Чому Німеччина не мала б дивуватись масовому насильству над жінками у Кельні

Така гучна подія не мала стати несподіванкою у рік, коли більше мільйона шукачів притулку прибули до Німеччини, і багато з них із Близького Сходу.

Поки поліція шукає винних у масовому нападі на жінок у Кельні, Марк Чемпіон у своїй колонці на Bloomberg View пише, що багато в чому провина за інцидент лежить на урядовій політиці щодо адаптації мігрантів. Наводимо переклад його статті:

Німеччина не може оговтатись від новини, яку кілька днів приховували через її політичну вразливість, що 90 жінок зазнали сексуальних домагань від натовпу молодиків з Близького Сходу. Шокуюча подія сталася біля Кельнського собору у новорічну ніч. Начальник місцевої поліції назвав цей акт "абсолютно новим виміром злочинів", з яким довелось стикнутись німцям. Проте у Північній Африці ця новина навряд чи здивувала хоча б одну жінку.

Багато чого ми ще не знаємо про атаки у Кельні. Зокрема, невідомо, чи ці напади були зорганізовані заздалегідь через соціальні медіа, чи нападники дійсно були біженцями, або ж це місцеві злодюжки, які роками промишляють навколо залізничної станції міста, або ж і ті, і ті причетні. Все, що поліція поки розповіла, що отримала скарги щодо одного випадку зґвалтування, що чоловікам було від 18 до 35 років, що багато з них були п'яними та що чоловіки мають "арабське чи північно-африканське походження".

Які б подробиці справи не були оприлюднені, для канцлера Німеччини Ангели Меркель ця подія стане "політичним динамітом". Нового мера Кельна, яку поранили ножем у шию під час виборчої кампанії саме за підтримку відкритої для біженців політики Меркель, вже переслідують у соцмережах за її абсурдні поради жінкам "триматись якнайдалі" від незнайомих чоловіків під час міського сезону карнавалів, який має відбутись наступного місяця.

Та така гучна подія не повинна була стати несподіванкою у рік, коли більше мільйона шукачів притулку прибули до Німеччини, і багато з них з Близького Сходу.

Розглянемо Сирію. Під час війни зґвалтування використовували як один з видів зброї. Жінки, які втрачали або кидали своїх чоловіків та братів та тікали з країни, постійно піддавались домаганням з боку домовласників, працедавців та банд з інших біженців. Правозахисні організації у Німеччині давно били на сполох через факти насильства, які мають місце у центрах для біженців. Ситуація жінок з Судану, чия країна перебуває у стані цивільної війни, така ж, як у сирійок.

У Північній Африці сексуальне насильство стало повсякденним навіть без війни. Деякі майже анекдотичні історії, які розповіли жертви атак у Кельні, майже ідентичні тим, від яких кілька років тому потерпали жінки у Каїрі.

Під час протестів 2013 року, які передували перевороту проти колишнього президента Єгипту Мохамеда Морсі, було зафіксовано 101 випадок домагань у натовпі, серед них три зґвалтування. При цьому підозрюють, що нападники були зовсім не з радикального Мусульманського братства, яке намагається встановити свою владу у країні. Ці люди, кажуть, були як раз зі звичайного цивільного населення. Ось що відбувається під час таких атак, згідно даних дослідження Всесвітнього Руху за Права Людини, до якого входять 178 різних організацій:

"Як кажуть жертви та очевидці, ці атаки відбуваються за одним й тим самим шаблоном. Група нападників обирає одну чи двох жінок, відтискає їх від натовпу людей і затискає жінок у колі. Чоловіки здебільшого молоді – 20-30 років. Жінок затискають натовпом і жорстоко тягають по різних локаціях. Іноді жертву роздягають. Багато тих, хто пережив насилля, кажуть, що їхні кривдники казали "Не бійся, я захищу тебе", поки тривало насильство. Атаки можуть тривати від кількох хвилин до години. Кілька випадків не закінчились мацанням жертви, а переросли у зґвалтування, кільком жертвам навіть знадобилась медична допомога".

Правоохоронні органи за часів колишнього президента Хосні Мубарака використовували такі атаки як застереження для жінок, аби ті не брали участь у протестах. Та з такою урядовою практикою було покінчено, коли до влади прийшов новий президент Абдель Фаттах ас-Сісі – за сексуальне домагання встановили кримінальну відповідальність. У тому ж дослідженні захисників прав людини йдеться:

"Коли при владі був старий режим, було навіть кілька зафіксованих випадків насилля щодо жінок з боку правоохоронців. 16 серпня 2013 року після сутичок та демонстрацій на підтримку Морсі, до мечеть Аль-Таухид з рейдом прийшли поліцейські. Більше 20 жінок зазнали сексуальних домагань з боку спецпризначпнців, які контролювались службою безпеки країни, - силовики хапали жінок за груди. Як розповіла постраждала, спецпризначенці говорили, що вони "повії, які прийшли за сексом"".

Взагалі силовики тоді могли апелювати до сталої багаторічної "традиції" - коли одиноких жінок лише й бачили, як ціль для домагань. Опитування ООН у 2013 році показало, що 99,3% єгиптянок сказали, що їх сексуально домагались, а 91% опитаних не відчували себе у безпеці на вулиці. А дослідження ООН 2002 року показало, що 47% вбивств жінок у Єгипті було здійснено саме через "втрату честі".

Хоча причини цього важко зрозуміти, та саме Єгипет показав найгірший приклад у ставленні до жінок. Недалеко від нього відстала Північна Африка. Наприклад у ліберальному Марокко досі немає жодного кримінального покарання за домашнє насильство. І лише нещодавно було скасовано норму, за якою насильник звільнявся від покарання, якщо одружиться із своєю жертвою. Минулого року дві молоді жінки звернулись до поліції після того, як чоловік до них домагався через довжину спідниць. Та поліція заарештувала саме жінок, звинувативши їх у порушенні громадського порядку. І лише через протести громадськості жінок відпустили.

ВідеоНімецька поліція встановила особи підозрюваних у новорічних нападах на жінок

Те, що сталось у Кельні, живитиме найгірші упередження. Буде підтримувати думку, що іммігранти-мусульмани просто не можуть жити у європейському суспільстві. Та це не правда, величезна кількість мусульман успішно інтегрувались у іншу культуру. Водночас занадто багато зробити цього не можуть і процес їхнього "виховання" буде важким та дорогим. Що показали події в Кельні, так це масштаб задач, який мають подолати Німеччина та багато інших країн, які взяли на себе обов'язок прийняти мігрантів з Близького Сходу.

Мовні курси, викладання права та звичаїв країни, курси професійної підготовки мають бути масовими та часто примусовими, аби перетворити біженців, які досягли Німеччини, з проблеми на ресурс, здатний вирішити велику демографічну проблему, яка нависла над країною. Злодюжки з Північної Африки, які промишляють біля залізниці у Кельні – це лише віддзеркалення неправильної політики держави щодо мігрантів. І якщо цьогорічні мігранти брали участь у нападах на жінок, що дуже вірогідно, це лише вказує на високу ціну, яку сплатить Німеччина, якщо кардинально не змінить принципів адаптації мігрантів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: