Українці своїх не зраджують?

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Італійський доброволець просить Порошенка надати йому громадянство України  – сподіваюсь, що ми своїх не зраджуємо.

Це мій друг Джузеппе. Він вже більше двох років воює за Україну. На відміну від більшості своїх озброєних співвітчизників на Донбасі, які підтримують ОРДЛО... Він воює за нас.

Джузеппе прекрасно усвідомлював всі ризики, коли на початку війни добровольцем приїхав воювати на Донбас із проросійської Італії. Тепер там на нього чекає доля нашого добровольця Віталія Марківа – суд та в'язниця. Вдома його вважають найманцем. Але це не так. Не зовсім так.

Він – колишній боєць поліцейського підрозділу спеціального призначення. А до того встиг послужити в італійській армії. Пішов до війська в шістнадцять, додавши собі два роки. Зараз йому сорок вісім. Джузеппе заробляє гроші, ескортуючи людей як охоронець. Працює по всьому світу, але частіше за все їздить в Ірак, до Африки, до Латинської Америки. Як правило, супроводжує бізнесменів, які мають ділові інтереси у зоні бойових дій. За це йому платять. І платять непогано.

Все, що на ньому, – від бронежилету з розгрузкою і до чобіт, – він купив самотужки. Від української держави не отримав ані копійки.

Але до України Джузеппе приїхав добровільно. За ті самі гроші, які заробив на інших війнах. Все, що на ньому, – від бронежилету з розгрузкою і до чобіт, – він купив самотужки. Від української держави не отримав ані копійки. Пліч-о-пліч з українцями він воював у багатьох гарячих точках на Донбасі. На запитання, заради чого він тут воює, Джузеппе відповідає так:

"Чому? Тому що Україна це Європа. Моя Європа. Продовження Італії, якщо хочеш. Коли я вперше приїхав в Україну, то на фронті зустрів шістнадцятирічного хлопця. Він збрехав про свій вік – сказав, що йому вісімнадцять. Так само колись зробив і я. Але в нас не було війни. А тут вбивають. І я зрозумів, що я потрібен цій країні. Щоб діти, які молодші від мого сина, не йшли воювати. А ще, я впевнений, за Україною майбутнє. Україна може стати дивовижною країною".

Проте, в Італії таких, як Джузеппе, одиниці. Список італійців, які воюють на боці росіян, містить десятки прізвищ. До них треба додати десятки тих, хто веде антиукраїнську агітацію на Апеннінському півострові. Але це лише верхівка проросійського айсбергу, який пристав до теплих середземноморських берегів. Бо в Італії діє ціла мережа організацій, політичних партій та депутатів різного рівня, які підтримують агресію проти України.

"Мій хороший товариш, тепер, щоправда, колишній, воює навпроти мене. Може, три кілометри звідси. Ми працювали разом за кордоном", – відверто розповідав Джузеппе мені на позиції "Промка" за Мар'їнкою. – "Він казав мені, мовляв, давай поїдемо разом в "ДНР". Я йому сказав: "Облиш, я ж хочу до України!" Він у відповідь: "До України? Ні, не хочу, там не платять". І зараз він воює "на тому боці", в трьох кілометрах від нас".

"А яка в нього була причина йти до росіян? Гроші?" – перепитую я "Так. Гроші. Та можливості", – пояснив він.

Він тоді не розшифрував слово "можливості". Але коли я почув про арешт Віталія Марківа та про юрбу італійських найманців, які вільно повертаються з окупованих теренів до Апеннін, я зрозумів, що саме мав на увазі Джузеппе.

І от італієць звертається до президента України з проханням надати йому українське громадянство.

Ось його слова:

"Я зазнав багато радості і багато болю за ці два роки, я знайшов тут своїх побратимів. Я бачу, що Україна є найкращою частиною Європи. Я хотів би брати участь у її розбудові. Я хотів би стати громадянином України та перевезти сюди сім'ю".

Відео Італійський доброволець звернувся до Порошенка з проханням про громадянство України

Так каже Джузеппе. Один з небагатьох європейців, хто розуміє правду про нашу війну і ризикує життям за Україну. Сподіваюсь, що українці своїх не зраджують.

Приєднуйтесь також до групи ТСН.Блоги на  facebook  і стежте за оновленнями розділу!

Залиште свій коментар

Вибір редакції