дітей повинно бути повноцінним і покривати всі енергетичні витрати організму. І ще потрібно враховувати, що діти ростуть, а на це теж потрібна енергія. Тому протягом дня обов'язково має бути 4 повноцінних прийоми їжі плюс один перекус.

Харчування має бути також регулярним. Якщо між прийомами їжі минає багато часу, це відображається на стані системи травлення: сприяє розвитку гастриту, коліту, дискінезії жовчовивідних шляхів. Адже ми розуміємо, що це основна система організму, яка відповідає за засвоєння всього корисного.

А діти, які погано їдять у школі, потім багато їжі з'їдають у другій половині дня чи ближче до вечора, тому ризикують набрати зайву вагу. Це діє на роботу ендокринної системи, призводить до ускладнень — ожиріння, діабету.

На харчові звички дітей впливають ще й інші чинники: можливості широкого доступу до цифрового світу (комп’ютерні ігри, інтернет, соціальні мережі), також вплив на звички мають однолітки.

Тож, дорогі батьки, бабусі і дідусі, бережіть здоров'я дітей, привчайте їх правильно харчуватися дома та у школі.

Пишіть, з якими труднощами в цьому питанні ви стикаєтеся і як їх вирішуєте. Можливо, ваш досвід буде корисний іншим батькам.

Оригінал

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу! 

Залиште свій коментар

Вибір редакції