Нічна варта. Присвячується всім захисникам України

Дата публікації
Перегляди
2473
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Нічна варта. Присвячується всім захисникам України

Фото: скриншот з відео

Ці історії насправді не про війну. Ці історії про життя звичайних людей, які – так сталося – пішли воювати.

Ми стали випадковими свідками цих історій, коли слово "перемир'я" викликало лише сміх. Коли мир існував тільки на папері. Коли на Донбас спускалась ніч.

- Ти розумієш, я тут тому, що я не знаю, як інакше можна навчити свого сина бути справжнім чоловіком. Тільки особистим прикладом, розумієш?

Ротний "Вітер" листав фотографії своїх бійців на планшеті – загиблих та живих, – а десь недалеко свистіли міни. Він міг розказати про своїх солдатів так багато, що не вистачило б цілої ночі.

Коли ми приїжджали вдень, вони знали, що це лише на кілька годин. Що тільки-но почнеться – нас потрібно випхати якнайдалі.

Вночі ж "перемир'я" ставало тим, чим було насправді – війною. Тому коли приїжджали надвечір, вони так само знали – ми будемо з ними, що б не трапилося. Вночі немає куди втекти.

Не один раз ми залишалися ночувати у солдатів. Наша камера, наче скарбничка – розказуй що хочеш, а ми будемо зберігати. Ось чиясь мрія завести дитину, а ось чиясь – обійняти маму.

Як дорогих гостей, нас намагалися покласти спати на найкращі місця. Я спала в шикарному одномісному бліндажі-ямі, який також використовується як бійниця – солдат поспав-постріляв, поспав-постріляв. Або не постріляв – це вже за необхідністю. А ще ночували на дошках у багатомісному бліндажі покотом усією знімальною групою.

В Попасній для нас приготували ліжка у підвалі лікарні, але ми спали у бані, на переробленому у ліжко столі, під віниками. Нас відправили спати туди лише тоді, як коригувальники змирилися з тим, що танкового прориву не буде.

У Станиці Луганській теж була баня, але в побитому осколками будинку. В підвалі шахти "Бутовка" поблизу донецького аеропорту, над яким навіть стін вже майже не залишилося, місцем мені поступився боєць Боря. Спалось так солодко, лише шкарпетки зі спальника стирчали.

В цей час прокинувся сусід Борі і – пильний та уважний – не міг зрозуміти, чому Боря у білих шкарпетках. Сусід Борі точно знав – тут не буває білих шкарпеток.

Хоча ходити якимось покинутим приміщенням у "сірій зоні" - це іноді краще, ніж спати. Уяви, ти бачиш вдень війну, ти дивишся війну на ніч, і вночі тобі теж сниться війна. Натомість ми бачили найкращі донбаські заходи сонця - серпень взагалі був щедрий на місяць, на зірки, від яких рясно в очах, на кольори сонця, що ховається від обстрілів за обрій.

Солдати – наче малі діти, що переплутали день та ніч. Боєць зі зламаною п'яткою на чистому ліжку у лікарні пожалівся – не в бліндажі, без хлопців, не спиться. Там, на Донбасі, у них божевільні цвіркуни. Вони кричать так, що здається, якби не галас від вибухів, то цвіркуни б і артилерію перецвірінькали.

Ми покажемо шість ночей, якими ми їх побачили влітку на фронті. Ці історії насправді не про війну. Там немає жадібних генералів, там немає складних романтичних історій, там немає шалених геройств. Це шість розповідей про життя звичайних людей, які – так сталося – пішли воювати. Наша НІЧНА ВАРТА, якій ми завдячуємо своїм спокоєм, миром та життям.

ТСН до Дня захисників України підготувала цикл особистих та унікальних сюжетів

ТСН до Дня захисників України підготувала цикл особистих та унікальних сюжетів

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на facebook і стежте за оновленнями розділу!

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2473
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація