Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Або як волонтери "Сестри перемоги", руфер Мустанг та гурт "OT Vinta!" побували на фронті.

"Якщо ти не на фронті, не волонтерити соромно", – цитата одного з героїв програми "Хоробрі серця" саме про волонтерів.

Хтось каже, якщо волонтери і далі працюватимуть, то держава й далі перекладатиме на них свою роботу: чиновники та генерали вже навіть не соромляться звертатися до різних волонтерських об'єднань з конкретними вимогами та списками. Це стало нормою. Хтось заявляє, що якби не волонтери, то й війни не було б – не було б у чому й чим воювати… Але тоді, крім "ДНР" та "ЛНР", ми б мали ще кілька таких фейкових бандитських "республік".

А військові та їхні родичі надзвичайно вдячні за підтримку та допомогу цим частим гостям із дуже потрібними гостинцями. І це ще один погляд на ту саму ситуацію...

Я ж просто не можу сидіти склавши руки, знаючи, що там віддають свої життя наші рідні й близькі люди, що вони сплять в окопах, мерзнуть біля буржуйок і їдять сухпайки.

Нині дедалі більше людей об'єднуються, щоб просто дати більше шансів на життя нашим захисникам. Я вже не раз була на фронті – і щоразу дивуюся, як мало потрібно нашим бійцям, щоб вони не почувалися покинутими.

Ми їхали у Волноваху до 72-ї бригади, а дорогою ще й потрапили на тренувальну базу "Правого сектору". Й усюди ми були бажаними гостями, відчували, наскільки нашим бійцям важлива підтримка з тилу.

Волонтери "Сестри перемоги" з Запоріжжя, як і багато їхніх колег, постійно бувають на передовій. Цього разу вони вирішили, крім теплих та необхідних речей, ще й підняти бойовий дух.

Насправді бійцям на передовій важливіші за бушлати та буржуйки дитячі малюнки та листи, каже Анатолій Штірліц. Він замполіт і, відповідно, опікується виховною роботою, і підбадьорювання саме на його плечах. Листи й малюнки – це те, про що всі солдати говорять з неймовірним теплом. Саме на ці гостинці бійці чекають найбільше, бо коли військові відрізані від України, саме такі послання роблять їх сильнішими та дають величезну впевненість у Перемозі.

Поїздка була справді душевною. Ми обідали в їдальні "Правого сектору", обіймалися з легендарним кіборгом "Богемою". Коли були на блокпості, повз нього саме проїжджав реанімобіль з труною "Сєвєра", наймолодшого "кіборга". Прощаючись із ним, навіть дорослі чоловіки не стримували сліз. Тричі вистрілили в повітря, згадуючи побратима… Війна жорстока. Вона забирає найкращих.

Уже надвечір ми таки доїхали до бази білоцерківської 72-ї бригади. Вояк "Адмірал" десь роздобув величезні білі троянди - дуже хотів нас, дівчат, потішити своєю увагою.

Соломія Вітвіцька, поїздка до Волновахи_1
www.facebook.com/S.Vitvitska
Галантні військові - навіть передовій уміють роздобути квіти)

А потім він дзвонив дівчинці, яка залишила номер на малюнку, і дякував їй та її батькам, що Настя росте таким патріотом. А ще зі мною фотографувався парубок і передавав величезні вітання всій команді "Сніданку з 1+1", бо колись завдяки програмі потрапив на концерт "Океану Ельзи". Він досі пам'ятає і ті емоції, і той концерт…

Соломія Вітвіцька, поїздка до Волновахи_10
фото: Сергій Янушевич
Боєць, який завдяки "Сніданку з 1+1" побував на концерті "Океану Ельзи" - він і досі пам'ятає ті емоції

А вранці ми таки влаштували концерт. Гурт "Ot Vinta!" кілька разів викликали на біс. Артисти з неймовірною енергетикою дали воякам можливість на якісь півгодини-годину просто розслабитися та згадати мирні часи. У камуфляжі, та з неймовірними добрими очима вони всміхалися і танцювали. Далі були пісні лірника Андрія та співачки Христини Панасюк.

Соломія Вітвіцька, поїздка до Волновахи_9
фото: Сергій Янушевич

Я читала вірші Насті Дмитрук – молода поетеса передала свої збірки і просила обіймати тих, про кого ми всі думаємо щодня. Ну й, звісно ж, справжньою зіркою поїздки був Мустанг. Той, хто наступив на мозолю самому Кремлю і посміявся з російської системи, викликав захват і подив. Черги Героїв. Щоб сфотографуватися з Героєм.

Це було так мило і зворушливо - все ж таки чоловіки завжди залишаються трохи дітьми. Майже у всіх волонтерів з цієї поїздки теж тепер є фото з Мустангом – щоправда, сплячим. Бо він практично всю дорогу мирно посопував на задньому сидінні.

Соломія Вітвіцька, поїздка до Волновахи_6
www.facebook.com/S.Vitvitska
"Мустанг" постійно спить, і коли він ту зірку малював

Поки ми розважали солдатів у Волновасі, Грицько-Мустанг з хлопцями їздив на передову. Там справжня війна, і щоденні обстріли, і постійно бракує найнеобхіднішого, бо речі нищаться, техніка горить.

Але наші захисники не втрачають бойового духу. І всі як один є джентльменами. Той самий "Адмірал" турботливо накинув мені на плечі свій бушлат і, попри всі вмовляння, не хотів забирати, мовляв, подарунок – довелося тихенько потім залишити друзям, щоб передали.

І ще була кава… і не в пластянці, а в порцеляновому горнятку, хоч і без вушка - найсмачніша кава в моєму житті. Без молока й цукру, але така запашна!

А на одному з блокпостів суворі бійці з "Правого сектору" замість паспортів просто захотіли фото на пам'ять з ведучою 1+1 та хлопцем, що розфарбував у кольори українського прапора зірку в Москві.

Соломія Вітвіцька, поїздка до Волновахи_3
www.facebook.com/S.Vitvitska
Той випадок, коли замість паспорту на блокпосту проходить фейс-контроль

Вони там усі такі рідні й такі прості. Айтішники, водії, банкіри, помічники адвокатів - тепер вони на всі сто проявляють свою мужність. А ми в тилу повинні їх підтримувати і надихати!

Долучайтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook та слідкуйте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції